To, co widzisz dzisiaj za oknem, to nie mgła. Rekordowy smog w Polsce

Tak źle jeszcze nie było.
To, co widzisz dzisiaj za oknem, to nie mgła. Rekordowy smog w Polsce
Fot. Unsplash
17.01.2020

Wychodząc dzisiaj rano z domu z pewnością zauważyłaś wyjątkowo gęstą szarawą biel, przez którą trudno cokolwiek zobaczyć. Jest tylko jeden szkopuł – to nie tylko mgła, ale także rekordowy smog. Tak źle jeszcze nie było.

Jak czytamy na wyborcza.pl, w Warszawie o 2 nad ranem „wskaźniki pyłów PM2.5 i PM10 wynosiły nad Sadybą rekordowe tej zimy i dawno niewidziane 400 proc. normy”. Pięć godzin później Warszawski Indeks Powietrza na Targówku, Śródmieściu i we Włochach pokazywał poziom 3. Oznacza to, że przebywanie na zewnątrz dłużej niż przez godzinę może mieć fatalne skutki zdrowotne, a jakakolwiek aktywność fizyczna na powietrzu, zwłaszcza dla dzieci i kobiet w ciąży jest niewskazana.

Zobacz także: Australia płonie, Polska wysycha – katastrofa klimatyczna dzieje się na naszych oczach

„Fatalna jakość powietrza jest dziś w całym kraju, w miarę swobodnie oddychać można tylko na północy. Smog o tej porze roku związany jest głównie z niskimi temperaturami i ogrzewaniem w przydomowych piecach. Jak podaje Warszawski Alarm Smogowy, w stolicy z powodu smogu przedwcześnie umiera rocznie – ok. 3 tys. osób. To więcej niż ginie w wypadkach samochodowych w całym kraju” – alarmuje serwis.

Macie już swoje maseczki antysmogowe czy dopiero rozważacie ich zakup?

Polecane wideo

Była blogerką fitness, dziś cieszy się z dodatkowych kilogramów. Namawia kobiety do ignorowania „kultury diety”
Była blogerką fitness, dziś cieszy się z dodatkowych kilogramów. Namawia kobiety do ignorowania „kultury diety” - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 3.67 / 5
Gość (Ocena: 5) 19.01.2020 16:36
Maskę posiadam już od trzech lat. Z roku na rok jest coraz gorzej, a ludzie i tak dziwnie na mnie patrzą. Powiem więcej! Spacerują, biegają, wyprowadzają psy i ciągną za sobą dzieci. Ja bez maski nie potrafię oddychać, że o podrażnionym gardle nie wspomnę.
zobacz odpowiedzi (1)
Ekologia to głupota (Ocena: 1) 19.01.2020 10:45
eee tam, idę dorzucić do mojego wysłużonego kopciucha jeszcze z dwie butelki po napojach, jednego starego, niemodnego buta i cholewkę z dziurawego gumiaka. Trza wodę zagrzać na mycie. Jak będzie szedł śmierdzący dym z mojego komina, to oczywiście nie będę wyłaził z mieszkania i nie będę otwierał okien, więc mi nic nie grozi!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2020 16:12
W moim mieście na szczęście nie ma smogu, a jakoś powietrza, nawet dzisiaj jest dobra.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2020 13:35
koniecznie trzeba maski antysmogowe nosić :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2020 13:35
to jest przerażające...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie