Tanie linie lotnicze będą tańsze niż kiedykolwiek? Po koronawirusie bilety mogą kosztować nawet kilka złotych

Szykuje się prawdziwa wojna cenowa między przewoźnikami.
Tanie linie lotnicze będą tańsze niż kiedykolwiek? Po koronawirusie bilety mogą kosztować nawet kilka złotych
Fot. Unsplash
20.04.2020

W związku z pandemią koronawirusa oraz zmianami, które musiały zostać wprowadzone w życie, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wiele branż zaczęło odnotowywać wielkie straty. W wyjątkowo złej sytuacji znalazła się zwłaszcza branża lotnicza, ponieważ wiele flot zostało uziemionych, a loty odwołane. Linie lotnicze nie miały innego wyjścia, jak zacząć masowo zwalniać swoich pracowników. 

Zobacz również: Koronawirus tnie pensje. O ile pracodawca może obniżyć Twoje wynagrodzenie?

Jak będzie wyglądało podróżowanie drogą powietrzną po zakończeniu pandemii? Okazuje się, że nowa rzeczywistość może być dla podróżujących bardzo korzystna. Wielu ekspertów jest zdania, że bilety lotnicze będą tańsze niż kiedykolwiek. Takiego zdania jest sam Michael O’Leary, czyli szef irlandzkiego przewoźnika Ryanair. Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa Ryanair mógł pochwalić się jednymi z najtańszych cen na rynku lotniczym. Teraz O’Leary zapowiada, że ceny lotów obsługiwanych przez jego firmę mogą być rekordowo niskie. 

Szef Ryanaira: bilety lotnicze będą kosztować grosze

Gdy tylko zaczniemy latać, ruszymy z promocjami cenowymi, tak jak każda inna linia. Nasze myślenie jest takie - w krótkim czasie nie ma co się skupiać na maksymalizowaniu zysku. Głównym celem Ryanaira będzie ściągnięcie z powrotem do pracy naszych pilotów i personelu pokładowego 

- mówił Michael O'Leary w rozmowie z agencją Reuters. Szef Ryanaira przekonywał też, że po zakończeniu pandemii przewoźników czeka prawdziwa wojna cenowa i walka o każdego pasażera. 

Szef Ryanaira: bilety lotnicze będą kosztować grosze

Fot. Unsplash.com

O’Leary przewiduje, że ruch lotniczy wróci do normalnego funkcjonowania już w czerwcu. Jego zdaniem lipiec i sierpień mają być pełne atrakcyjnych promocji, a bilety będą sprzedawane za grosze – i to dosłownie. W rozmowie z agencją Reuters szef Ryanaira zdradził, że ceny biletów lotniczych mogą zaczynać się nawet od 99 eurocentów. 

Czekacie na moment, kiedy ruch lotniczy zostanie wznowiony, a podróżowanie za granicę znów będzie możliwe? 

Zobacz również: Podróżowanie samolotem tylko dla najszczuplejszych? Linie lotnicze chcą ważyć swoich pasażerów!

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie