Będą nowe, katolickie paszporty - a w nich modlitwy. To pomysł polskiego posła

Czy taki projekt rzeczywiście wejdzie w życie?
Będą nowe, katolickie paszporty - a w nich modlitwy. To pomysł polskiego posła
Fot. Flickr.com/Unsplash
25.04.2019

W listopadzie 2018 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprezentowało nowy wzór paszportów. Został przygotowany specjalnie z myślą o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak nowe paszporty wzbudziły wiele kontrowersji z powodu jednego szczególnego zapisu. Mimo wszystko projekt wszedł w życie i wszystkie osoby, które od 5 listopada 2018 roku składają wnioski paszportowe, otrzymają dokument w nowym wydaniu. 

Zobacz również: Nowy wzór paszportów wzbudza olbrzymie kontrowersje! Wszystko z powodu TEGO zapisu 

Teraz okazuje się, że być może czeka nas kolejna zmiana w wyglądzie polskich paszportów. Minister Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP, w jednej ze swoich publikacji zawarł bardzo oryginalny – i kontrowersyjny  pomysł. Szczerski zaproponował, aby Polakom były wydawane “paszporty katolickie”. Jak informuje portal newsweek.pl, taki dokument miałby zawierać modlitwy katolickie i prawdy wiary, a także informacje o wspólnotach katolickich, duszpasterstwach czy o polskich misjach działających w zachodniej Europie. W swojej publikacji, zatytułowanej “Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy”, minister Szczerski tłumaczy, dlaczego “katolicki paszport” to dobry pomysł. Dlaczego taki dokument miałby być wydawany?  

By Polacy emigrujący z Ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce. 

Zdaniem Szczerskiego polski obywatel wyjeżdżający na Zachód ma “nieść ze sobą światło wiary dla siebie, dla swojej przyszłej rodziny i dla otaczających go ludzi”. Ale to nie wszystko. Minister twierdzi, że kondycja współczesnej Europy staje się coraz gorsza – zalewa ją “potop”. W związku z tym Polska już wkrótce stanie się swoistą arką Noego, która uratuje Stary Kontynent. Szczerki przekonuje też, że “wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę”. 

Pomysł “katolickiego paszportu” wzbudził wiele kontrowersji. Czytając te doniesienia większość internautów przecierała oczy ze zdumienia. Zdaniem wielu taka idea to dowód na postępujące zacofanie naszego kraju. 

Przecież Polacy uciekają z kraju właśnie dlatego, że Kościół im się wtrąca w życie. 

A co z Polakami, którzy nie są katolikami?! Będzie wersja dla prawosławnych albo protestantów? 

Czy to rzeczywiście prawda? Jeśli tak, to my powracamy do średniowiecza. 

Może lepiej tatuować każdemu krzyż na czole? 

Może po prostu zabronić wyjazdów za granicę? My tacy święci, a tam tylko czyhają, żeby nas zdeprawować. 

A wy jak oceniacie pomysł “katolickich paszportów”? Myślicie, że taki projekt ma szansę wejść w życie? 
Zobacz również: „Harry Potter”, „Zmierzch”, Hello Kitty. Księża spalili książki pod kościołem

Bezlitosne zbliżenia przed i po. Tak celebrytki majstrują przy twarzach
Bezlitosne zbliżenia przed i po. Tak celebrytki majstrują przy twarzach - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
r3r3r3 (Ocena: 5) 28.04.2019 10:19
Wiecie o co chodzi? O odróżnienie żydów od gojów . Żydzi oczywiście nie będą mieli takich paszportów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2019 23:05
Takie pomysły były by spoko, gdyby ludzie mieli jakiś wybór pomiędzy wzorami, których byłoby co najmniej kilka. I tak składając wniosek o paszport można by było zaznaczyć czy chce się motyw katolicki, historyczny czy normalny. A co do samego katolickiego motywu... podejrzewam, że pomysł podoba się co najwyżej księżom i osobom związanym z kościołem, a to jest zdecydowanie mniejszość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2019 10:55
Idiota
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2019 22:07
Jeśli katolicy chcą taki paszport to looz. Ja nie wierzę w Boga, chce dostać normalny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2019 21:41
Ale jaja
odpowiedz

Polecane dla Ciebie