Matury w maju nie będzie. Rząd zdecydował o przesunięciu egzaminów na inny termin

Przy okazji wprowadzono nakaz dotyczący wszystkich Polaków.
Matury w maju nie będzie. Rząd zdecydował o przesunięciu egzaminów na inny termin
Fot. Unsplash
09.04.2020

Od kilku tygodni uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i średnich żyli w niepewności. Z powodu pandemii koronawirusa i idących za tym obostrzeń, termin egzaminów wydawał się coraz bardziej zagrożony. Dziś już wiemy, że obawy te były jak najbardziej zasadne.

Zobacz również: LIST: „Wakacje muszą zostać odwołane. Chyba każdy rodzic przyzna mi rację”

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przedłuża obowiązywanie wszystkich restrykcji, a co za tym idzie - matura i egzamin ósmoklasisty nie odbędą się we wcześniej ustalonych terminach.

Wielu z nas jest zmęczonych tą społeczną kwarantanną, ale bez zastosowania środków ryzykowalibyśmy rozprzestrzenieniem się wirusa

- stwierdził szef rządu.

uczennica

Przynajmniej do 19 kwietnia zamknięte będą kina, teatry, zakłady fryzjerskie, punkty usługowe i niektóre handlowe. Uczniowie wrócą do szkół nie wcześniej, niż 26 kwietnia. Terminy te oczywiście mogą ulec zmianie, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Przesuwamy egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Nie odbędą się wcześniej, niż w czerwcu, raczej w drugiej połowie czerwca

- usłyszeliśmy z ust premiera.

O dokładnym terminie rząd poinformuje na 3 tygodnie przed egzaminami.

maseczka ochronna

Obecny na konferencji minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie nakazu zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Zarządzenie będzie obowiązywało od czwartku, 16 kwietnia br.

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy

- czytamy na gov.pl.

Zobacz również: Pielęgniarka ujawniła, jak naprawdę wygląda walka z koronawirusem. Mocne słowa

Polecane wideo

Tak wyglądają paznokcie po kilku tygodniach bez manikiuru. Kwarantanna im nie służy
Tak wyglądają paznokcie po kilku tygodniach bez manikiuru. Kwarantanna im nie służy - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.04.2020 13:36
Komu potrzebna matura i studia? Potem jest tylko bezrobocie chyba ze masz dobre znajomosci...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 23:33
A można było tego uniknąć. Pandemia mogłaby dotyczyć tylko Chin, ale nie....oczywiście motłoch rozniósł syfa po całym świecie podróżując z Chin i z powrotem, a wystarczało tylko zamknąć granice i odwołaś wszystkie loty z tamtąd. Teraz nie pozbędziemy się tego dziadostwa nigdy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 22:01
A wybory oczywiście w terminie... bo Pan Duda i Pani Kidawa to nadludzie...
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 18:09
Współczuję, kochani.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 17:21
Ta pandemia powinna otworzyć oczy na parę spraw. 1. Szczepionki są konieczne. 2. Pieniądze należy ładować w szpitale, nie kościoły. 3. Należy odejść od oprawcy jak najszybciej, a nie być z nim dla dobra dzieci. Niestety bycie uwięzionym teraz w domu z oprawcą nikomu nie wyjdzie na dobre.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie