Koronkowa maseczka ochronna przeciw koronawirusowi. To pomysł polskiej marki Adrian

„Czy to kolejny głupi dowcip?” - pytają internauci.
Koronkowa maseczka ochronna przeciw koronawirusowi. To pomysł polskiej marki Adrian
Fot. adrian-rajstopy.pl
05.03.2020

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa nie ominęła także Polski. 4 marca 2020 roku poinformowano o pierwszym przypadku zakażenia wirusem COVID-19 w naszym kraju. Zarażony to 65-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Niemiec, a obecnie jest hospitalizowany w Zielonej Górze. Tymczasem polscy księża przyczyny epidemii upatrują się nie w wirusie, ale w życiu niezgodnie z zasadami Kościoła katolickiego. 

Zobacz również: Koronawirus jest już w Polsce. Ksiądz: „To kara za homoseksualizm, aborcję i życie bez ślubu”

W związku z pojawieniem się w naszym kraju pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem wiele osób zaczęło przygotowywać się na najgorsze, by nie powiedzieć - wpadać w panikę. Ludzie masowo wykupują ze sklepów różne towary z obawy przed ich rychłym zamknięciem albo brakami dostaw. Z półek znikają zwłaszcza takie produkty jak kasze, ryż, makarony, mąka, a nawet... papier toaletowy. W drogeriach próżno szukać żeli antybakteryjnych do rąk, a gdy już się pojawią, znikają po 15 minutach. Przerażeni wizją epidemii Polacy masowo poszukują też maseczek antybakteryjnych, jednak tych nie można już dostać ani w aptekach, ani w hurtowniach. 

Mowa oczywiście przede wszystkim tych maseczkach antywirusowych, które posiadają specjalne filtry, bo zdaniem ekspertów to właśnie one mają największą szansę uchronić noszącego przez ewentualnym zakażeniem. Jednak wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę “maseczka antywirusowa” albo “maseczka ochronna” aby przekonać się, że istnieje całe mnóstwo ofert sprzedaży różnego rodzaju maseczek – niestety niekoniecznie takich, które byłyby skuteczne w zapobieganiu zakażenia. 

Teraz do grona producentów maseczek ochronnych dołącza polska firma Adrian, która do tej pory słynęła głównie ze sprzedaży rajstop oraz kontrowersyjnych kampanii reklamowych. Na stronie marki oraz na profili na Facebooku pojawiło się zdjęcie białej, koronkowej maseczki ochronnej 

Koronkowa ozdobna maseczka zaprojektowana dla potrzeb ochronnych. Wzorowane kwiaty wizualnie zdobią zasłoniętą część twarzy 

- czytamy w opisie produktu na stronie adrian-rajstopy.pl. Maseczka ochronna firmy Adrian kosztuje 12,11 zł. Jednak internauci mają co do niej mieszane uczucia. Większość komentujących na Facebooku była zbulwersowana tą propozycją oraz stwierdziła, że to “sianie paniki”. 

Fot. adrian-rajstopy.pl

Bez przesady, naprawdę z całym szacunkiem dla firmy Adrian za całokształt, ale to niestety udokumentowane sianie paniki. 

Żerowanie na panice ludzi. 

Czy to kolejny głupi dowcip? 

Zimny, obrzydliwy cynizm. 

Osoby, które sugerowały, że to tylko żart na temat całej sytuacji były w zdecydowanej mniejszości. 

Ludzie, przecież to jest żart. Życzę wam więcej dystansu i poczucia humoru. 

Póki co przedstawiciele firmy nie wypowiedzieli się na temat koronkowej maseczki ochronnej i nie odpowiedzieli na pytania przesłane do nich przez różne redakcje. Warto przypomnieć, że to nie jedyna kontrowersyjna sprawa z firmą Adrian w roli głównejW listopadzie 2018 roku marka prowadziła kampanię reklamową wykorzystując wizerunek Karoliny Piaseckiej, byłej żony radnego PiS, który został skazany za znęcanie się nad nią. Z kolei w 2016 roku na billboardach Adriana znalazła się była posłanka Anna Grodzka, która reklamowała markę hasłem: „Każdy ma prawo być sobą”. 

Co sądzicie o koronkowej maseczce ochronnej od marki Adrian? Myślicie, że rzeczywiście powstała z myślą o walce z koronawirusem czy to tylko żart? 

Zobacz również: Krzysztof Jackowski miał wizję na temat koronawirusa. Padły ważne słowa

Polecane wideo

Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama
Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie