Oni mieli dość kwarantanny. Ze sposobów, w jakie protestowali, śmieje się dziś cały Internet

Uważają, że przymusowa kwarantanna to zamach na ich wolność.
Oni mieli dość kwarantanny. Ze sposobów, w jakie protestowali, śmieje się dziś cały Internet
Fot. Twitter.com (https://twitter.com/punicgoddes)
26.04.2020

Pandemia koronawirusa, która rozprzestrzeniła się już na ponad 100 krajów na całym świecie wywołuje w ludziach przeróżne, by nie powiedzieć skrajne reakcje. Niektórzy na pierwsze wieści o tym, że wirus COVID-19 dotarł do ich kraju wpadli w prawdziwą panikę. Inni przyjęli te informacje ze stoickim spokojem. Jeszcze inni zaczęli wierzyć w przeróżne teorie spiskowe na temat rzekomych źródeł prawdziwego pochodzenia wirusa i szerzą swoje poglądy w Internecie. 

Zobacz również: 10 popularnych teorii spiskowych na temat koronawirusa. Ludzie naprawdę w to wierzą

W większości krajów dotkniętych pandemią został wprowadzony tzw. lockdown, czyli zamknięcie wielu miejsc pracy, restauracji, instytucji kultury, a także granic. Obywatelom już kolejny miesiąc nakazuje się niewychodzenie z domów oraz zachowanie izolacji społecznej. Ale wiele osób ma już zwyczajnie dość tych restrykcji. Wydaje się, że domową kwarantannę najgorzej znoszą Amerykanie, którzy są wyjątkowo przewrażliwieni na punkcie swoich swobód obywatelskich. Zdaniem wielu z nich obostrzenia związane z pandemią to zamach na ich wolność, postanowili więc otwarcie się temu sprzeciwić. W jaki sposób? Oczywiście tłumnie wychodząc na ulicę, ignorując zasadę izolacji społecznej. Uzbrojeni w plakaty i transparenty Amerykanie, którzy gorąco wierzą w to, że wirus COVID-19 to tylko spisek w ostatnich dniach protestują w wielu miastach Stanów Zjednoczonych. Ich transparenty w wielu przypadkach potwierdzają jedno - są gotowi na własne życzenie umrzeć w obronie swoich praw. 

Oto najbardziej niedorzeczne postulaty i hasła, jakie znalazły się na transparentach osób protestujących przeciwko tzw. lockdownowi w Stanach Zjednoczonych. Myślicie, że uda im się wymusić na władzy powrót do normalności? 

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3.5 / 5
Ernest Hemingwey (Ocena: 2) 29.04.2020 18:59
Ale nie ja , ja się nie śmieję , bo nie wiem co na tych tekturkach pisze , nie znam Angielskiego . ! Po za tym dowcipy Angielskie są mało śmieszne . !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2020 11:58
kto się śmieje? raczej ludzie ich podziwiają, że walczą o wolność i aby ich dzieci miały co do garnka włożyc
odpowiedz

Polecane dla Ciebie