Romantyczne chwile z mężem o mało nie skończyły się dla niej śmiercią. Wszystko z powodu dziwacznej reakcji

Lekarzom cudem udało się ją uratować.
Romantyczne chwile z mężem o mało nie skończyły się dla niej śmiercią. Wszystko z powodu dziwacznej reakcji
Fot. Unsplash
12.11.2019

Wstrząs anafilaktyczny to rodzaj nagłej, ostrej reakcji organizmu, która może zakończyć się nawet śmiercią. Objawia się najczęściej m.in. obrzękiem górnych dróg oddechowych oraz gwałtownym spadkiem ciśnienia we krwi. O takim wstrząsie najczęściej słyszy się w kontekście ukąszenia owadów, reakcji na alergeny zawarte w pożywieniu lub na różne leki. 

Zobacz również: Lepiej uważaj, kogo całujesz. Ona dała buziaka chłopakowi i... umarła

Jednak do tej pory nikt nie słyszał o przypadku, o którym przeczytacie poniżej. Został on opisany w czasopiśmie “American Journal of Medicine” i opowiada historię kobiety, która o mały włos nie przypłaciła romantycznych chwil z mężem śmiercią. Po stosunku 46-letnia Amerykanka zaczęła doświadczać zawrotów głowy, biegunki, potliwości oraz świądu dłoni i stóp. Kobieta udała się na szpitalny oddział ratunkowy, a lekarze stwierdzili u niej niskie ciśnienie krwi i podejrzewali sepsę, czyli gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. 46-latka została podłączona do kroplówki i otrzymała antybiotyki, a wyniki badań ujawniły, że w rzeczywistości u kobiety wystąpił wstrząs anafilaktyczny 

W trakcie wywiadu lekarskiego okazało się, że mąż pacjentki leczył infekcję nafcyliną, czyli rodzajem penicyliny, na którą jego żona jest uczulona.  

Fot. iStock

Zarejestrowaliśmy przypadek wstrząsu anafilaktycznego na nafcylinę u pacjentki z alergią na penicylinę, do którego doszło poprzez kontakt waginalny antybiotyku zawartego w nasieniu jej partnera 

- czytamy w sprawozdaniu sporządzonym przez lekarzy. Okazało się, że w karcie medycznej kobiety widniały udokumentowane przypadki uczulenia na penicylinę, a alergię na ten antybiotyk stwierdzono u niej już w dzieciństwie. Ani kobieta, ani jej mąż nawet nie podejrzewali, że 46-latka może wejść w kontakt z niebezpieczną dla siebie substancją w trakcie stosunku.

Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się dobrze. Po wypisaniu ze szpitala pacjentka dostała EpiPen, czyli auto-strzykawkę z adrenaliną oraz zalecenie, aby unikała romantycznych uniesień z mężem co najmniej przez tydzień po zakończeniu jego kuracji penicyliną. 

Zobacz również: LIST: „Nasienie chłopaka dostało się do mojego oka. To skończyło się bardzo źle...”

Ten horoskop czyta się z duszą na ramieniu. Zdradza, w jaki sposób odejdziesz z tego świata
Ten horoskop czyta się z duszą na ramieniu. Zdradza, w jaki sposób odejdziesz z tego świata - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie