Miała tylko podpisać się na kartce z kondolencjami. Coś poszło bardzo nie tak

Chyba zapadła się pod ziemię ze wstydu...
Miała tylko podpisać się na kartce z kondolencjami. Coś poszło bardzo nie tak
Fot. Unsplash/Twitter.com (https://twitter.com/CaIIumHowden)
14.08.2019

Każdy, kto chociaż raz pracował w korporacji doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że duża liczba współpracowników równa się równie dużej liczbie urodzin, imienin czy innych okazji, w ramach której należy się zrzucić na wspólny upominek. Czasami trudno o tydzień bez ciasta z okazji urodzin albo mini-przyjęcia pożegnalnego w salce konferencyjnej, bo któryś ze współpracowników zmienia miejsce zatrudnienia. Wobec tego utrzymanie sylwetki podczas pracy w korporacji może być naprawdę sporym wyzwaniem. 

Zobacz również: Ta firma daje swoim pracownikom prawie tydzień wolnego, żeby mogli…

Niestety zdarzają się też mniej radosne sytuacje, w ramach których koledzy i koleżanki z pracy zrzucają się na drobny upominek albo chociaż okolicznościową kartkę. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy jeden ze współpracowników niedawno przeżył utratę kogoś z rodziny. Kartka z kondolencjami i wyrazami wsparcia to wówczas bardzo miły gest. Wystarczy się w niej podpisać i wręczyć koledze lub koleżance w żałobie. Wydaje się proste, prawda? Okazuje się, że nawet w takiej sytuacji coś może pójść dawno nie tak. Callum, niejaki użytkownik Twittera zamieścił w Sieci zdjęcie kartki z kondolencjami, którą jego mama otrzymała od współpracowników z powodu śmierci babci Calluma. Jeden wpis zdecydowanie wyróżniał sie na tle innych. 

Niedawno zmarła moja babcia i moja mama otrzymała od kolegów i koleżanek z pracy kartkę z kondolencjami. Spójrzcie na to. Miałaś tylko jedno zadanie, Zoe! 

Fot. Twitter.com (https://twitter.com/CaIIumHowden)

Oto parę wpisów, które znalazły się na kartce: 

Moje kondolencje. Myślę o tobie. 

Shelley, myślę o tobie i twojej rodzinie w tym smutnym czasie. Dużo miłości. 

Przykro mi z powodu śmierci twojej mamy. Moje najszczersze kondolencje. 

Jednak jedna z koleżanek mamy Calluma ewidentnie podpisała się na kartce “z rozpędu” i nie zorientowała się, że dotyczy ona tak smutnych okoliczności. 

Shelley, mam nadzieję, że twoje urodziny będą bardzo udane, kochana 

- napisała niejaka Zoe. 

Widocznie Zoe umknęła zarówno grafika i sugestywny napis na przodzie kartki, jak i nie zadała sobie trudu, żeby przeczytać wiadomości od innych pracowników - a szkoda, bo to mogłoby naprowadzić ją na właściwy trop, a tym samym zaoszczędzić sobie wstydu, a Shelley poczucia skrępowania. 

Reakcje internautów były mieszanką współczucia dla Calluma i jego rodziny, jak i szczerego rozbawienia z powodu niefortunnej wpadki. 

Przykro mi z powodu twojej straty. Jako że dostaję tygodniowo jakieś 6-7 kartek do podpisania z okazji różnych urodzin, odejścia z firmy albo śmierci w rodzinie, sam znalazłem się w takiej sytuacji. Od tamtej pory zawsze sprawdzam, jaka to kartka, tak na wszelki wypadek. 

O mój Boże, to oznacza, że ktoś dostał kartkę urodzinową z napisem “Przykro mi z powodu twojej straty”! 

Może po prostu próbowała rozluźnić atmosferę? 

Niech ta historia będzie przestrogą. Pamiętajcie, żeby zawsze sprawdzić, co podpisujecie! 

Zobacz również: Zapłaciła za pobyt w hotelu. Na paragonie przeczytała: „Dopłata za bachora”

Polecane wideo

Uwięziona w ciele staruszki. Ma dopiero 20 lat, a wygląda na... 7 razy starszą
Uwięziona w ciele staruszki. Ma dopiero 20 lat, a wygląda na... 7 razy starszą - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie