Moda w walce z koronawirusem. Koncern LVMH produkuje żel dezynfekujący zamiast perfum

Przekaże je francuskim szpitalom zupełnie za darmo. Piękny gest!
Moda w walce z koronawirusem. Koncern LVMH produkuje żel dezynfekujący zamiast perfum
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/sarashakeel/)
17.03.2020

W obliczu pandemii koronawirusa życie nas wszystkich bardzo się zmieniło. Kto tylko może zostaje w domu i poddaje się społecznej izolacji, aby nie narażać się na zakażenie wirusem COVID-19. Ale nie wszyscy mają taką możliwość. Mowa zwłaszcza o lekarzach, pielęgniarkach i ratownikach medycznych, którzy dniami i nocami walczą o życie osób chorych i ich powrót do zdrowia. 

Zobacz również: Polskie miasta całkowicie opustoszały. Film, który to pokazuje, robi furorę w Sieci

Niestety sytuacja w szpitalach jest bardzo trudna. Pacjentów zarażonych koronawirusem wciąż przybywa, a zapasy sprzętu ochronnego czy środków do dezynfekcji szybko się kończą. Na szczęście okazuje się, że w obliczu kryzysu stajemy się niezwykle solidarni i gotowi do pomocy. Najlepszym przykładem jest decyzja francuskiego koncernu LVMH, który właśnie ogłosił, że skieruje swoje wysiłki na rzecz walki z wirusem. 

LVMH przekaże żel do dezynfekcji francuskim szpitalom

Koncern LVMH to właściciel luksusowych marek modowych, takich jak Louis VuittonFendiGivenchy czy Marc Jacobs. To także producent perfum Diora, Givenchy, Kenzo czy Guerlain. I to właśnie we francuskich fabrykach, w których do tej pory powstawały te słynne na całym świecie zapachy od teraz będą produkowane żele do dezynfekcji. Jeszcze w tym tygodniu ma ich powstać aż 12 ton, ale nie trafią one do regularnej sprzedaży. Decyzją LVMH wyprodukowane środki do dezynfekcji zostaną całkowicie i nieodpłatnie przekazane francuskim szpitalom. Na początek będzie to 39 placówek w Paryżu. 

Chciałabym podziękować LVMH za tak szybkie działanie: złożyli nam tę ofertę w sobotę wieczorem o 21:00 i potwierdzili ją w niedzielę. W miejskich szpitalach nie zabrakło jeszcze żelu, ale zapasy są ograniczone 

- powiedziała w rozmowie z mediami szefowa szpitali w Paryżu Martine Hirsch. 

W tych trudnych czasach to wyjątkowo piękny i solidarny gest i mamy nadzieję, że więcej przedsiębiorstw będzie w miarę możliwości oferować podobną pomoc. 

Zobacz również: „Siedź na d... w domu”. 9 zaleceń lekarki z Rybnika w obliczu koronawirusa robi furorę w Sieci

Polecane wideo

Po metamorfozie wyglądają jak kobiety 10/10. Zobacz ich spektakularną przemianę
Po metamorfozie wyglądają jak kobiety 10/10. Zobacz ich spektakularną przemianę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie