Szokująca moda „prosto z Auschwitz” - internetowy sklep sprzedaje ubrania i dodatki z wizerunkiem obozu koncentracyjnego

W asortymencie znalazła się m.in. spódniczka z wizerunkiem krematorium.
08.05.2019

W Internecie można dziś znaleźć naprawdę wszystko, włącznie z szerokim asortymentem ubrań. Coraz więcej sklepów przenosi się do rzeczywistości wirtualnej, a klienci chwalą sobie taką formę zakupów, bo nie muszą wychodzić z domu – zakupione przez nich produkty są im dostarczane prosto do drzwi. Powstaje też coraz więcej platform sprzedażowych, na których można znaleźć ubrania i dodatki z całego świata i o przeróżnych motywach - również takich, które mają za zadanie chyba tylko szokować. 

Zobacz również: „Śmiać się czy płakać?”. Zszokowane klientki pokazują ciuchy kupione w Internecie

Platforma sprzedażowa Redbubble.com oferuje swoim klientom ubrania i dodatki, a także akcesoria do wystroju wnętrz z motywem... obozu koncentracyjnego Auschwitz. Na stronie firmy znalazła się m.in. mini spódniczka z wizerunkiem krematorium oraz kominów, torba z drutem kolczastym i napisem w języku niemieckim, który głosi: “Uwaga! Wysokie napięcie, niebezpieczeństwo utraty życia” czy poduszka ze słynnym zdjęciem obozu z perspektywy torów kolejowych. 

Fot. [email protected]

Na skandaliczną “kolekcję” zareagowało już samo Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. We wpisie na Twitterze przedstawiciele placówki zwrócili się do osób zarządzających platformą sprzedażową Redbubble: 

Naprawdę sądzicie, że sprzedawanie poduszek, mini spódniczek i torebek z ilustracjami przedstawiającymi Auschwitz – miejsce ogromnej ludzkiej tragedii, gdzie zostało zamordowanych ponad 1,1 miliona ludzi – jest akceptowalne? To dość niepokojące i zupełnie bez szacunku.  

Fot. [email protected]

Przedstawiciele firmy Redbubble.com odnieśli się do afery w oficjalnym oświadczeniu na Twitterze. Podziękowali za to, że internauci oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau zwrócili uwagę na kontrowersyjny asortyment dostępny na ich stronie – przedmioty z wizerunkami obozu koncentracyjnego zostały już usunięte, a firma przeprosiła za zaistniałą sytuację. 

Zobacz również: Ten bloger urządził sobie sesję zdjęciową w Auschwitz! Fotografie podpisał: „Me gusta”…

Polecane wideo

Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą
Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2019 00:01
Co trzeba mieć we łbie, żeby takie coś wymyśleć, albo co gorsze nosić to ? Rozumiem książki historyczne o Auschwitz, ale nie ubrania. Kogoś poj*bało i to doszczętnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 20:27
"Podziękowali za to, że internauci oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau zwrócili uwagę na kontrowersyjny asortyment dostępny na ich stronie – przedmioty z wizerunkami obozu koncentracyjnego zostały już usunięte"... Jak to rozumieć? Wstawili to specjalnie do sklepu żeby było o nich głośno, a teraz usuwają te rzeczy, bo ich sposób na darmową reklamę się powiódł? 😐
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 13:40
Tłumaczenie firmy - bezczelne. Nie mają świadomości jaki posiadają asortyment?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2019 18:50
Dla nas bardzo niesmaczne, władze powinny się tym zająć. Ale z drugiej strony, dla innych nacji to nic nie znaczy. ONI tego nie przeżyli jako naród i nie rozumieją.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 08.05.2019 15:42
jakby ludzie byli madrzy, to zbojkotowaliby te firme a jak ludzi znam, to znajda sie fani tej kolekcji. pozostaje wspolczuc, nie denerwować się, zapomnieć
odpowiedz

Polecane dla Ciebie