„Gwałt może być przyjemny”. Członkowie partii KORWiN po raz kolejny pokazali, co myślą o kobietach

Twierdzą też, że „gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła”. Zabawne?
„Gwałt może być przyjemny”. Członkowie partii KORWiN po raz kolejny pokazali, co myślą o kobietach
Fot. iStock
22.04.2020

Z jakiegoś powodu dużej grupie mężczyzn wciąż wydaje się, że mogą rościć sobie prawo do kobiet oraz decydować o ich ciałach. Kobiety traktują przedmiotowo, uważają je za gorszą, “słabszą płeć”, której główną, by nie powiedzieć jedyną życiową rolą jest usługiwanie mężczyznom. Brzmi to strasznie i wręcz niewiarygodnie oraz oczywiście nie odnosi się do wszystkich mężczyzn, ale takie poglądy nie są obce naprawdę dużej grupie panów. 

Zobacz również: Męski celibat, który zagraża kobietom. Oto przerażający świat inceli

Przykładów nie trzeba daleko szukać. W wielu krajach na świecie przemoc wobec kobiet, jak bicie przez męża czy gwałt wciąż są na porządku dziennym, a nawet sankcjonowane przez prawo. Istnieją kraje, w których zgwałcona kobieta, a nawet nastolatka zgodnie z prawem musi poślubić swojego oprawcę - tylko wtedy nie zostanie “zhańbiona”, a gwałciciel nie trafi do więzienia i nie poniesie kary za swoje przestępstwo.  

Niestety w XXI wieku tzw. kultura gwałtu wciąż ma się dobrze. Ale trzeba pamiętać, że gwałty usankcjonowane prawnie nie biorą się znikąd - wszystko zaczyna się od małych, z pozoru niewinnych i “śmiesznych” żartówŻartów na temat feministek, które walczą o swoje prawa (“Feminizm kończy się, kiedy trzeba wnieść lodówkę na 4. piętro”), żartów o przemocy wobec kobiet (“Żona jest jak śmietana, najlepiej smakuje bita”), żartów z gwałtu (“Statystycznie dziewięć na dziesięć osób jest zadowolonych ze zbiorowego gwałtu”). Żartów, z których kobiety powinny śmiać się na równi z opowiadającymi je mężczyznami, bo jeśli tego nie robią, wmawia się im, że nie mają poczucia humoru. Tylko że coraz więcej kobiet przestaje udawać, że takie teksty są w porządku i nie boi się zwracać na to uwagę. Również rosnąca grupa mężczyzn staje się coraz bardziej zażenowana zachowaniem swoich kolegów i postanawia coś z tym zrobić. 

Skandaliczne słowa członków partii KORWiN na temat gwałtu

Tak właśnie stało się w przypadku młodzieżówki partii politycznej KORWiN, skupionej wokół Janusza Korwin-Mikkego. Tego samego, który “zasłynął” chociażby z poniższych tekstów: 

Kobiety zawsze udają, że pewien opór stawiają i to jest normalne. Trzeba wiedzieć kiedy można, a kiedy nie. 

Gdyby Pan się znał na kobietach, to by Pan wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci. 

Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy.  

Jakub Kulozik oraz Kamil Jabłoński, członkowie partii KORWiN rozprawiali o korzyściach i przyjemnościach płynących z gwałtu na wewnętrznym czacie organizacji Młodzi dla Wolności, czyli młodzieżówki partii. Print screen z zapisem ich skandalicznej konwersacji został jednak udostępniony w Sieci. Oto, jak przebiegła rozmowa: 

- Ja w ogóle uważam, że gwałt może być przyjemny ostatecznie. Najpierw mówi, że nie chce i siłą trzeba, a potem zadowolona i zaskoczona. Oczywiście pół żartem, ale to jest możliwe - pis Jakub Kulozik, członek młodzieżówki partii KORWiN oraz radny młodzieżowej Rady Miasta Katowice. 

- Tu się z Tobą zgodzę. Gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła. Wtedy ona jest szczęśliwa i Ty - odpowiedział mu Kamil Jabłoński, prezes Młodych dla Wolności w Katowicach i sekretarz okręgu 31 partii KORWiN. 

Jak to się stało, że zapis z rozmowy trafił do Internetu?  

W tym czacie uczestniczyło kilka osób. Jeden z nich nie wytrzymał tego, jak rozmawiają jego koledzy, był zbulwersowany. Zrobił print screen i opublikował w Sieci, w jaki sposób się zachowują. Te print screeny dostaliśmy od kilku osób i zaczęliśmy weryfikować ich pochodzenie 

- wyjaśniał Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w rozmowie z portalem katowice.wyborcza.pl. Dodał też, że jego organizacja zamierza zgłosić sprawę do prokuratury. Zdaniem Dulkowskiego od czasu, gdy Janusz Korwin-Mikke zaczął publicznie wygładzać seksistowskie teksty pod adresem kobiet, w Internecie zaroiło się od grup zrzeszających mężczyzn o podobnych, seksistowskich i szowinistycznych poglądach. 

Od kiedy Janusz Korwin-Mikke mówił, że "kobiety zawsze się trochę gwałci", w Sieci wylało się całe szambo. Mnóstwo mężczyzn, nie tylko osoby publiczne, popierały Korwina. W Sieci obserwowaliśmy wysyp seksistowskich komentarzy, z których wynikało, że ten gwałt to nic takiego. Nie może być jednak tak, że ci dwaj dwudziestokilkulatkowie nie wiedzą, co mówią. To nawoływanie i pochwalanie popełnienia przestępstwa. 

Przedstawiciele organizacji Młodzi dla Wolności, czyli młodzieżówki partii KORWiN poinformowani, że zarówno Kulozik jak i Jabłoński zostali już usunięci z ich struktur, a sprawa została skierowana do sądu partyjnego. Obaj zostali też zawieszeni w prawach członków partii. 

Członkowie partii KORWiN tłumaczą się z “żartów” na temat gwałtu

Tymczasem Kamil Jabłoński w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku tłumaczył się z treści skandalicznej wymiany zdań i przekonywał (jak większość mężczyzn, która w podobnych sytuacjach doświadcza przykrych dla nich konsekwencji swojego seksistowskiego zachowania), że jego słowa to tylko (tak, zgadliście) “żarty”, oraz że stanowiły one parafrazę wypowiedzi pisarki Blanki Lipińskiej. 

Gwałt to obrzydliwa zbrodnia i wymaga bez żadnych wątpliwości surowego ukarania. (...) Przedstawiona na screenie wypowiedź nie jest moim zdaniem na ten temat. Parodiowałem tutaj, tak jak i kolega, wypowiedź pani Lipińskiej na portalu Do Rzeczy, która reprezentowała godny pożałowania brak empatii wobec tragedii kobiet dotkniętych traumą gwałtu. Kolega, z którym o tym pisałem, doskonale wiedział, że kontrowersyjny cytat nie jest moją opinią, a zaledwie parodią poglądów przeciwnych moim. 

W całej tej sytuacji cieszy tylko szybka reakcja odpowiednich organizacji, które nagłośniły sprawę oraz zgłosiły ją właściwym służbom. Pozostaje mieć nadzieję, że członkowie partii KORWiN odpowiedzą za swoje wypowiedzi na temat gwałtu, co stanie się przestrogą dla innych mężczyzn, którzy tak licznie i beztrosko wypowiadają się na temat przemocy wobec kobiet w Internecie. 

Zobacz również: Gwałt „powinien zostać zalegalizowany”, a kobiety mają nosić prezerwatywy dla gwałcicieli. Oburzenie po słowach reżysera

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 12.06.2020 18:50
Żenada... Ostatnio czytałam jak gwałcić by tego nie zgłosiła. Całkowity brak szacunku do kobiet, nie wiem jakim trzeba być zwyrolem żeby pisać i publikować takie treści.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.04.2020 12:20
Nie wiem jak skomentować ten wasz niby "poważny" artykuł ale jest to po prostu stek bzdur. Powielacie głupie plotki i pomowienia, straszycie Korwinem, narodowcami i kim tylko się da a prawda jest taka że to jedyni ludzie dbający o dobro tego kraju nie unii europejskiej i chorych ideologii marksistowskich propagowanych przez tych pseudo obrońców praw człowieka. Podsumowując wasz portal to dno 😏
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.04.2020 17:31
Korwin to tylko lider, który takimi wypowiedziami psuje wizerunek partii, która ma w programie dużo ważnych kwestii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2020 23:05
K*rwa nawet nie wiem co trzeba mieć we łbie, żeby popierać Kurwina, jego partię i członków tej partii... Masakra. Im więcej tego typu artykułów czytam, tym większą feministką jestem i jestem za tym, żeby gwałcicielom publicznie ucinano ch*ja i kazano im go zeżreć. I owszem, istnieją kraje, gdzie kobieta jest traktowana gorzej niż bydło na pastwisku, ale to są kraje 3go świata, dzikie i sp*erdolone mentalnie. Polska jest krajem cywilizacyjnym i rowiniętym, więc nie porównujmy jej do tego ciemnogrodu ze wschodu, bo mi ręce opadają na taką głupotę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.04.2020 18:45
Z tego co zauważyłam wśród moich znajomych, to na tę partię głosują incele, prawiczki i ci którzy nigdy nie mieli do czynienia z kobietami. I nie piszę tego złośliwie, obserwuję głównie na Facebooku jacy ludzie zamieszczają posty popierające poglądy tej partii i zawsze są to osoby z grup które wymieniłam.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie