Polacy robią zakupy ze strachu przed koronawirusem. „Sprzedaż ryżu wzrosła o 95%”

Ty też robisz zapasy na czarną godzinę?
Polacy robią zakupy ze strachu przed koronawirusem. „Sprzedaż ryżu wzrosła o 95%”
Fot. Unsplash
10.03.2020

Koronawirus, który w ubiegłym tygodniu dotarł również do Polski, od stycznia lawinowo rozprzestrzenia się po całym świecie. Szacuje się, że jego śmiertelność sięga 3,5% wśród zarażonych. W naszym kraju mamy na ten moment 25 potwierdzonych przypadków, z czego 2 osoby są w bardzo ciężkim stanie.

Strach przed koronawirusem mocno odbija się na sprzedaży poszczególnych produktów. Polacy robią zapasy spożywcze na czarną godzinę, wykupują również masowo środki do higieny osobistej.

„Według danych firmy Nielsen, w tygodniu od 24 lutego do 1 marca 2020 roku sprzedaż tzw. produktów FMCG, czyli artykułów spożywczych, kosmetyków i chemii gospodarczej poszła w górę o 17 proc. względem analogicznego tygodnia rok wcześniej. Szczególnie chętnie Polacy kupowali produkty suche i sypkie. Sprzedaż makaronu wzrosła o 65 proc., mąki - o 84 proc., a ryżu o 95 proc.

W tym czasie sprzedano też blisko 480 tys. sztuk żeli antybakteryjnych do rąk, sprzedaż mydła poszła w górę o 66 proc., a papieru toaletowego o niemal jedną czwartą. W ostatnim tygodniu lutego odnotowano również aż trzykrotny wzrost wartości sprzedaży internetowej produktów określanych przez Nielsena jako “zakupy na zapas”.

- podaje businessinsider.com.pl.

A Wy przygotowujecie się na wypadek epidemii w Polsce? Zauważyliście, że w Waszych sklepach niektóre półki zaczynają świecić pustkami?

Polecamy także: Mity na temat koronawirusa, w które powinnaś jak najszybciej przestać wierzyć. Obalają je lekarze

Polecane wideo

Ma 19 lat i nie wierzy w globalne ocieplenie. Poznajcie Naomi Seibt, kolejną „anty-Gretę”
Ma 19 lat i nie wierzy w globalne ocieplenie. Poznajcie Naomi Seibt, kolejną „anty-Gretę” - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
e.s. (Ocena: 5) 11.03.2020 09:18
ryżu w bidrze nie ma
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2020 07:09
Ja nie robie zapasów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie