Koronawirus jest już w Polsce. Ksiądz: „To kara za homoseksualizm, aborcję i życie bez ślubu”

Dodał, że „tylko modlitwa może nas ocalić”.
Koronawirus jest już w Polsce. Ksiądz: „To kara za homoseksualizm, aborcję i życie bez ślubu”
Fot. Unsplash
04.03.2020

Już od dawna było wiadomo, że to tylko kwestia czasu. Dziś, 4 marca 2020 roku, oficjalnie potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. Informację tę przekazał sam minister zdrowia podczas konferencji prasowej. Na razie nie znamy szczegółów dotyczących przebiegu choroby oraz danych pacjenta. Wiadomo tylko, że jest to mężczyzna, który wrócił niedawno z Niemiec i jest hospitalizowany w Zielonej Górze. 

Zobacz również: Koronawirus jest już w Polsce. „W nocy otrzymaliśmy dodatni wynik pierwszego pacjenta”

W związku z epidemią, która obejmuje coraz więcej rejonów świata, już jakiś czas temu w Polsce zapoczątkowano specjalną kampanię informacyjną na temat tego, jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem. Tego typu zalecenia miały być przekazywane również podczas niedzielnych mszy świętych, na które uczęszcza wielu naszych rodaków. W niektórych kościołach w ubiegłą niedzielę był odczytywany list ministra zdrowia, który zawierał wskazówki postępowania w razie gdyby epidemia dotarła do Polski (miało to miejsce jeszcze przed wykryciem pierwszego przypadku koronawirusa w naszym kraju). 

Jednak nie wszyscy księża zastosowali się do tych wytycznych. Jak podaje portal wroclaw.wyborcza.pl, pewien duchowny odprawiający mszę w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła we Wrocławiu wygłosił z ambony szokującą teorię na temat tego, co naprawdę stoi za epidemią koronawirusa. Wrocławski oddział “Wyborczej” opisał tę historię po tym, jak do redakcji zgłosiła się oburzona parafianka, która uczestniczyła w tej mszy. Portal cytuje panią Patrycję, która relacjonowała, że ksiądz "podczas kazania bardzo żywiołowo dowodził, że maseczki i żele antybakteryjne nie pomogą nam w walce z koronawirusem, bo tylko modlitwa może ochronić ludzi". 

Fot. iStock

Tłumaczył, że epidemia to kara boska za życie w grzechu: za homoseksualizm, za pary, które mieszkają razem bez ślubu i za tych, którzy ‘mordują nienarodzone dzieci 

- mówiła pani Patrycja cytowana przez portal wroclaw.wyborcza.pl. Ksiądz celebrujący mszę wygłosił też szereg rasistowskich uwag pod kątem Azjatów, co najpewniej ma związek z faktem, że źródło epidemii ma swoje miejsce w Azji, a konkretnie w Chinach. 

O Chińczykach powiedział, że ‘są brudni, jedzą nietoperze i martwe płody’. Mam znajomych z Chin i Japonii, na pewno nie są brudasami i z pewnością nie jedzą płodów. Zagotowało się we mnie 

- mówiła informatorka portalu wroclaw.wyborcza.pl. Dodała, że w trakcie kazania zbulwersowani wierni zaczęli stopniowo opuszczać kościół. Dziennikarze portalu poprosili o komentarz w tej sprawie rzecznika kurii wrocławskiej, księdza Rafała Kowalskiego, który stwierdził, że słowa, które padły z ambony to “nadużycie”. 

Ksiądz nie występuje jako osoba prywatna i nie może głosić własnych opinii, ale przekazywać autentyczne słowo Boże. Jeśli treści, które opisuje parafianka, zostały faktycznie wygłoszone z ambony, jest to nadużycie  

- powiedział ksiądz Kowalski. 

Spotkaliście się z podobnymi opiniami na temat koronawirusa? 

Zobacz również: Kolejne trudności dla narzeczonych. Ksiądz będzie mógł nawet zablokować ślub!

Polecane wideo

Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie
Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.03.2020 20:27
A jaka kara jest za pedofilie w Kosciele??
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.03.2020 07:12
Masakra, jak można pleść takie bzdury. Niech księżulek powie osobie umierajacej, żeby sie pomodliła by wyzdrowieć. Co za kpina. Jeśli ludzie chcą się uchronić niech dbaja o swój układ odpornościowy a ci słabsi niech uważają jak mogą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2020 22:30
Niech zgadnę, pewnie następny nawiedzony zastępca Rydzyka ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2020 19:33
Ten ksiądz to zwykły głupek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2020 15:44
O pedofilii nic nie wspomniał? Pewnie ma już sklerozę biedaczek :(
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie