Pasażerowie oskarżają popularną linię lotniczą o seksizm. Mają rację czy to już przesada?

Nie spodobały im się rysunki na instrukcji bezpieczeństwa.
Pasażerowie oskarżają popularną linię lotniczą o seksizm. Mają rację czy to już przesada?
Fot. Unsplash
07.05.2019

W obecnie panującej dobie poprawności politycznej bardzo trudno jest przypadkiem kogoś nie urazić, nawet jeśli nikt nie miał takiego zamiaru. W obawie przed oskarżeniami o dyskryminację, rasizm czy seksizm wiele osób woli jednak dmuchać na zimne i nie dawać nikomu powodów do wytoczenia procesu o zniesławienie. Czasami jednak poprawność polityczna przyjmuje formy absurdu. 

Zobacz również: "Niezły tyłek, fajne piersi" - nie, to nie komplementy. Trwa kampania, która ma to uświadomić facetom

Tego zdania jest część osób, które nie rozumieją, o co chodzi w związku z aferą, w której centrum znalazła się węgierska linia lotnicza Wizz Air. Poszło o wizerunek karty z instrukcją bezpieczeństwa. Takie instrukcje znajdują się w schowku przed siedzeniem każdego z pasażerów. W formie obrazkowej pokazują, jak należy się zachować w razie nagłej sytuacji, np. ewakuacji samolotu, spadku ciśnienia w kabinie albo awaryjnego lądowania. Ostatnio pasażerowie linii Wizz Air bacznie przyjrzeli się wspomnianym rysunkom i stwierdzili, że wizerunek stewardessy na instrukcji bezpieczeństwa jest wyjątkowo seksistowski. 

Fot. [email protected]

Kobieta przedstawiona na rysunkach ma na sobie bardzo obcisłą i krótką sukienkę, która kończy się w połowie uda. Sukienka wyjątkowo podkreśla kształty stewardessy, m.in. piersi, a część pasażerów stwierdziła, że na niektórych rysunkach kobieta została przedstawiona tak, jakby była naga. Swoje oburzenie klienci linii Wizz Air wyrazili na Twitterze: 

Serio, Wizz Air?! Przecież gołe nogi z pewnością spowodowałyby poważne otarcia podczas awaryjnego zjazdu na dmuchanej zjeżdżalni? 

O co chodzi z tymi instrukcjami bezpieczeństwa? Zobrazowana stewardessa jest bardzo seksowna, wręcz ZBYT seksowna. Z profilu pokazuje pierś. 

Wizz Air ma bardzo interesujące instrukcje bezpieczeństwa. Niektóre wyglądają tak, jakby stewardessa w ogóle nie miała na sobie ubrań! 

A wy co sądzicie o rysunkach na instrukcji bezpieczeństwa Wizz Air? Rzeczywiście są seksistowskie czy pasażerowie szukają dziury w całym? 

Zobacz również: Podróżowanie samolotem tylko dla najszczuplejszych? Linie lotnicze chcą ważyć swoich pasażerów!

Polecane wideo

Usłyszały, że zostały zgwałcone przez „wyzywający” ubiór. Pokazały, co miały wtedy na sobie
Usłyszały, że zostały zgwałcone przez „wyzywający” ubiór. Pokazały, co miały wtedy na sobie - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 08.05.2019 04:07
Czy oburzyli się muzułmanie że kobieta nie ma burki czy jak?
odpowiedz
Szczuruś (Ocena: 5) 08.05.2019 00:27
Buceriada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 23:17
Przecież stewardessy z reguły noszą spódniczki do żakietu, więc o co to halo ? Może lekko przesadzili z tym, że na niektórych zdjęciach wygląda jakby nago, ale nie ma tragedii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 22:25
niedlugo ikonie dziewczyny z drzwi do wc beda kazac przedluzyc spodnice
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 07.05.2019 19:59
Powalilo….co za bzdury ludzie wymyślają,żal mi tych co nie mają większych zmartwień,może pilot by lepiej wyglądał?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie