Ksiądz komentuje dokument "Tylko nie mów nikomu": "Kobieta jest potencjalną prostytutką"

Duchowny wdał się w ostrą wymianę zdań na Twitterze.
Ksiądz komentuje dokument "Tylko nie mów nikomu": "Kobieta jest potencjalną prostytutką"
Fot. Unsplash
15.05.2019

Od paru dni cała Polska mówi o nowym filmie dokumentalnym autorstwa braci Sekielskich. Produkcja “Tylko nie mówi nikomu” ukazała problem pedofilii w polskim Kościele katolickim. W dokumencie wystąpiły ofiary księży-pedofilów. Niektóre osoby, które w dzieciństwie były molestowane przez duchownych po latach po raz pierwszy skonfrontowały się ze swoimi oprawcami. W dokumencie księża otwarcie przyznali, że latami dopuszczali się czynów zabronionych wobec dzieci. Mimo że część z tych przypadków została zgłoszona do prokuratury, duchowni wyżsi rangą tylko przenosili księży-pedofilów z jednej parafii do drugiej, dzięki czemu mogli oni wykorzystywać seksualnie inne dzieci. 

Zobacz również: Po filmie Sekielskiego zamierzam wypisać dzieci z lekcji religii. Za duże ryzyko 

Film “Tylko nie mów nikomu” w ciągu pierwszej doby został wyświetlony na YouTube ponad 3 miliony razy. Do chwili obecnej dokument Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka został obejrzany prawie 15 mln razy! Trudno się dziwić, że zarówno film, jak i problem molestowania seksualnego ze strony polskich księży jest obecnie szeroko komentowany w mediach w całym kraju. Na temat dokumentu wypowiedział się m.in. ksiądz Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach pod Strzegomiem – na Twitterze opublikował serię wpisów, mimo że sam nie zdecydował się obejrzeć filmu. Przy okazji wdał się w ostrą wymianę zdań z innymi internautami.  

Poprawcie mnie, bo nie oglądałem, ale... Sekielski z problemu na "ogromną skalę" w KK pokazał 5 przypadków: nieżyjących współpracowników SB, wydalonych z kapłaństwa, pedofila, który odbył karę zasądzoną przez sąd, kapelana Bożyszcza III RP Bolka i gdańskiego przyjaciela oligarchów?  

W odpowiedzi na jeden ze wpisów ks. Marka jedna z internautek skomentowała: “Jak Wam wszystkim nie jest wstyd. Jesteście współodpowiedzialni za to zło”. W swojej ripoście duchowny porównał ją do... prostytutki. 

A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? Powinno pani być, przecież jest pani kobietą! Mało tego, jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką... Kapłanów w Polsce jest 40 tys., kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE. Ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpływ. 

Internauci stwierdzili, że takie wypowiedzi ks. Marka to najlepszy dowód na to, w czym tkwi problem polskiego Kościoła katolickiego. 

Nie mówimy, że każdy mężczyzna to pedofil. Mówimy, że KK jest siedliskiem zła: wśród księży jest wielu przestępców popełniających czyny pedofilskie, a instytucja działa jak mafia, systemowo kryjąc sprawców. Ale zdaje się, że na refleksję u pana... mogę nie liczyć. 

Podkładajcie się dalej, aż wasza buta i arogancja was przygniecie. Nikt nie musi do tego przykładać ręki, ale też nikt ręki nie poda. 

Buta, chamstwo, arogancja kieckowych przechodzi każde pojęcie! Niestety z wiarą, miłością i dobrocią dla drugiego człowieka nie ma to już nic wspólnego! Bycie księdzem to w Polsce jeden z najlepszych interesów. Ale... spotkamy się wszyscy u bram św. Piotra! 

- odpowiedzieli na powyższą wymianę zdań między ks. Markiem a obrażoną przez niego internautką. 

A wy mieliście już okazję obejrzeć dokument “Tylko nie mów nikomu”? Jakie są wasze wrażenia po tym filmie? 

Zobacz również: Usłyszały, że zostały zgwałcone przez „wyzywający” ubiór. Pokazały, co miały wtedy na sobie

Polecane wideo

Młode mamy chwalą się perfekcyjnym makijażem prosto z... porodówki. Kontrowersyjny trend podbija Instagram
Młode mamy chwalą się perfekcyjnym makijażem prosto z... porodówki. Kontrowersyjny trend podbija Instagram - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 5) 17.05.2019 09:16
Mam wrażenie że ludzie nie czytacie że zrozumieniem. Bardzo inteligentna i trafna wypowiedz
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.05.2019 06:16
Pomijając to, że porównanie totalnie nieadekwatne - to porównanie prostytutki, która nikomu nie robi nic złego do pedofila, który niszczy życie dzieciom. To, że prostytucja jest uznawania za coś niemoralnego ale jest potrzbna, chociażby po to żeby taki niewyżyty facet wyżył się u Pani, której za to zapłaci a nie na niewinnej osobie, którą dorwie przypadkiem - to jedno, ale pedofilia to po prostu bezdyskusyjne zło.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.05.2019 18:50
Hej panowie,Chciałabym tą drogą poznać fajnego faceta na resztę życia.Ja 25 letnia szczupła blondynka po nieudanym związku,wiek nie gra roli, jesteś samotny ? Napisz do mnie na portalu : https://www.wyspakobiet.eu/wiola25xx
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 16.05.2019 10:00
Nie żeby coś, ale każdego faceta (w tym księdza) też można nazwać potencjalną prostytutką. Co mu broni wypinać tyłek zamiast rozkładać nogi np?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2019 19:16
Przecież on się nie zgadza z ideą pedofilii. Wyraźnie napisał, że nie oglądał i prosi o poprawienie w razie czego. Popiera kary dla drani i popiera wydalenie ze wspólnoty. Zaznacza przy tym, że nie każdy ksiądz to podofil. Podaje analogiczny przykład, gdzie wśród kobiet jest cała rzesza prostytutek, ale to nie znaczy, że każda kobieta jest prostytutką. Nawiązuje do ludzi, którzy obwiniają wszystkich księży za problem pedofilii w kk. To niesprawiedliwość. Nie możemy milczeć o problemie, ale ja też nie chcę być oceniona przez pryzmat koleżanki po fachu tylko dlatego, że ona się puszcza. Nie jestem związana z kk, nie jestem katoliczką, ale rozumiem, co miał na myśli.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie