„Harry Potter”, „Zmierzch”, Hello Kitty. Księża spalili książki pod kościołem

Niestety, to nie jest żart z okazji Prima Aprilis...
„Harry Potter”, „Zmierzch”, Hello Kitty. Księża spalili książki pod kościołem
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/smsznieba)
01.04.2019

Bardzo byśmy chcieli, żeby ta informacja okazała się tylko fake newsem albo średnio udanym żartem z okazji 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis. Niestety wydarzenia z Gdańska, o których piszą dziś media w całym kraju, miały miejsce naprawdę. Księża z jednej z tamtejszych parafii parę dni temu urządzili publiczne palenie książek i przedmiotów, które zdaniem duchownych kojarzą się z magią lub innymi wierzeniami i są sprzeczne z katechizmem Kościoła katolickiego. 

Zobacz również: Radio Maryja już po audycji „Jak być dobrą żoną w sypialni”. Padło wiele absurdalnych tekstów!

Sprawa nabrała rozgłosu po tym, jak zdjęcia akcji palenia książek pojawiły się na fanpage’u koszalińskiej fundacji SMS z Nieba na Facebooku. Widać na nich, jak księża w towarzystwie ministrantów oraz wiernych palą przed kościołem sterty książek i innych przedmiotów, m.in. figurek i masek. Na płonący stos trafiły m.in. takie tytuły, jak “Harry Potter i komnata tajemnic”, czyli druga książka z serii powieści o przygodach młodego czarodzieja, “Zmierzch”, czyli kultowa wśród nastolatków opowieść o miłości między zwykłą śmiertelniczką a wampirem, a także jedna z książek autorstwa Osho, czyli Bhagwana Shree Rajneesha, hinduskiego guru i mistrz duchowego. 

Ale to nie wszystko. Gdańscy księża postanowili spalić także takie przedmioty, jak drewniane maski i figurki, a nawet różową dziecięcą parasolkę z wizerunkiem Hello Kitty. Do zdjęć opublikowanych na Facebooku został dołączony obszerny opis, który wyjaśnia motywy duchownych: 

Jesteśmy posłuszni Słowu:  

"Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi". Pwt 7, 25 

"Duża liczba uprawiających magię przynosiła swe księgi i palił je wobec wszystkich". Dz 19, 19a 

Ks. Gabriel Amorth, Ks. Olszewski - wprost przestrzegają przed tym, by uważać co się czyta, ponieważ wpływa to na nas i na nasze postrzeganie świata.  

- w sprzeczności z 1 przykazaniem Bożym 

- w sprzeczności z KKK punkt 2116 i 2117: 

KKK 2116 "Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.". 

KKK 2117 "Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.". 

Do postu dołączono hashtagi: #słowoboga #smsznieba #misjeświęte #wiernisłowu #hajcujemy. 

Zdjęcia księży palących książki wywołały wielkie poruszenie w Sieci. Wielu internautów było zszokowanych akcją przeprowadzoną przez duchownych. Część komentujących zwróciła uwagę na podobne wydarzenia, które miały miejsce w Niemczech w 1933 roku. Środowiska skupione wokół faszystowskiej partii NSDAP niszczyły wówczas m.in. literaturę autorów żydowskich, pacyfistycznych, klasycznego liberalizmu, anarchizmu, socjalizmu i komunizmu, a także książki religijne. 

W latach 30. też palili książki. 

"Tam, gdzie książki palą, niebawem także ludzi palić będą" - Heinrich Heine.

Palenie książek w XXI wieku? Serio? Chciałbym wierzyć, że to żart...

Serio ktoś w XXI wieku pali literaturę fantasy w jakimś chorym rytuale?! Trudno mi uwierzyć, że jesteśmy tak bardzo zacofani! 

Zaraz rozpalicie stosy dla ludzi... Bo od książek się zaczyna... 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? 

Zobacz również: Ksiądz radzi młodym małżeństwom: "Mąż może się rozpić, mogą się pojawić narkotyki, a żona powinna stać u jego boku"

Horoskop tygodniowy 1.04.-7.04.
Horoskop tygodniowy 1.04.-7.04. - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.04.2019 19:42
No jasne... może pora by chłopcy z Norwegii wrócili do podpalania kościołów tym kre.tynom... niby szkoda budynku, historii czy wiernych... ale jak widzę takiego nawiedzonego klechę to po prostu aż się prosi pokazać, że tylko tolerancha niektórych pozwala im na dzialaność tego śmiesznego tworu jak religia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 22:22
Spalcie biblię, największą powieść fantasy jaką świat widział.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 19:47
Ha ha, są miliony książek fantasy, ale jak Harry i Zmierzch stały się sławne, to nagle przeszkadzają? Zazdrość, bo ktoś zarobił miliony na fajnych historiach. Rzygam kościołem, tą sektą. Raz poznałam fajnego chłopaka, ale jak dowiedziałam się, że jest religijny zerwałam z nim kontakt. Szkoda mi go.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 17:10
Widzę, że z każdym dniem coraz bliżej do spełnienia się mojego wielkiego marzenia i ja jednak kiedyś kupię jakiś fajny kościół na dom! Koniecznie z wieżą - tam będzie czerwony szezlong i książki! Nie zdecydowałam jeszcze tylko, czy w prezbiterium w miejsce ołtarza trafi stół, czy może łóżko... Krypta też się przyda - na winną piwniczkę... Także chłopaki, nie przeszkadzajcie sobie i róbcie tak dalej! Plisss...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2019 12:40
A czarownica? Stos bez czarownicy?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie