Ten kraj pokonał koronawirusa! „Wirus został aktualnie wyeliminowany”

Liczba nowych zakażeń spadła praktycznie do zera.
Ten kraj pokonał koronawirusa! „Wirus został aktualnie wyeliminowany”
Fot. iStock
29.04.2020

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na ponad 100 krajów na całym świecie. Na chwilę obecną zanotowano już ponad 3 mln przypadków zakażeń, a ponad 218 tys. chorych nie udało się uratować. Nie ma dnia, abyśmy nie słyszeli o przypadkach nowych zarażeń, a poszczególne kraje wprowadzają w życie różne sposoby radzenia sobie z pandemią. 

Zobacz również: To właśnie te kraje najlepiej radzą sobie z koronawirusem. Co je łączy? Kobiety u władzy

Jednak niektóre kraje radzą sobie z opanowywaniem pandemii nadspodziewanie dobrze. Jeden z nich właśnie ogłosił zwycięstwo nad koronawirusemW Nowej Zelandii liczba nowych zakażeń wirusem COVID-19 spadła praktycznie do zera, o czym poinformowała premierka tego kraju, Jacinda Ardern.  

Nowa Zelandia pokonała koronawirusa 

Wirus został aktualnie wyeliminowany  

- powiedziała Jacinda Ardern podczas konferencji prasowej. Dodała, że ostatniej doby stwierdzono tylko jedno nowe zakażenie koronawirusem, a w ciągu ostatnich dni zgłoszono tylko pojedyncze przypadki zakażeń  

Wygraliśmy tę bitwę. Musimy jednak pozostać czujni, jeśli chcemy utrzymać ten stan. 

Tym samym Nowa Zelandia przechodzi z IV na III etap tzw. lockdownu, co oznacza zniesienie części restrykcji. Ponownie otwarte zostaną m.in. sklepy, restauracje oraz szkoły, ale na mniejszą skalę. Władze szacują, że od wtorku 5 maja 2020 roku do pracy powróci ok. 1 milion Nowozelandczyków. Jednak Ardern zaapelowała o dalsze przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. 

Odmrażamy gospodarkę, ale nie życie społeczne 

- przypomniała szefowa rządu. 

Warto dodać, że w Nowej Zelandii, która liczy sobie niespełna 5 milionów mieszkańców zanotowano jedynie 1,4 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu choroby zmarło tylko 19 osób.  

Zobacz również: Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Ujawniono możliwy termin

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 30.04.2020 10:27
Premierka?! Noż kurde, bez przesady, jak to brzmi? Co złego jest w "pani premier"??
odpowiedz
Ernest Hemingwey (Ocena: 3) 29.04.2020 18:11
Czy przyjmują tam imigrantów z Polski .? Bo mam dosyć łażenia w Kagańcu , psy się ze mnie śmieją bo nie muszą chodzić w Kagańcu .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie