Pochwaliła się zdjęciem swojego przystojnego lekarza - bez jego wiedzy. Internauci ją zniszczyli

Komentujący byli zgodni: “To molestowanie!”
Pochwaliła się zdjęciem swojego przystojnego lekarza - bez jego wiedzy. Internauci ją zniszczyli
Fot. iStock/Twitter.com (https://twitter.com/purplegodesss)
16.04.2019

Pojęcie “podwójnych standardów” na pewno nie jest wam obce. Przykład? Mężczyzna, który ma na koncie intymne relacje z kilkunastoma lub kilkudziesięcioma różnymi kobietami jest uznawany za “ogiera” czy “playboya”, któremu kumple mogą tylko pozazdrościć. Kobietę, która ma podobną ilość doświadczeń seksualnych, określa się najgorszymi epitetami – dz***, k***, puszczalska itd. Takie podwójne stereotypy są nie tylko bezpodstawne, ale też bardzo krzywdzące. 

Zobacz również: "Niezły tyłek, fajne piersi" - nie, to nie komplementy. Trwa kampania, która ma to uświadomić facetom

Ofiarami takiej dychotomii padają w większości kobiety, ale zdarza się też, że to mężczyźni nie są traktowani sprawiedliwie przez płeć przeciwną. Swojego czasu Heida Reed, aktorka serialu Poldark - Wichry losu”, krytycznie odniosła się do fanek wyrażających zachwyt nad Aidanem Turnerem, tytułowym Poldarkiem. Miało to miejsce w związku z komentarzami pod adresem aktora, które odnosiły się tylko do jego fizycznego wyglądu i seksualności. “Nikt nie powinien być uprzedmiatawiany” - mówiła aktorka. 

Teraz ofiarą takiego uprzedmiotowienia padł pewien niczego nieświadomy lekarz. Jedna z użytkowniczek Twittera zamieściła na profilu wykonane z ukrycia zdjęcie swojego dermatologa. Mężczyznę opisała jako “niesamowicie przystojnego”. Fotka szybko stała się viralem na Twitterze i wiele internautek komentowało, że lekarz rzeczywiście jest wyjątkowo przystojny. “Wow, nagle okazuje się, że potrzebuję dermatologa”, “Naprawdę jest niesamowicie przystojny”, “Smakowity!” - pisały kobiety na Twitterze 

Fot. Twitter.com (https://twitter.com/purplegodesss)

Problem jednak w tym, że kobieta zrobiła zdjęcie dermatologa bez jego wiedzy i zgody oraz udostępniła jego wizerunek w Sieci. Część internautów od razu zwróciła na to uwagę. “To jest molestowanie seksualne!” - zwrócił uwagę jeden komentujący.  

Fot. Twitter.com (https://twitter.com/Mbamaluike)

Ten mężczyzna wykonywał swoją pracę i ktoś zrobił mu zdjęcie bez jego zgody, tylko po to, żeby padł ofiarą seksualizacji ze strony właścicielki tego konta oraz innych kobiet, które zamieszczały swoje komentarze. To toksyczne, niesmaczne i wyjątkowo niewłaściwe, mówiąc najdelikatniej - to inny komentarz pod zdjęciem dermatologa.  

Ale to nie wszystko. Autorka zdjęcia posunęła się jeszcze dalej i w kolejnym wpisie na Twitterze zamieściła fotkę wizytówki dermatologa - włącznie z jego nazwiskiem, adresem oraz numerem kontaktowym. 

Fot. Twitter.com (https://twitter.com/purplegodesss)

To jeszcze bardziej rozwścieczyło i zdegustowało internautów. Uznali, że publiczne udostępnienie danych osobowych i adresowych lekarza to przekroczenie granicy prywatności.

W tym momencie przekroczyłaś granicę jeszcze bardziej niż poprzednio. Zrobiłaś mu zdjęcie bez jego zgody, a teraz udostępniłaś jego adres, bo uważasz, że jest seksowny. To niedopuszczalne, ten mężczyzna po prostu próbuje wykonywać swoją pracę. 

Kobieto, jesteś chora. Nie publikuje się takich prywatnych informacji. 

Właśnie tak kobiety były traktowane i uprzedmiotowywane od zawsze. To naprawdę niewłaściwe, bez względu na to, kto to robi, zwłaszcza kiedy ta osoba próbuje po prostu zarobić na chleb. 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy kobieta zachowała się właściwie, zamieszczając w Internecie zdjęcie swojego lekarza z takim opisem bez jego wiedzy i zgody? 

Zobacz również: Nie tylko kobiety padają ofiarami gwałtu. Te męskie wyznania brutalnie to ukazują (18+)

Te zodiakalne związki nie mają szansy na wspólną przyszłość. Nie przetrwają dłużej niż pół roku (CZĘŚĆ 1)
Te zodiakalne związki nie mają szansy na wspólną przyszłość. Nie przetrwają dłużej niż pół roku (CZĘŚĆ 1) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 5) 18.04.2019 23:54
Co do zdjęcia, jeżeli faktycznie jest bez jego zgody, w co osobiście wątpie, bo cięzko zrobić zdjęcie z ukrycia komuś kto siedzi naprzeciwko, to uważam, że to nie powinno się wydarzyć. A jeżeli chodzi o opublikowanie wizytówki to jestem jak najbardziej na tak, i ten lekarz pewnie też. Zrobiła mu reklame, on wyjdzie na tym na korzyść, więc co w tym złego?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.04.2019 19:35
Ciekawe jak ona by się czuła, gdyby ktoś podał jej adres zamieszkania i numer telefonu. Mam nadzieję, że ktoś da znać temu lekarzowi i baba przegra w sądzie.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 16.04.2019 19:32
Nie, ta kobieta nie zachowała się właściwie zamieszczając wizerunek lekarza w internecie bez jego wiedzy i zgody. Ta kobieta ZŁAMAŁA PRAWO. Wizerunek podlega ochronie i takich rzeczy robić nie wolno.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.04.2019 13:15
Współczuję temu facetowi pacjentek idiotek. Do mojego chłopaka lekarza też chcą podbijać. Sorry ale z wyglądem maszkarona zostają im tylko Janusze.
zobacz odpowiedzi (8)
gość (Ocena: 5) 16.04.2019 13:13
przeciez to jakis ciapuch
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie