„Istnieje dowód, że koronawirus powstał w laboratorium”. Sekretarz stanu USA obwinia Chiny za epidemie?

Czy to oznacza, że został wypuszczony celowo?
„Istnieje dowód, że koronawirus powstał w laboratorium”. Sekretarz stanu USA obwinia Chiny za epidemie?
fot. iStock (Motortion)
04.05.2020

Na antenie stacji ABC News padły mocne słowa. Rząd USA podważył źródło epidemii koronawirusa, przytaczając historię prowadzenia przez Chiny niespełniających standardów laboratoriów. Prezydent Donald Trump stwierdził w zeszłym tygodniu, że rozważa wprowadzenie sankcji wobec Chin, jak podaje portal wiadomosci.onet.pl. Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego bada sprawę. Co na zarzuty głowy państwa odpowiedziało WHO?

Zobacz również: Oni mieli dość kwarantanny. Ze sposobów, w jakie protestowali, śmieje się dziś cały Internet

Koronawirus: Donald Trump podważa źródło

Prezydent Donald Trump twierdzi, że widział dowody na to, że koronawirus wydostał się z laboratorium wirusologicznego w mieście Wuhan i w związku z tym rozważa odpowiednią karę. Rząd USA przyznał, że Chiny mają za sobą "długą historię zarażania świata". Nie jest to pierwsza taka sytuacja. Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych poparł prezydenta, mówiąc, że istnieje "ogromny dowód" na to, że źródło wirusa miało miejsce w chińskim laboratorium.

Od początku mówiliśmy, że ten wirus pochodzi z Wuhan w Chinach, ale myślę, że teraz widzi to cały świat. Pamiętajmy, że Chiny mają długą historię zarażania świata i długą historię prowadzenia laboratoriów niespełniających podstawowych standardów. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy świat został wystawiony na działanie wirusów w wyniku awarii chińskiego laboratorium

- ogłosił Mike Pompeo w programie This week, jak cytuje Onet. Na pytanie, czy wirus został uwolniony celowo, odmówił odpowiedzi. Zarzucił jedynie władzom Chin brak przyjęcia pomocy od międzynarodowych naukowców oraz zbyt późne poinformowanie świata o skali epidemii. Nazwał to "typowo komunistycznym dezinformującym zagraniem", jak podaje natemat.pl

Zobacz również: Donald Tusk namawia do rezygnacji z głosowania. „Jeśli nie wiesz, jak się zachować, to zachowaj się przyzwoicie”

Są dwie alternatywne teorie odnośnie źródła epidemii koronawirusa. Jedna z nich głosi, że wirus został wyprodukowany jako broń biologiczna, a przynajmniej w ramach badań nad nią, choć wirusolodzy raczej wykluczają te opcję. Druga wersja potwierdza poprzednie okoliczności powstania COVID-19, ale dodaje, że wirus nieświadomie został przeniesiony na jednego z pracowników laboratorium. Póki co publiczne dowody na poparcie tej tezy nie istnieją.

Jak tłumaczy się w tej sytuacji WHO?

Nieoficjalnie uważa się, że tzw. pacjentką zero była kobieta, pracująca na targu z owocami morza w Wuhan. WHO twierdzi, że odnalezienie takiego człowieka pomoże zapobiegać tego typu sytuacjom w przyszłości i zapewnia, że z dowodów wynika, że wirus nie został zmodyfikowany przez człowieka.

Wielokrotnie słuchaliśmy wielu różnych naukowców, którzy przyglądali się sekwencjom wirusa. Jesteśmy przekonani, że ten wirus ma naturalne pochodzenie

- odpowiedział na zarzuty Trumpa dr Mike Ryan, zgodnie z natemat.pl

Zobacz również: Ten kraj pokonał koronawirusa! „Wirus został aktualnie wyeliminowany”

Polecane wideo

Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach?
Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.05.2020 21:57
Ale ten Trump jest p*erdolonym hipokrytą, porzecież tego wirusa wynalazł i wyhodował w laboratorium Bill Gates - amerykanin, więc to jego powinien powiesić publicznie za jaja a nie obwiniać o to Chiny... Chiny udostępniły mu tylko laboratorium, a on specjalnie w Chinach to zaplanował, bo tam jest najwięcej ludzi. Wypuścił bombę biologiczną, która miała zdziesiątkować Chiny, a później resztę świata. On jest tym całym prowodyrem rządu, który jest za NWO. Nie wierzę, że Trump o tym nie wiedział.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 04.05.2020 14:39
A ja jestwm zdania ze to cicha bron biologiczna bo ziemia jest przeludniona
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie