Masturbacja niezgodna z prawem, a środowiska LGBT „kłamią, oszukują i deprawują”. Tak twierdzi kurator oświaty

Wcześniej przekonywała m.in., że „LGBT to promowanie pedofilii”.
Masturbacja niezgodna z prawem, a środowiska LGBT „kłamią, oszukują i deprawują”. Tak twierdzi kurator oświaty
Fot. iStock
03.02.2020

Temat edukacji seksualnej dla dzieci i młodzieży regularnie powraca w naszym kraju jak bumerang. Media najczęściej piszą o niej w kontekście planowanych coraz to nowszych zmian prawnych, np. ustawy, w myśl której edukatorzy seksualni mieliby być karani ograniczeniem wolności nawet do 5 lat za “propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej”. 

Zobacz również: 4 najlepsze lekcje na temat intymności, jakich nauczył nas serial „Sex Education”

Podczas gdy na całym świecie rekordy popularności bije serial “Sex Education”, który w wielu przypadkach przekazuje młodzieży o wiele większą wiedzę niż jakiekolwiek szkolne zajęcia, w naszym kraju energia polityków w dużej mierze skupia się na tym, aby zakazać nauczania młodych ludzi o seksualności. I podczas gdy jedną z najważniejszych lekcji, jaką przekazuje “Sex Education” jest to, że masturbacja jest nie tylko czymś całkowicie normalnym, ale także ma wiele korzyści, polscy pracownicy oświaty przekonują, że uprawianie autoerotyzmu jest... niezgodne z polskim prawem. 

Do takich wniosków doszła małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. W ten sposób skomentowała broszurę dla młodzieży przygotowaną przez autorów programu “ZdrovveLove, który został oficjalnie wprowadzony do gdańskich szkół jeszcze przez tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.  

Przez program ZdrovveLove, udział w warsztatach i tę broszurę chcemy przekazać Wam rzetelną i prawdziwą wiedzę z zakresu zdrowia prokreacyjnego. Powinniście mieć dostęp do wiedzy, by korzystać z niej w zgodzie ze swoim sumieniem, przekonaniami i religią. Proszę abyście pamiętali, że edukacja seksualna nie zachęca ani do częstych, ani do wczesnych kontaktów seksualnych. Te decyzje podejmijcie po wsłuchaniu się w Wasze emocje, biorąc pod uwagę przekonania moralne i pamiętając o szacunku do siebie nawzajem. Edukacja ma pomóc Wam w podejmowaniu odpowiedzialnych i świadomych wyborów 

- pisał prezydent Gdańska we wstępie do broszury. 

Gdańscy uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach z zakresu edukacji seksualnej za zgodą rodziców, a po zakończeniu warsztatów otrzymują broszurę informacyjną, która podsumowuje nauczane treści. Fragment broszury został poświęcony właśnie masturbacji. Dowiadujemy się z niej m.in. że masturbuje się większość ludzi, a masturbacja to“jeden z normalnych i zdrowych przejawów seksualności, zarówno samodzielnie, jak i w relacji”. 

Ten zapis nie spodobał się jednej z gdańskich radnych PiS, Joannie Cabaj, która udostępniła go na Twitterze. Jej post został udostępniony dalej przez małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak, która oceniła, że tego typu treści są “niezgodne z prawem polskim”. Dodała też, że środowiska LGBT “kłamią, oszukują i deprawują”. 

Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych. Kłamią, oszukują i deprawują. Nie macie tego dosyć? Informujmy się! Działajmy! 

Na wpisy Joanny Cabaj oraz Barbary Nowak zareagował m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego przedstawiciele odnieśli się do nich we wpisie na Facebooku.  

MASTURBACJA NIEZGODNA Z PRAWEM! - TWIERDZI KURATOR OŚWIATY. Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, tym razem atakuje ulotki akcji zdrovvelove finansowanej przez Urząd Miasta Gdańsk. (...) Uważa, że rozpowszechnianie takiej wiedzy jest "niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim". (...) Trudno ocenić czy publiczne deklaracje małopolskiej kurator to wynik ideologicznego zacietrzewienia, czy głębokiej ignorancji. Wszak dała już się poznać ze swoich idiotycznych wypowiedzi o tym, że "LGBT to promowanie pedofilii". I dalej brnie w kolejne idiotyzmy. 

Wygląda na to, że dla polskiej młodzieży oglądanie “Sex Education” to naprawdę jeden z nielicznych sposobów na to, aby dowiedzieć się czegokolwiek o intymności, cielesności i seksualności. Oczywiście o ile polscy politycy nie postanowią zabronić im również dostępu do tego serialu. 

Zobacz również: Już nie 3, ale 5 lat więzienia za edukację seksualną. Dziś w Sejmie głosowanie nad projektem „Stop pedofilii”

Polecane wideo

Meghan Markle ma swoją sobowtórkę. Ludzie nieustannie mylą ją z byłą księżną!
Meghan Markle ma swoją sobowtórkę. Ludzie nieustannie mylą ją z byłą księżną! - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.02.2020 08:31
Banda zboczeńców chce "uczyć" seksu przedszkolaków. Na to zgody być nie może. Ogólnie rzecz biorąc punkt o masturbacji chybiony, ale reszta jak najbardziej w porządku. Możecie pisać ile chcecie, ale wiek inicjacji seksualnej i odsetek ciąż wśród nastolatek jest w Polsce jednym z najniższych w Europie. Właśnie dzięki konserwatywnemu podejściu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.02.2020 07:39
oni chca podstepem zwiekszyc dzietnosc, najpierw 500+, potem brak pigulki po, klauzula sumienia, urudniona aborcja, a teraz jeszcze brak wiedzy o seksie, zeby wiecej wpadek bylo?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.02.2020 21:17
Masturbacja jest niezgodna chyba z prawem kanonicznym. No ale Polska to praktycznie państwo wyznaniowe, więc na jedno wychodzi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.02.2020 19:21
Znow je..ne zboki probuja szturmem swoje porzadki wszystko tylko po to by jak najszybciej sodomia zapanowala na swiecie a ludzie juz sami nie wiedzieli kim sa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie