Przeciwnicy szczepionek oburzeni słowami Szumowskiego: „Trzeba stąd wiać, oni chcą nas wykończyć”

Plan ministra na rozwiązanie epidemii nie zachwycił wszystkich.
Przeciwnicy szczepionek oburzeni słowami Szumowskiego: „Trzeba stąd wiać, oni chcą nas wykończyć”
fot. iStock (scyther5)
17.04.2020
Zuzanna Niedzielska

To, co jednym daje nadzieję, u innych budzi oburzenie. Mowa o szczepionkach na koronawirusa, które według ministra zdrowia są kluczowe do powstrzymania epidemii w Polsce. Okazuje się, że nie wszyscy oczekują na lekarstwo w walce z COVID-19. Antyszczepionkowcy - wbrew złośliwym memom i postom na Twitterze - nie zmienili wyznawanych wartości nawet w obliczu śmiertelnego wirusa. W dalszym ciągu chcą być wolnymi obywatelami i mieć wybór. Teraz to już nie tylko matki chroniące dzieci przed przymusowymi szczepieniami w szkołach i przedszkolach. Przeciwników jest coraz więcej, choć nie widać ich, bo nie mogą publicznie protestować. Jednak od czego jest Internet?

Zobacz również: Rząd łagodzi obostrzenia w związku z koronawirusem. Będziemy żyć zgodnie z zasadą trzech „I”

Epidemia to perspektywa półtora roku

W tej chwili w całym kraju panuje kwarantanna, a wychodzić z domu powinno się jedynie w pilnym celu, takim jak np. zakupy. Obywatele są już zmęczeni tą sytuacją, a polska gospodarka uległa zamrożeniu. Wszyscy w napięciu czekają na kolejne decyzje ze strony władz i zastanawiają się, kiedy ten koszmar w końcu zniknie. Łukasz Szumowski przyznaje otwarcie, że ze zjawiskiem epidemii będziemy musieli borykać się jeszcze minimum przez półtora roku, a to i tak optymistyczna wersja.

Ja zawsze powtarzam i mówię: niestety z tą epidemią będziemy żyć co najmniej półtora roku, jak nie dłużej, dopóki wszyscy nie zaszczepimy się na koronawirusa

- ogłosił minister podczas swojego ostatniego przemówienia.

Zobacz również: Noszenie maseczek ochronnych będzie obowiązkowe. Gdzie je kupić?

dziewczyna w maseczce

Przeciwnicy przymusowych szczepień protestują

Fragment o szczepieniach dla wszystkich od razu wyłapali przeciwnicy przymusu szczepień. Minister swoim stanowiskiem mocno naraził się ich środowisku. Choć w obliczu kwarantanny nie mogą publicznie protestować, nie oznacza to, że nie widać ich działań w sieci. Szczególnie prężnie w tym zakresie działa Stowarzyszenie STOP NOP, które przygotowało zbiórkę pieniędzy na skargi do sądów administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Od wczoraj swoją cegiełkę dołożyło już ponad tysiąc osób. Na stronie organizuje również webinar pod tytułem Jak bronić się przed totalitarnymi zapędami państwa?

Zobacz również: Wyznawcy teorii spiskowych o koronawirusie przechodzą do działania. Co próbują przekazać?

Wielu użytkowników jawnie wyraża swoje oburzenie i proponuje, aby... w pierwszej kolejności zaszczepić rząd, a zwłaszcza rodzinę ministra

Po moim trupie!!! Nigdy nie poddam się szczepieniom!!! Mam 45 lat i swój pakiet obowiązkowych szczepień już przeszłam i nikt mnie nie zmusi!!! Niech sobie w du** wsadzą te szczepionki. szybciej odejdę z tego świata, niż mnie dosięgną - oponuje jedna z kobiet. 

Trzeba stąd wiać, oni naprawdę chcą nas wykończyć - komentuje przerażony mężczyzna pod nagraniem z konferencji.

Polecane wideo

Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych
Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych - zdjęcie 1
Komentarze (68)
Ocena: 4.76 / 5
YKA (Ocena: 1) 23.11.2020 10:55
Szczepionka dla ludzi, którzy chcą. Ja nie chcę i nie mam zamiaru godzić się świadomie na powolną śmierć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.04.2020 13:43
dlaczego koncerny farmaceutyczne nie skupiają się na opracowaniu lekarstwa na owego wirusa tylko za wszelką cenę na szczepionkach, które budzą tyle kontrowersji i lęku, zresztą bardzo słusznie bo podobno nie ma bezpiecznych szczepionek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.04.2020 12:57
to będzie już ta z mikro chipem czy jeszcze bez?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.04.2020 01:47
Ńie mam zamiaru się szczepić to dopiero by było samobójstwo .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.04.2020 23:49
PRZYMUSOWE SZCZEPIENIEA ?!?! Na "śmiertelnego wirusa" który jedynie ZABIJA BARDZO SCHOROWANYCH (zwykle wiekowych) a i to dzięki marnej służbie zdrowia ?!?! CHYBA ICH POGIEŁO !!!! I do tego materiałem genetycznym od szympansa !!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie