14-latka ładowała telefon pod poduszką. Zabiła ją nagła eksplozja

Niestety to nie pierwszy tego typu wypadek...
14-latka ładowała telefon pod poduszką. Zabiła ją nagła eksplozja
Fot. iStock
01.10.2019

Stajemy się coraz bardziej uzależnieni od swoich telefonów. Kiedyś służyły nam tylko do tego, aby dzwonić do innych, ewentualnie wysyłać wiadomości tekstowe. Z pojawieniem się na rynku smartfonów telefony stały się narzędziami do wszystkiego - budzą nas ze snu, możemy robić nimi zdjęcia i nagrywać filmiki, słuchać muzyki, oglądać seriale i oczywiście surfować po Internecie. Wobec tego każdy chce mieć swój telefon tuż pod ręką przez cały czas. 

Zobacz również: Wygląd nowego iPhone’a 11 wzbudza u ludzi paniczny lęk! Wszystko przez te elementy

Niestety zbytnie przywiązanie do smartfona może mieć tragiczne skutki. Tak stało się w przypadku 14-letniej Alui Asetkyzy Abzalbek, pochodzącej z Kazachstanu. Dziewczynka położyła się spać słuchając muzyki płynącej ze swojego telefonu. Urządzenie było jednocześnie podłączone do prądu, aby naładować baterię. Następnego dnia Alua została znaleziona martwa. Okazało się, że telefon eksplodował tuż obok jej głowy. 14-latka doznała rozległych obrażeń i zmarła na miejscu. Mimo że rodzina dziewczynki rankiem od razu wezwała karetkę, medykom nie udało się przywrócić u niej czynności życiowych. Biegli stwierdzili, że Alua nie żyła już od paru godzin, a telefon wybuchł z przegrzania najprawdopodobniej nad ranem w wyniku przeładowania baterii. Policjanci znaleźli szczątki urządzenia, które wciąż było podłączone do prądu. 

Śmierć dziewczynki jest rozpatrywana jako tragiczny wypadek. Śledczy nie ujawnili, jakiej marki był telefon, którego eksplozja zabiła Aluę. Niestety nie jest to pierwszy tego typu wypadek, w którym główną rolę odegrał ładujący się smartfon. W zeszłym roku 15-latka z Rosji zmarła po tym, jak podłączony przez nią do prądu telefon nagle wpadł do wanny, w której brała kąpiel. Dziewczyna zmarła na miejscu. 

Zobacz również: Podczas kąpieli iPhone wpadł jej do wanny. Skończyło się tragicznie…

Polecane wideo

Dziś każda dziewczyna chce być „VSCO girl”. Jedni kochają ten styl, inni go nienawidzą
Dziś każda dziewczyna chce być „VSCO girl”. Jedni kochają ten styl, inni go nienawidzą - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.10.2019 14:31
Mój telefon strasznie się nagrzewa jeśli ładuje go pod przykryciem, ale jak jest naładowana bateria i jest jeszcze podłączony to tak jakby się już nie ładuje, tzn.nie nagrzewa się w ogóle niezależnie od tego czy leży pod poduszką czy gdziekolwiek indziej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie