5 najważniejszych powodów, by wesprzeć WOŚP

Dzisiaj 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Dorzucisz się do zbiórki?
5 najważniejszych powodów, by wesprzeć WOŚP
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/fundacjawosp/)
12.01.2020

Dzisiaj odbywa się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oznacza to, że fundacja Jurka Owsiaka już od ponad ćwierć wieku wspomaga chorych i poszkodowanych, przekazując specjalistyczny sprzęt do szpitali. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących operacji (chirurgia ogólna, neorochirurgia oraz kardiochirurgia).

Warto zauważyć, że w ciągu 27 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 100 000 000 zł, a z roku na rok bite są kolejne rekordy składek. Jeśli nadal wahasz się, czy dorzucić symboliczną złotówkę do puszki, wypisałyśmy 5 najważniejszych powodów, które być może przekonają Cię do tego gestu.

Zobacz także: Jerzy Owsiak został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla!

Dlaczego warto wesprzeć WOŚP?

Orkiestra zapewnia specjalistyczną pomoc, której też możesz kiedyś potrzebować

Na pewno dobrze wiesz, jak wygląda polska służba zdrowia. A jeśli nie wiesz oznacza to, że jesteś w gronie szczęśliwców, którzy jeszcze nie musieli z niej skorzystać. Prawda jest jednak taka, że tysiące ludzi chorych, starszych i młodszych, miało zapewniony dostęp do specjalistycznych urządzeń ratujących życie właśnie dzięki fundacji Jurka Owsiaka. Dzięki sprzętom wartym grube miliony złotych, zostało uratowane niejedno życie. Warto dorzucić swoją cegiełkę na tak szczytny cel.

WOŚP nie tworzy podziałów

Na co dzień żyjemy w społeczeństwie pełnym podziałów. Spieramy się o to, która partia polityczna jest najlepsza albo o to, czy Kościół powinien mieć wpływ na sprawy państwa. WOŚP nie tworzy takich podziałów i nie stawia żadnych warunków. W akcji mogą brać udział wszyscy i wszyscy mogą korzystać z pomocy finansowanej przez Orkiestrę: wierzący i niewierzący, opowiadający się za partią A lub za partią B. Pomoc jest dla WSZYSTKICH, bez względu na płeć, wiek, poglądy.

WOŚP uczy empatii

Warto być dobrym i wspierać potrzebujących – takie przesłanie płynie z każdego finału Wielkiej Orkiestry. Wolontariusze, którzy biorą udział w akcji, od najmłodszych lat uczą się zatem empatii, wrażliwości, pomagania innym. Fundacja otwiera im serca.

WOŚP nie wyśmiewa żadnej pomocy

Nie liczy się to, ile wrzucisz do puszki. To może być 100 zł lub 1 grosz. Wszystkie pieniądze mają znaczenie i nawet najmniejsza kwota przyczynia się do końcowej sumy, która wędruje na potrzebujących.

Nie musisz wychodzić z domu, żeby wspierać WOŚP

Swoją cegiełkę możesz również dorzucić, nie wychodząc z domu. Na stronie wosp.org.pl znajdziesz 6 podpowiedzi, jak wspomóc Orkiestrę… nawet nie wychodząc z domu. Tutaj link:
https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/jak-wspierac-wosp-bez-wychodzenia-z-domu

Na koniec mały apel. Chcesz wspomóc WOŚP, to po prostu to zrób. Nie chcesz – to przynajmniej nie zakłócaj zbiórki, nie hejtuj Owsiaka, nie organizuj akcji, mających na celu wyśmianie Orkiestry. Pamiętaj, że kiedy sam/sama znajdziesz się w potrzebie, nie będzie dla ciebie ważne, kto ufundował sprzęt ratujący życie. Będzie zależało ci jedynie na tym, żeby z niego skorzystać.

Miej serce i patrz w serce. Tylko tyle i aż tyle. Pomagaj, bo dobro powraca.

Polecane wideo

Hodują bujne owłosienie i z dumą je prezentują. Przy okazji wspierają słuszną inicjatywę
Hodują bujne owłosienie i z dumą je prezentują. Przy okazji wspierają słuszną inicjatywę - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 12.01.2020 19:05
Niestety niektórzy ludzie bardzo zażarcie krytykują WOŚP i raczej się to nie zmieni. Znam kobietę która uważała Jurka Owsiaka za złodzieja i nawet gdy sprzęt „z serduszkiem” uratował życie jej dziecka nie zmieniła opinii.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.01.2020 12:08
"Na co dzień żyjemy w społeczeństwie pełnym podziałów. Spieramy się o to, która partia polityczna jest najlepsza albo o to, czy Kościół powinien mieć wpływ na sprawy państwa. WOŚP nie tworzy takich podziałów i nie stawia żadnych warunków. W akcji mogą brać udział wszyscy i wszyscy mogą korzystać z pomocy finansowanej przez Orkiestrę: wierzący i niewierzący, opowiadający się za partią A lub za partią B. Pomoc jest dla WSZYSTKICH, bez względu na płeć, wiek, poglądy." Nie mogę przestać się śmiać;)) Zrobiliście mi dzień, dzięki:)))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie