Wyznawcy teorii spiskowych o koronawirusie przechodzą do działania. Co próbują przekazać?

Istnieje wiele teorii spiskowych na temat koronawirusa. Wyznawcy wierzą, że epidemia jest zwykłym kłamstwem, więc zaczynają się buntować.
Wyznawcy teorii spiskowych o koronawirusie przechodzą do działania. Co próbują przekazać?
fot. iStock (leolintang)
11.04.2020

Czas na kwarantannie sprzyja przemyśleniom, czy oby na pewno doniesienia na temat wirusa są prawdziwe, a przynajmniej nie wyolbrzymione przez media. Nikt nie ma ochoty przebywać długo w zamknięciu, pozbawiony dotychczasowych praw i wolności. Wszyscy zastanawiają się, czy wprowadzone obostrzenia są zasadne.

Powstały jednak grupy, które dogłębnie analizują przyczyny epidemii, doszukując się w nich drugiego dna, a nawet zagrożenia dla swojego zdrowia i życia. ich członkowie twierdzą, że rząd ukrywa przed nami prawdę. Chcąc oświecić pozostałe osoby, publikują w Internecie treści, ujawniające rzekome manipulacje. W niektórych krajach posunięto się już do działań, które określane są mianem zamachu stanu.

Nieformalny stan wojenny

Wielu zwolenników teorii spiskowych apeluje, że stan epidemii tak naprawdę jest nieformalnym stanem wojennym i ma na celu kontrolę obywateli przez władze. Choć nie został wprowadzony oficjalnie, to na co dzień podlegamy już jego założeniom. Niektórzy obawiają się, że powoli zbliża się wojna, o której przywódcy państw nie chcą informować społeczeństwa, aby nie wywoływać paniki. W grupach na Facebooku pojawiają się porady od wykształconych osób, aby gromadzić zapasy, wodę i leki na wypadek odcięcia od wody, prądu czy towarów w sklepie. Radzą też, aby zawczasu ustalić z rodziną miejsce spotkań, na wypadek utrudnionej komunikacji.

Wirus odwraca uwagę 

Wyznawcy alternatywnych hipotez na temat epidemii twierdzą też, że medialny hałas wokół koronawirusa odwraca uwagę obywateli od ważnych decyzji, które zapadają na arenie międzynarodowej. Wielu użytkowników publikuje zdjęcia czołgów, które w czasie opustoszałych miast wjeżdżają na teren ich państwa, łącząc to z potencjalnymi konfliktami. Obserwują też niebo w poszukiwaniu nietypowych obiektów. "Starlinki to nie satelity, ale statki ewakuacyjne dla elit światowych, ze względu na domniemaną asteroidę/przebiegunowanie, ale dobrze kombinujesz. Myślisz nieszablonowo. Nie ma nic gorszego niż ludzie myślący stadnie" - brzmi komentarz, który zyskał 20 polubień. Dla zwolenników teorii spiskowych jest też oczywiste, że pandemia to przykrywka dla masowych aresztowań różnych przywódców elit.

Zobacz także: Krzysztof Jackowski zobaczył, co czeka nas po epidemii. To nie są dobre wieści

Szczepionka? Wolę umrzeć, niż się zgodzić

W związku ze spiskowymi wizjami, na forach często pojawia się pytanie, co zrobią osoby przeciwne szczepieniom, jeżeli zostanie wynaleziony lek na koronawirusa, albo wprowadzone będą obowiązkowe szczepienia. Bezradni użytkownicy nie są zachwyceni, zwłaszcza, że łączą ten fakt z kontrolą ludzkości za pomocą chipów, i planują już alternatywne sposoby na zdobycie takiego potwierdzenia. Wielu z nich skomentowało, że prędzej umrą, niż ktoś ich do tego zmusi. Albo po prostu zaszyją się głęboko w lesie.

Wielka Brytania: płoną maszty sieci 5G

Głosiciele tych konspiracyjnych poglądów posunęli się już o krok dalej. Nie tylko popularyzują swoje teorie na forach i blogach w Internecie, ale łączą się w grupy i buntują. Przykładem są zachowania w Wielkiej Brytanii, gdzie nagminnie są podpalane maszty telefonii komórkowej 5G. Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, BBC doniosło o trzech podpalonych wieżach w ciągu zaledwie tygodnia. Sieć 5G wykorzystuje wyższą częstotliwość fal, która uważana jest przez nich za szkodliwą dla zdrowia, a nawet zabójcza. Twierdzą, że to wprowadzenie nowego systemu tych sieci w kolejnych krajach jest przyczyną zachorowań, ponieważ powikłania są bardzo podobne, jednak państwa to ukrywają. 

Zobacz także: Temat COVID-19 zaczyna męczyć Polaków. O czym wolą czytać w Internecie?

The Guardian informuje, że YouTube zablokuje dostęp do treści zawierających informacje na temat związku SARS-CoV-2 z siecią 5G.

Polecane wideo

Przestała się starzeć i z każdym dniem młodnieje. Jej sekret? Żywi się tylko... powietrzem
Przestała się starzeć i z każdym dniem młodnieje. Jej sekret? Żywi się tylko... powietrzem - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.04.2020 15:41
Mhmm tak tak cały świat jest sparaliżowany bo jakiś skośnooki zjadł nietoperza( ale niby zwierzęta się nie zarażają).
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2020 23:59
Wychodzi na to ze to przez 5G, bo w wuhan czy gdzies tam u nich jest to dziadostwo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2020 15:24
paranoja, nawet jeżeli to wszystko prawda to szare człowieczki nie mają na nic wpływu, więc po co zaprzątać sobie tym głowę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2020 13:18
Nikt nie wierzy w przypadek.. Nie wszyscy są glupi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2020 12:34
Rozumiem, że jesteś wirusologiem. "Zgłębiając" temat wyruszyłaś w podróż do Chin próbując odnaleźć pacjenta zero. Jednocześnie badałaś DNA próbek wirusa, żeby rzeczywiście udowodnić, że nie jest on pochodzenia odzwierzęcego a sztucznie wyhodowany. Tak? Czy może "zgłębianie" tematu ograniczyło się do kilku filmików na you tube i przeleceniu po kilku forach? Bo jeśli to drugie to dzięki za taką "świadomość".
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie