„Kobiety nie są idealne, ale są bezdyskusyjnie lepsze od mężczyzn”. Barack Obama szczerze o kobietach w polityce

Jego zdaniem to właśnie płeć piękna jest w stanie rozwiązać problemy... wywołane przez mężczyzn.
„Kobiety nie są idealne, ale są bezdyskusyjnie lepsze od mężczyzn”. Barack Obama szczerze o kobietach w polityce
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/barackobama/)/Unsplash
17.12.2019

Od zarania dziejów kobietom wmawia się, że ich miejsce jest w domu (a konkretnie w kuchni), a ich życiową rolą powinno być dbanie o podtrzymanie domowego ogniska oraz wychowywanie i zajmowanie się dziećmi. Co więcej, to przekonanie jest w nas tak głęboko zakorzenione, że nawet w XXI wieku podziela je ogromna grupa kobiet. Z jednego z badan przeprowadzonych na ten temat wynika, że co czwarta Polka uważa, że większość mężczyzn lepiej nadaje się do uprawnia polityki niż większość kobiet. Co piąta natomiast zgadza się z opinią, że rządzenie krajem należy zostawić mężczyznom, zaś kobiety powinny zająć się domem. 

Zobacz również: Kobiety mają takie prawa jak mężczyźni tylko w 6 krajach na świecie. Jak wypada Polska?

Takie przekonanie jest zdecydowanie na rękę wielu mężczyznom, ale zdarzają się wyjątki od reguły. Jeden z takich wyjątków nazywa się Barack Obama i co więcej, nie boi się otwarcie mówić o tym, że kobiety w polityce są nie tylko potrzebne, ale w wielu aspektach sprawdzają się nawet lepiej niż mężczyźni. 

W poniedziałek 16 grudnia 2019 roku Barack Obama wziął udział w konferencji na temat przywództwa, która odbyła się w Singapurze. Były prezydent Stanów Zjednoczonych opowiadał m.in. o swoim życiu w Białym Domu w latach 2009-2017, gdy pełnił najwyższy urząd państwowy. Obama mówił sporo na temat kobiet w polityce. Powiedział m.in., że gdyby przez kolejne 2 lata to kobiety były odpowiedzialne za zarządzanie państwami, doświadczylibyśmy postępu “właściwie w każdej sferze życia”. 

Byłoby mniej wojen, dzieci miałyby lepszą opiekę i doświadczylibyśmy generalnej poprawy jeśli chodzi o standardy życia 

- mówił były prezydent.

Fot. iStock

Obama stwierdził też, że to mężczyźni są odpowiedzialni za większość światowych kryzysów. 

Gdyby przyjrzeć się światowym problemom okazuje się, że są nimi przeważnie starzy ludzie, zwłaszcza starzy mężczyźni, którzy nie chcą ustąpić miejsca. Kurczowo trzymają się władzy, bo czują się niepewnie, mają przestarzałe pomysły oraz niszczą energię, świeżą wizję oraz nowe podejście. 

Barack Obama stwierdził, że kobiety w polityce – i kobiety w ogóle – na ogół wypadają o wiele lepiej w porównaniu z mężczyznami. 

Jeśli chodzi o kobiety - chcę, żebyście wiedziały, że nie jesteście idealne, ale mogę bezsprzecznie stwierdzić, że jesteście lepsze od nas, mężczyzn. 

Były prezydent USA zdradził także, co jego zdaniem jest jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać decydując się na karierę w polityce. 

To bardzo ważne, aby polityczni przywódcy przypominali sobie o tym, że są tu po to, żeby wykonać swoją pracę, że nie są tu na całe życie. Nie jesteście tu, żeby podbudować swoje poczucie własnej wartości albo władzy. 

Fot. iStock

To już kolejny raz, kiedy Barack Obama wzywał do tego, aby więcej kobiet udzielało się w polityce. W 2018 roku podczas wizyty w Republice Południowej Afryki zachęcał kobiety do tego, aby bardziej angażowały się w ruchy społeczne. 

Przy okazji – panie, chciałbym, abyście stały się bardziej zaangażowane. Ostatnio mężczyźni bardzo działali mi na nerwy. Każdego dnia czytam gazetę i myślę: “Faceci, co z wami? Co jest z nami nie tak?”. 

Jak oceniacie słowa Baracka Obamy na temat kobiet? Chciałybyście zobaczyć więcej kobiet w polityce? 

Zobacz również: „Przeciwko feministkom, w obronie prawdziwych kobiet” - z takim hasłem polski poseł kandyduje do Parlamentu Europejskiego

Dla tych 3 znaków zodiaku ostatni miesiąc w roku będzie wyjątkowo korzystnym czasem!
Dla tych 3 znaków zodiaku ostatni miesiąc w roku będzie wyjątkowo korzystnym czasem! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.01.2020 13:58
Cóż ma rację, poza moim mężem nie znam zbyt wielu inteligentnych i dobrych mezczyzn
odpowiedz

Polecane dla Ciebie