Ślub z gwałcicielem, by uniknąć więzienia. Takie prawo już wkrótce ma stać się rzeczywistością

Koszmar milionów kobiet ma zostać prawnie zalegitymizowany.
Ślub z gwałcicielem, by uniknąć więzienia. Takie prawo już wkrótce ma stać się rzeczywistością
Fot. iStock
24.01.2020

Państwo powinno “zalegalizować gwałt bez przemocy w imię bezpieczeństwa kobiet” - nie tak dawno temu pisaliśmy na Papilocie o tych szokujących słowach, które padły z ust pewnego indyjskiego reżysera, Daniela Shravana. Mężczyzna szerzył takie poglądy m.in. na Twitterze i przekonywał, że “kobiety powinny zaakceptować męski instynkt” pchający ich do “zaspokajania swoich cielesnych potrzeb i pragnień seksualnych”, wobec czego powinny także zawsze... nosić ze sobą prezerwatywy na wypadek gwałtu i współpracować ze swoim oprawcą. 

Zobacz również: Gwałt „powinien zostać zalegalizowany”, a kobiety mają nosić prezerwatywy dla gwałcicieli. Oburzenie po słowach reżysera

Takie słowa, które dla nas wydają się niedopuszczalne, w wielu krajach uchodzą za zupełnie normalne i logiczne. Podobnie jest m.in. w Turcji, która właśnie jest o krok od wprowadzenia w życie kontrowersyjnego prawa, które anglojęzyczne media określają mianem “marry-your-rapist", czyli “wyjdź za mąż za swojego gwałciciela”Turecki rząd chce udzielać amnestii gwałcicielom, którzy zdecydują się poślubić swoje ofiary. W takim przypadku mężczyzna, który dopuścił się aktu przemocy seksualnej na kobiecie, która nie ukończyła 18. roku życia uniknie kary więzienia. Innym warunkiem, który musi zostać spełniony jest różnica wieku między ofiarą a sprawcą gwałtu - mniejsza niż 10 lat. Turecka partia rządząca chce wprowadzić to prawo w życie pod koniec stycznia 2020 roku. 

Taka ustawa miała zostać wprowadzona w Turcji już w 2016 roku, jednak wówczas rząd wycofał się z tego pomysłu pod wpływem protestów i oburzenia zarówno w kraju, jak i na świecie. Teraz także nie brakuje głosów sprzeciwu przeciwko tym planom. Do zaniechania wprowadzenia amnestii dla gwałcicieli nawołują m.in. tureckie partie opozycyjne oraz organizacje walczące o prawa kobiet. Argumentują, że nowe przepisy to legitymizacja seksu oraz zawierania małżeństw z nieletnimi 

Warto przypomnieć, że w 2014 roku turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział, że równość między kobietami i mężczyznami jest “wbrew naturze” oraz głosił, że głównym celem życiowym kobiet jest rodzenie dzieci. 

Kobieta, która mówi, że nie zostanie matką, bo pracuje, w rzeczywistości zaprzecza swojej kobiecości. Kobieta, która odrzuca macierzyństwo, która nie robi nic w domu, jest niepełna, bez względu na to, jakie sukcesy odnosi w życiu zawodowym 

- mówił Erdogan.  

Z rządowego raportu na temat małżeństw z nieletnimi wynika, że w ciągu ostatniej dekady w Turcji zalegalizowano prawie pół miliona takich związków. 

Zobacz również: To jeden z najbardziej niebezpiecznych krajów dla kobiet. Co godzinę aż 4 padają ofiarą gwałtu

Polecane wideo

Usłyszały, że zostały zgwałcone przez „wyzywający” ubiór. Pokazały, co miały wtedy na sobie
Usłyszały, że zostały zgwałcone przez „wyzywający” ubiór. Pokazały, co miały wtedy na sobie - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.01.2020 23:47
Takim tokiem myślenia, to każda kobieta powinna móc zaj*bać nożem czy czymkolwiek swojego gwałciciela i nie być sądzona o morderstwo, a co ! Równość, to równość, nikt się nie prosił być kobietą na tym świecie, dlatego prawa powinny być równe wszędzie dla obu płci. A tą muzułmańską zarazę powinien ktoś zmieść z tego świata czym prędzej. Przydałby się Hitler żeby wstał z grobu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.01.2020 18:25
Tam rządzą muzułmanie więc nie dziwi mnie że takie cuda wymyślają.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 24.01.2020 17:32
zutylizowac to bydlo!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.01.2020 17:26
Latajcie dalej do tych zacofancow na wakacje, bo tanio! Takie kraje powinno się bojktowac i omijać szerokim łukiem
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 24.01.2020 16:29
No to te wszystkie Dryjańskie Graffy, Lemparty mają pole do popisu. Niech tam jadą i dopominają się o prawa. Zobaczymy jakie tam będą mocne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie