Zrozpaczona kobieta wydała 19 tys. zł na... pogrzeb dla psa. „Zasługiwał na specjalne pożegnanie”

Była limuzyna, kondukt żałobny, a nawet białe gołębie.
Zrozpaczona kobieta wydała 19 tys. zł na... pogrzeb dla psa. „Zasługiwał na specjalne pożegnanie”
Fot. Twitter.com (https://twitter.com/jaiyeorienews)/YouTube.com/DailyMail
16.01.2019

Takiego pogrzebu jak ten, który miał miejsce 30 grudnia 2018 roku, mieszkańcy londyńskiej dzielnicy Acton chyba nigdy nie widzieli. Sasha Smajic zorganizowała wyjątkowe ostatnie pożegnanie dla kogoś, kto był jej życiowym towarzyszem przez ponad dekadę. Ale nie chodzi tu o romantycznego partnera czy zwykłego przyjaciela - był to pogrzeb psa Sashy, 11-letniego bulteriera, który wabił się Captain, czyli Kapitan. 

Zobacz również: Myśliwy zakopał psa żywcem! Zwierzak został uratowany dopiero po 40 godzinach

37-latka była zrozpaczona, gdy w dzień Bożego Narodzenia jej ukochany pupil doznał zatrzymania akcji serca na stole operacyjnym. Niestety psa nie udało się uratować. W rozmowie z mediami Sasha wyznała, że po śmierci Captaina nie była w stanie jeść przez tydzień. Gdy już otrząsnęła się z bólu, postanowiła urządzić dla ukochanego zwierzaka wyjątkowy, żeby nie powiedzieć “ekstrawagancki” pogrzeb. W sumie, w przeliczeniu na polską walutę, wydała na niego ponad 19 tys. zł 

Fot. YouTube.com/DailyMail

Sasha przeznaczyła 3 tys. zł na kwiaty i wiązanki. Zamówiła też specjalną podobiznę Captaina wykonaną z białych kwiatów oraz białą wiązankę układającą się w jego imię. Podczas ostatniego pożegnania bulteriera wypuszczono w powietrze białe gołębie (ta usługa kosztowała 1,1 tys. zł), a sam pogrzeb i pochówek kosztował kobietę ponad 14 tys. zł. Captain został złożony do grobu w specjalnie wykonanej białej trumnie z napisem “I love you to the Moon and back” - to nawiązanie do ulubionej piosenki Sashy i jej pupila “To the Moon and Back” zespołu Savage Garden. W ostatnią drogę bulterier wybrał się luksusową, czarną limuzyną, a za nim ciągnął się żałobny karawan zaprzęgnięty w białe konie. 

Fot. YouTube.com/DailyMail

“Captain zasługiwał na specjalne pożegnanie. Dla niektórych ludzi był tylko psem, ale dla mnie był dzieckiem - był, i zawsze będzie dla mnie wszystkim. Nie sądzę, że powinniśmy robić różnicy między zwierzętami a ludźmi. Jeśli decydujesz się mieć pupila, to tak jakbyś decydował się na dziecko. Zwierzęta powinny zasługiwać na taki sam szacunek co ludzie” - tłumaczyła Sasha w rozmowie z mediami. Kobieta wyjaśniła też, dlaczego motywem przewodnim ceremonii pogrzebowej był kolor biały. “Chciałam, żeby wszystko było białe, bo Captain był aniołem. Dlatego zażyczyłam sobie, żeby wszystkie kwiaty były białe, włącznie z jego podobizną”.  

Fot. YouTube.com/DailyMail

37-latka dodała, że w związku z datą śmierci pupila bezpowrotnie straciła radość ze świąt Bożego Narodzenia. “Nie sądzę, żebym jeszcze kiedykolwiek mogła obchodzić Gwiazdkę. Nie sądzę, żebym znalazła w sobie na to siłę - jakaś cząstka mnie umarła”. Podczas ceremonii na cmentarzu przy miejscu pochówku Captaina odczytano wiersz, a potem wypuszczono w niebo 11 białych gołębi, z których każdy symbolizował rok z jego życia. Następnie bulterier został złożony do grobu. 

Fot. YouTube.com/DailyMail

W rozmowie z mediami Sasha powiedziała, że patrząc na zdjęcia z pogrzebu radzi sobie z procesem żałoby. “Wspomnienia z pogrzebu pomagają, wciąż oglądam te zdjęcia. Nie żałuję, że w taki sposób pożegnałam Captaina. Zasługiwał na to wszystko, a nawet na więcej”.  

Zobacz również: W ramach zakładu ze znajomymi zjadł ślimaka. Nawet nie podejrzewał, jak tragicznie się to dla niego skończy

Urodziła się z bezmózgowiem i przeżyła tylko tydzień. Rodzice pokazali ją światu
Urodziła się z bezmózgowiem i przeżyła tylko tydzień. Rodzice pokazali ją światu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Piesek jest jak dziecko (Ocena: 5) 10.02.2019 05:11
Ech prostackie komentarze są żałosne . Rozliczać kogoś z jego własnych pieniędzy ? Porazka ! Żałosne . Pstro was to obchodzi na co wydała ,ile i dlaczego . A może wam powinna dać 19 tysięcy albo waszym dzieciom ? Wezcie sie do roboty i liczcie swoje ,a nie cudze . To co zrobiła ta kobieta dla swojego dziecka jest przepiękne ,wspaniałe i godne podziwu . Piesek był dla niej jak syn !!!!!!! Widać za trudne by to ogarnąć !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2019 16:32
Pewnie ją dobrze bolcował
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2019 06:55
Mogła dla dzieci darować te kasę a nie dla głupiego psa
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.01.2019 23:31
Jak ktoś ma dużo pieniędzy, z którymi aż nie ma co robić to wydaje je na tego typu rzeczy.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.01.2019 22:08
Kocham zwierzaki domowe i zgadzam się z tym, że powinno się mieć do nich szacunek i traktować jak członków rodziny, ale moim zdaniem babka przesadziła i to mocno. Ludziom nie wyprawia się takich pogrzebów a ona psu wyprawiła.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie