Zamiast oglądać instrukcję bezpieczeństwa w samolocie, czytała książkę. Została wyrzucona z pokładu

Zdaniem innych pasażerów zachowanie kobiety było skandaliczne.
Zamiast oglądać instrukcję bezpieczeństwa w samolocie, czytała książkę. Została wyrzucona z pokładu
Fot. iStock
09.05.2019

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował samolotem doskonale wie, że od momentu stawienia się na lotnisku do startu maszyny mija naprawdę sporo czasu. Wszystko ze względu na wyjątkowe środki bezpieczeństwa, które mają zapewnić, że na pokład maszyny nie dostanie się nikt, kto mógłby zagrozić innym pasażerom albo doprowadzić do katastrofy. Te regulacje dla wielu pasażerów są nieco uciążliwe, ale wszyscy wychodzą z założenia, że lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować. 

Zobacz również: Podróżowanie samolotem tylko dla najszczuplejszych? Linie lotnicze chcą ważyć swoich pasażerów!

O względach bezpieczeństwa przypomina się także już na pokładzie samolotu. W schowku przed siedzeniem każdego pasażera znajduje się specjalna karta z instrukcją bezpieczeństwa, a kiedy samolot rusza na pas startowy, stewardessy rozpoczynają specjalny pokaz, w którym demonstrują m.in. jak zachować się w sytuacji awaryjnej. Dla wielu pasażerów jest to nużące i zamiast obserwować działania personelu pokładowego zajmuje się czymś innym. Okazuje się jednak, że taka ignorancja może mieć bardzo negatywne konsekwencje. 

Jedna z pasażerek na pokładzie samolotu linii lotniczych Air New Zealand uparcie ignorowała stewardessy, które podczas przygotowania maszyny do lotu zapoznawały wszystkich z zasadami bezpieczeństwa podczas standardowego tzw. safety demo. Jeden z pasażerów powiedział w rozmowie z mediami: “Rozpoczął się pokaz video, a stewardessy wyciągnęły karty z instrukcją bezpieczeństwa, ale ta kobieta czytała książkę”. Inna pasażerka dodała, że wspomniana kobieta następnie zaczęła przeglądać swój telefon 

Fot. iStock

“Stewardessa cierpliwie powiedziała: “Czy mogłaby pani obejrzeć instrukcję, ponieważ siedzi pani przy wyjściu awaryjnym? Była bardzo uprzejma i ciągle ponawiała prośbę, ale kobieta zatykała uszy palcami” - relacjonowali świadkowie zdarzenia. Podobnie zachowywał się towarzysz pasażerki. 

Brak współpracy ze strony wspomnianej pary zaczął powodować opóźnienie startu samolotu. W końcu inni pasażerowie również zaczęli domagać się, aby zastosowała się do poleceń personelu pokładowego. Jednak ani kobieta, ani mężczyzna nie zwracali na nikogo uwagi. Pilot maszyny, która zmierzała już na pas startowy, został zmuszony zawrócić na miejsce. Tam na parę ignorantów czekała już wezwana wcześniej policja. Para, która nie zastosowała się do poleceń stewardess została wyprowadzona z maszyny. Dopiero potem samolot mógł wreszcie odlecieć. 

Nie wiadomo, dlaczego kobieta wyrzucona z samolotu oraz jej towarzysz uparcie ignorowała polecenia personelu pokładowego. Myślicie, że przekazanie ich w ręce policji było uzasadnione? 

Zobacz również: Personel chciał wyrzucić ją z samolotu. Powodem był „nieprzyzwoity” strój

Polecane wideo

Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą
Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2019 08:21
Chyba Ty to byłaś bo ja znam angielski i większość rodaków jednak ma jakieś podstawy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 17:20
Przesada z tym wyrzuceniem i policją. Znam osoby, które mają setki lotów za sobą i pewnie znają tą instrukcje na pamięć. Co prawda nie widziałam ich jak zachowują się w czasie lotu, ale szczerze wątpie, że za każdym razem wsłuchują się w nią z wielkim zainteresowaniem. Może ta para też często podróżuje samolotem, a instrukcje mają w małym palcu, więc nie chcą tracić czasu na słuchanie tego co już wiedzą.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 13:36
Ignorowanie instrukcji nie jest grzechem, może dość często latają i nie chciało im się kolejny raz słuchać, ale późniejsze zachowanie to już kompletna dziecinada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 11:38
Pewnie to byli Polacy i nie znali angielskiego, więc skąd mogli wiedzieć co do nich mówią ;]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie