Wakacje mogą potrwać miesiąc dłużej!

Być może polscy uczniowie posiedzą w domach kilka tygodni dłużej, a rozpoczęcie roku szkolnego zostanie przesunięte na koniec września. To pomysł Unii Europejskiej, który ma pomóc w zmniejszeniu zachorowalności na świńską grypę.
Wakacje mogą potrwać miesiąc dłużej!
06.08.2009

Eksperci od spraw zdrowia Unii Europejskiej rozważają możliwość przedłużenia wakacji. Brzmi jak piękny sen wagarowicza? Niestety, to nie wyrozumiałość rządzących, a błyskawicznie rozprzestrzeniająca się epidemia świńskiej grypy.

Powodów, dla których warto poczekać z wpuszczaniem dzieci do szkół, jest kilka. Po pierwsze, rozprzestrzenianie wirusa wśród młodzieży będzie bardzo utrudnione, po drugie – być może do października uda się wytworzyć i wyprodukować szczepionkę przeciw H1N1. Pomysł popierają rządy wielu krajów wspólnoty oraz, rzecz jasna, uczniowie. To, czy ich coroczne marzenie wreszcie się spełni, okaże się już wkrótce.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak rozpoznać objawy świńskiej grypy?

Objawy świńskiej grypy są podobne do objawów grypy sezonowej - pojawia się gorączka, osłabienie, brak apetytu, kaszel, ból gardła, wymioty, biegunka, katar, bóle mięśni.

Uczniowie będą dostawali darmowe warzywa i owoce!

Projekt ma pomóc w poprawie zdrowia najmłodszych oraz w edukacji dietetycznej. Jego pomysłodawcy mają nadzieję, że w ten sposób uda się nieco zmniejszyć odsetek otyłych dzieci (stanowią one w UE pokaźną grupę, bo 5-milionową) oraz zapobiec coraz częstszym chorobom cywilizacyjnym.

Polecane wideo

Komentarze (634)
Ocena: 5 / 5
iLONA (Ocena: 5) 25.06.2015 13:29
TO GŁUPOTA TAK JAK TO ŻEBY 6 LATKÓW WYSŁAC DO SZKÓŁ,POWINNY SIE BAWIĆ TAK JAK TWIERDZĄ NAUKOWCÓW JAK TERAZ ZBADALI.i CHODZIĆ DO ZERÓWEK NIE WIEM DLA ZCEGO NIE SŁUCHA SIĘ RODZICÓW TYLKO STARSZYCH LUDZI W SEJMIE BO NAWET NIE POSZLA TA KRYTYKA RODZICÓW DO EDUKACJI KIEDYŚ BYŁ GIERTYCH I TAKICH WARJACTW NIE BYŁO TERAZ JETS KTOŚ INNY ZARZADZCĄ I CUDA SIĘ DZIEJĄ CHOCIAZ TYLE DOBREGO ZE MŁODZIEŻY LICEUM WYWALIŁ POŁOWĘ MATERJAŁU TAK JAK TO ROBIŁ GIERTYCH TYLKO ZE ON Z GIMNAZJACH WYRZUCIŁ BO WTEDY TAM SIE DZIAŁY CUDA NIE WIDY TAK SAMO TERAZ SKORO DZIECI SIĘ PRAWIDŁO NIE ROZWIJAJĄ POWINNO BYĆ TEŻ WYWALONE PÓŁ MATERIAŁOW A NIE WYMAGANIA NAUCZYCIELI OD 6 LATKÓW
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 25.06.2015 13:17
jest to głupota co te dzieci przez 3 MIESIACE MAJĄ ROBIĆ W DOMU,NA KOLONIE NA TYLE NIE POJEDZIE.DO BABĆ TEŻ A RODZICE PRACUJĄ DZIECI MAJĄ LATAĆ NA PODWÓRKU JAK BEZPAŃSKIE .NASZCZĘSCIE MINISTER EDUKACJI SIĘ NA TO NIE ZGADZA .DZIWIMY SIE RODZICE ŻE ZGODZIŁ SIĘ SEJM BEZ ZATWIERDZENIA EDUKACJI Z MINISTERSTWEM JAK SIĘ OKAZAŁO POTEM AFERA JA K NIC ŻEBY 6 LATKI POSZŁY DO SZKÓŁ BO TERAZ OKAZAŁO SIĘ PRZEZ BADANIA NA UKOWCÓW ŻE RODZICE DZIECI MIELI RACJĘ A DUZO BYŁO ICH PRZECIWNYCH ZEBY PUSZCZAC ICH DO SZKOŁ BO NIE ROZWIJAJA SIĘ DZIECI PRAWIDŁOWO BO MAJA ZABRANE DZIECIŃSTWO NAUKOWCY TERAZ TO WYKRYLI ŻE DZIECKO MUSI SIE BAWIĆ W TYM WIEKU CHODZIĆ DO ZERÓWKI A NIE DO SZKÓŁ W KTÓRYM JEST MATERJAŁ DLA NICH JESZCZE ZA SZEROKI.CHYBA ZE PAN MINISTER WYCOFA PUŁOWE MATERIAŁU 6 LATKOM TAK JAK MŁODZIEŻY STARSZEJ ZROBIŁ ŻEBY BYŁO LŻEJ,BO TAK TO JEST KATASTROFA W POLSCE ZELI CHODZI O TE MŁODSZE DZIECI 6 LATKI I NIKT TEGO ZDROWO NIE PODEJMUJE DECYZJI I NIE PATRY NA TO.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2009 00:51
Za marzenia na szczęście nie krają, heh...xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2009 13:46
ta juz widze 5 dni do sql a dezycji jeszcze nie ma zall
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2009 22:58
bez sensu...j uz wole szkole niz czekac na obiecana szczepionke ; )
odpowiedz

Polecane dla Ciebie