Jerzy Owsiak został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla!

Wy też stoicie #muremzaowsiakiem?
Jerzy Owsiak został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla!
Fot. AKPA
16.01.2019

Miniony poniedziałek upłynął Polakom pod znakiem smutnych wiadomości. Tego dnia zmarł Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska zaatakowany przez nożownika na 27. Finale WOŚP. Tuż po tej tragicznej informacji Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji szefa zarządu fundacji.

Zobacz także: Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika na finale WOŚP

- Ta nienawiść, która jest w ludziach, eksplodowała w sposób ekstremalny (…) To zdarzyło sie na przepięknej, bliskiej Polakom imprezie (…). Składam rezygnację z funkcji prezesa zarządu. Ludzie piszą obrzydliwe rzeczy w moim kierunku. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Policja sobie z tym kompletnie nie daje rady – mówił podczas konferencji prasowej.

Decyzja Owsiaka zszokowała Polaków, dla których jego postać nierozerwalnie wiązała się z sukcesami Orkiestry. W ciągu niecałych 30 lat jej działalności udało się uzbierać miliard (!) złotych, które przeznaczono na zakup specjalistycznych sprzętów, ratujących ludzkie życie.

Z sympatii do Owsiaka, a także z niezgody na jego rezygnację w Internecie uruchomiła się nawet akcja #muremzaowsiakiem. Dziennikarze, gwiazdy, politycy i cała reszta Polaków zaczęła masowo udostępniać posty, w których prosi pomysłodawcę WOŚP o powrót na stanowisko prezesa zarządu.

Trudno stwierdzić, czy ten gigantyczny wyraz sympatii przyniesie oczekiwany efekt, ale być może na zmianę zdania Owsiaka wpłynie fakt, że właśnie przyjęto jego nominację do… Pokojowej Nagrody Nobla. I choć w minionych latach twórca Orkiestry był zgłaszany już do tego zaszczytnego tytułu dwukrotnie, być może tym razem nominacja zakończy się sukcesem.

Trzymamy mocno kciuki!

Ona jest piękna, jego ciało wykrzywia choroba. Mimo to kochają się i chwalą miłością w Internecie
Ona jest piękna, jego ciało wykrzywia choroba. Mimo to kochają się i chwalą miłością w Internecie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 4.08 / 5
gość (Ocena: 5) 17.01.2019 19:51
muremzaowsiakiem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2019 20:41
Stoję murem za Owsiakiem, ale bez tego posranego hashtaga.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2019 11:18
Został zgłoszony a nie nominowany. Nie rozumiem czemu zostało to przeinaczone. Ten kto zgłosił jedynie dostał maila że propozycja została pozytywnie rozpatrzona.
odpowiedz
Janek (Ocena: 1) 16.01.2019 10:30
Gdyby dostał to trafił by bo zacnego grona bojowników o pokój min. Ts Bolek, terrorysta i sadysta Nelson Mandela( który po obcięciu władzy doprowadził niemal kraj do katastrofy). No i pierwszy kolorowy prezydent USA niejaki Obama, który w czasie gdy odbierał nagrodę prowadził wojnę w Afganistanie, a później dosłał tam dodatkowe 30 tys. żołnierzy. Na prawdę zacne grono. Nagroda Nobla miała sens ale 50 lat temu. Teraz Nobla nie przyznają za osiągnięcia, ale za "słuszne" poglądy polityczne. Już dawno normalni ludzie przestali brać na poważnie ten noblowski cyrk.
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 16.01.2019 10:09
Przykre, że musiało się tyle złego wydarzyć żeby w końcu docenili działalność WOŚP i Pana Owsiaka...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie