Internauci obrzydzeni tą walentynkową reklamą. Kiedy żarty z gwałtu przestaną być akceptowalne?

Niektórzy wciąż wierzą, że gdy kobieta mówi „nie”, ma na myśli „tak”.
Internauci obrzydzeni tą walentynkową reklamą. Kiedy żarty z gwałtu przestaną być akceptowalne?
Fot. iStock
12.02.2020

Mamy XXI wiek, a gwałt wciąż jest prawnie usankcjonowany w wielu rejonach świata. Przykładów nie trzeba szukać wcale tak daleko. Turcja zamierza wprowadzić w życie prawo określane mianem marry-your-rapist", czyli “wyjdź za mąż za swojego gwałciciela”. Tamtejszy rząd chce udzielać amnestii gwałcicielom, którzy zdecydują się poślubić swoje ofiary. Z kolei jeden z indyjskich reżyserów nie tak dawno temu zasłynął z wypowiedzi, że kobiety powinny nosić ze sobą prezerwatywy na wypadek gwałtu i współpracować z oprawcami. 

Zobacz również: Gwałt „powinien zostać zalegalizowany”, a kobiety mają nosić prezerwatywy dla gwałcicieli. Oburzenie po słowach reżysera

Warto dodać, że legislacja taka, jaka ma zostać wprowadzona w Turcji nie bierze się znikąd. Zaczyna się od znacznie mniejszych, z pozoru niewinnych rzeczy, które w oczach wielu mężczyzn, ale także i kobiet są zabawnymi żartamiTak jak ostatnia promocja z okazji Walentynek zorganizowana w jednym ze sklepów w Johannesburgu w RPA. Na portalu Reddit.com pojawiło się zdjęcie objętej tą promocją taśmy klejącej. Obok przecenionego asortymentu pojawił się napis: 

Walentynkowa taśma klejąca. Zmienia każde “nie, nie, nie”, w “mmm... mmm... mmm”. 

Fot. Reddit.com

Tłumaczenie, dlaczego ta reklama jest wyjątkowo obrzydliwa jest chyba zbędne. Z jakiegoś powodu wielu mężczyzn wciąż jednak zakłada, że kobiece “nie” w rzeczywistości znaczy “tak” - kobietę trzeba tylko do tego przekonać. W dużym uproszczeniu tak właśnie prezentuje się logika osób, które dopuszczają się molestowania seksualnego i gwałtów, a takie “żarty” stanowią fundament tzw. kultury gwałtu. 

Na szczęście reakcje internautów były jednogłośne. Zgodnie stwierdzili, że “żart” jest nie tylko niesmaczny, ale też nieakceptowalny, a całą sprawę należałoby zgłosić do odpowiednich służb.  

Czy ktokolwiek wie, co to za sklep? Zgłoszę skargę. 

Gdybym zobaczyła taką wystawę, już nigdy nie weszłabym do tego sklepu. 

To w ogóle nie jest śmieszne, to przerażające. 

To nieakceptowalne. 

Póki co przedstawiciele sklepu nie odnieśli się do całej sprawy. Jak myślicie, kiedy żarty z gwałtu wreszcie przestaną być społecznie akceptowalne i pożegnamy się z nimi raz na zawsze? 

Zobacz również: To jeden z najbardziej niebezpiecznych krajów dla kobiet. Co godzinę aż 4 padają ofiarą gwałtu

Polecane wideo

Oglądasz je codziennie, ale wcale ich nie znasz. Prześwietlono zdjęcia influencerek
Oglądasz je codziennie, ale wcale ich nie znasz. Prześwietlono zdjęcia influencerek - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.02.2020 23:58
Wtedy, kiedy w rządach światowych będą zasiadały same kobiety, wtedy dopiero to się skończy. Jak narazie siedzą tam same stare ch*je, których to najwyraźniej bawi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2020 14:43
Bez przesady. Może nie większość, ale dużo osób lubi takie zabawy i nie chodzi tu o gwałt, a bardziej o poczucie siły mężczyzny (za zgodą obu partnerów oczywiście). Ja osobiście nie widzę w tym nic złego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2020 07:42
Sami nie jesteście lepsi! Promujecie te patologiczna grafomankę Lipińską (nie mówię o książce, bo nie czytałam, tylko na podstawie jej publicznych wypowiedzi). Sama ona promuje kulturę gwałtu, a Wy razem z nią, skoro pojawia się u Was jako "autorytet".
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2020 00:32
Brak słów. Chorzy ludzie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.02.2020 16:15
Ten kto to wymyślił to debil. Ale ten, kto to sprzedaje jeszcze większy debil.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie