Uczniowie z polskiej podstawówki dostali niezwykły list. Napisała do nich... królowa Elżbieta!

“Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie”.
Uczniowie z polskiej podstawówki dostali niezwykły list. Napisała do nich... królowa Elżbieta!
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-3-im-Marii-Konopnickiej-w-Kole)
21.01.2019

Mało kto może pochwalić się historią o tym, jak udało mu się nawiązać kontakt ze sławną osobą. Celebryci i znane osobistości codziennie dostają tysiące wiadomości od fanów i wielbicieli z wyrazami uznania i prośbą o to, aby adresaci odpisali na ich listy czy wpisy zostawiane w mediach społecznościowych. Tylko nieliczni mogą liczyć na to, że ich wiadomości w ogóle zostaną zauważone i odczytane.

Zobacz również: Właśnie tak wyglądają piękne gwiazdy z bliska. To STRASZNY widok!

Dlatego tym bardziej cieszą nas takie wiadomości, jak ta z miejscowości Koło w województwie wielkopolskim. Uczniowie tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej wysłali list do nie byle kogo, bo do samej królowej Elżbiety II. Wprawdzie nie liczyli na odpowiedź, ale spotkała ich niesamowita niespodzianka – niedawno otrzymali list od królowej, a także mały prezent! Cała historia została opisana na fanpage’u szkoły na Facebooku:

“W ostatnich dniach naszą szkołę spotkał duży zaszczyt. Otrzymaliśmy bowiem list od królowej Wielkiej Brytanii – Elżbiety II. Jest on odpowiedzią na list, który napisali uczniowie klasy 4B wraz z nauczycielką języka angielskiego – panią Kingą Drzewiecką. Uczniowie wspomnieli w nim o tym, że lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać fakty na temat rodziny królewskiej oraz Zjednoczonego Królestwa. Napisali o naszym mieście i szkole, nie pomijając informacji, że Koło jest miastem królewskim. Część uczniów wykonało piękne prace, które zostały dołączone do listu, m.in. portret Królowej, pejzaż kolskiego zamku królewskiego oraz szkic Big Bena. Do korespondencji dołączona również została pocztówka ilustrująca najważniejsze miejsca w naszym mieście. Całość została zwieńczona gratulacjami dla najdłużej panującej Monarchini Brytyjskiej oraz życzeniami wielu lat zdrowia i szczęścia” - czytamy we wpisie.

Okazało się, że list rzeczywiście dotarł do rąk samej królowej Elżbiety. Monarchini była pod wrażeniem entuzjazmu, z jakim polskie dzieci uczą się języka angielskiego. Do swojej listownej odpowiedzi dołączyła też wyjątkowy prezent:

“Odpowiedź z Pałacu Buckingham nadeszła po niespełna 3 miesiącach. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzliwy list, doceniła poprawność oraz znakomite prace uczniów. Ponadto wyraziła zadowolenie za otrzymaną pocztówkę, gratulacje oraz serdeczne życzenia. Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie, a do listu zostały dołączone dwie fotografie Królowej Elżbiety II wraz z mężem Filipem, 98-letnim księciem Edynburga. Odpowiedź monarchini sprawiła dzieciom ogromną radość oraz z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego”.

Ta niezwykła historia to wspaniały dowód na to, że jednak warto pisać listy do swoich idoli. Kto wie, może za którymś razem rzeczywiście odpiszą? ;)

Zobacz również: Istnieje jedno słowo, którego Elżbieta II nigdy nie wypowie. Uważa je za wulgarne

Urodziła się z bezmózgowiem i przeżyła tylko tydzień. Rodzice pokazali ją światu
Urodziła się z bezmózgowiem i przeżyła tylko tydzień. Rodzice pokazali ją światu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.01.2019 13:53
Za lizanie odwłoka jakiś asystent z departamentu korespondencji royal biznesu odpisał wiejskim dzieciom z litości a dla nich to już znajomości hahahaha. Komedia. Już lepiej traktują niepełnosprawnych którym przynajmniej jakiś delegat uscisnie dłoń. Żenada żeby w ogóle coś wysyłać.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie