Para blogerów zrobiła zapierające dech w piersiach zdjęcie. Internet oburzony: „Dwóch idiotów ryzykujących życie swoje i innych”

Internauci uznali, że pogoń za lajkami zaszła zdecydowanie za daleko.
Para blogerów zrobiła zapierające dech w piersiach zdjęcie. Internet oburzony: „Dwóch idiotów ryzykujących życie swoje i innych”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/explorerssaurus_/)
04.03.2019

Wraz z powstaniem Instagrama przed tysiącami ludzi otworzyły się nowe możliwości. Wystarczy zgromadzić na swoim koncie pokaźną liczbę fanów i wrzucać piękne zdjęcia, a okazuje się, że można na tym nieźle zarobić i zyskać niemałą popularność. Do tego dochodzą darmowe, luksusowe produkty oraz propozycje wyjazdów w egzotyczne miejsca - oczywiście za darmo.

Zobacz również: Zwiedzają cały świat, robią piękne zdjęcia, a przy tym są... zupełnie nadzy. Para nudystów w podróży podbija Instagram

Właśnie w ten sposób wykształcił się “zawód” influencera. Jednak z dnia na dzień konkurencja robi się coraz większa i trzeba naprawdę się postarać, żeby zrobić wyjątkowe i oryginalne zdjęcia i otrzymać za nie pokaźne pieniądze. Okazuje się, że w imię lajków niektórzy influencerzy są w stanie zrobić naprawdę dużo, łącznie z ryzykowaniem własnego życia. Tak jak Raquel i Miguel, para podróżników pochodząca z Portugalii. Razem prowadzą konto na Instagramie o nazwie @explorerssaurus_, a obserwuje ich już ponad 240 tys. osób. Wystarczy pobieżnie przejrzeć ich profil, żeby przekonać się, że zdjęcia Raquel i Miguela są naprawdę bajkowe. Pragnąc zrobić jeszcze lepsze fotografie para ewidentnie stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej, o czym świadczy poniższe zdjęcie. Raquel i Miguel wykonali je w pociągu podczas podróży przez Sri Lankę. Dziewczyna zwisa spoza jadącego pociągu praktycznie całym ciałem. W dodatku w chwili robienia zdjęcia pociąg przejeżdżał właśnie nad wąwozem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez RAQUEL & MIGUEL (@explorerssaurus_)

Influencerzy byli przekonani, że ich zdjęcie wywoła zachwyt, ale okazało się, że ich fotka spotkała się z ostrą krytyką. Zostali uznanych za skrajnie lekkomyślnych. W dodatku internauci uznali, że poprzez wrzucanie takich fotek zachęcają innych ludzi do podejmowania podobnego ryzyka, co może skończyć się dla nich tragicznie.

Ryzykowaliście swoje życie dla zwykłego zdjęcia? Tylko po to, żeby wrzucić je na media społecznościowe? Czy robicie to, bo daje wam zastrzyk adrenaliny?

Nigdy w życiu nie chwaliłabym się takim zdjęciem. Jest wielu ludzi, którzy są na tyle głupi, że poczuliby się tym zainspirowani i spróbowali by je odtworzyć. To, co robicie, to wasza własna odpowiedzialność. Ale powinniście odczuwać odpowiedzialność także za wpływ, jaki wywieracie na inne osoby.

Dwóch idiotów ryzykujących życie swoje i innych, tylko dla lajków.

Nieważne, jak wolno jechał pociąg. To głupie i niebezpieczne, a przede wszystkim inspirujecie innych do tego, żeby robili podobne i ryzykowne zdjęcia. Jakim cudem tego nie rozumiecie?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez RAQUEL & MIGUEL (@explorerssaurus_)

Podobnych komentarzy było o wiele więcej. W końcu Raquel nie wytrzymała i postanowiła odpowiedzieć na krytykę pod adresem swoim i Miguela. “Czy widzicie, żeby na zdjęciu moje włosy były w ruchu? Właśnie tak szybko jechaliśmy” - wyjaśniła, dodając: “Lepiej wcześniej wybrać się samemu w te miejsca, zamiast mówić niemiłe rzeczy pod adresem osób, których w ogóle nie znacie”.

Podoba wam się zdjęcie Raquel i Miguela?

Zobacz również: Ta śliczna blondynka wcale tak nie wygląda. Ktoś zrobił jej zdjęcia z profiluŚcięcie włosów to najlepsza decyzja, jaką podjęły w życiu
Ścięcie włosów to najlepsza decyzja, jaką podjęły w życiu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.03.2019 18:38
Mógł stać i w miejscu. Jakby puściła chwyt to przerąbaliby podróż wszystkich, a przy okazji życie swoim rodzicom. Wyobrażacie sobie, że wasze dziecko ginie, bo jest idiotą?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie