Majówka 2020. Jak możemy odpoczywać, aby uniknąć mandatu?

Tegoroczny długi weekend będzie wyglądał inaczej.
Majówka 2020. Jak możemy odpoczywać, aby uniknąć mandatu?
fot. iStock (nd3000)
30.04.2020
Zuzanna Niedzielska

Majówka trafia się tylko raz w roku. Od zawsze kojarzy nam się z wypoczynkiem na łonie natury i grillowaniem w towarzystwie znajomych. Niektórzy wyjeżdżali poza miasto, aby pooddychać świeżym powietrzem, albo przywitać pobliskie plaże. Niestety, w tym roku rzeczywistość przedstawia się zupełnie inaczej. Z powodu koronawirusa zostaliśmy uziemieni w domach, a parki i lasy do niedawna były całkowicie zamknięte. To nie oznacza jednak, że nie można miło spędzić tego czasu. Z czego będziemy mogli skorzystać bez ryzyka kary? Rozjaśniamy wątpliwości.

Zobacz również: Ten kraj pokonał koronawirusa! „Wirus został aktualnie wyeliminowany”

Co robić podczas majówki?

Okazuje się, że sytuacja nie przedstawia się wcale tak źle, jak pozornie wygląda. Wprowadzony został już I filar procesu odmrażania gospodarki, a wraz z nim od 20 kwietnia zostały otwarte parki miejskie, lasy, plaże i bulwary. Można swobodnie poruszać się po ich terenie, choć infrastruktura taka jak place zabaw, wieże widokowe, plenerowe siłownie czy miejsca na grilla pozostaje nieczynna. Spacerować można w towarzystwie najbliższych, z którymi przebywa się w domu. Możemy więc w rodzinnym gronie udać się za miasto np. na działkę. Nie ma też przeciwwskazań do rozplenia ogniska na własnej posesji, w towarzystwie domowników. Oprócz tego jest przecież możliwość wyjścia na rower, rolki czy jogging, oczywiście w maseczce ochronnej. Zawsze pozostaje też opcja samochodowej przejażdżki bez celu. Kto tego nie lubi?

Zobacz również: Życie w Polsce powoli wraca do normalności? W maju zostaną otwarte galerie handlowe, przedszkola i hotele

Majówka 2020: obostrzenia

To, że nie udamy się do kina, teatru lub muzeum, wszyscy już doskonale wiemy. Od czego są jednak serwisy streamingowe? Osoby, które zdecydują się na wizytę w lesie lub parku, nie będą mogły skorzystać z wiat i miejsc do biwakowania, ani urządzeń przeznaczonych do zabawy dla dzieci. W dalszym ciągu nie ma pozwolenia na organizowanie większych zgromadzeń, nawet jeśli ma to miejsce na prywatnej posesji. Cały czas istnieje obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy pieszymi i dotyczy to również rodzin i bliskich. W przypadku wyjazdu poza teren miasta, nie będzie można wynająć pokoju w hotelu lub pensjonacie. Zakaz najmu krótkoterminowego obowiązuje w całym kraju bez wyjątku. Choć w wolnym czasie możemy udać się na jogging lub rower, to nadal nie można wypożyczyć rowerów miejskich i co najważniejsze - musimy zakrywać usta i nos. Należy pamiętać, że za brak maseczki grozi nam mandat!

Zobacz również: Donald Tusk namawia do rezygnacji z głosowania. „Jeśli nie wiesz, jak się zachować, to zachowaj się przyzwoicie”

Źródło: Viva.pl

Polecane wideo

Jak mieszka Małgorzata Socha? Ogromna kuchnia, stylowa łazienka i idealny salon
Jak mieszka Małgorzata Socha? Ogromna kuchnia, stylowa łazienka i idealny salon - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.04.2020 16:34
chciałabym pogrillować ze znajomymi :( w dodatku mam urodziny i nie będę mogła zrobić imprezy majówkowej jak zwykle
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie