Matka z wózkiem i starszy pan-rowerzysta pokłócili się o miejsce w autobusie. Kto ma rację?

Pasażerowie zgodnie stanęli po stronie kobiety z dzieckiem. Czy słusznie?
Matka z wózkiem i starszy pan-rowerzysta pokłócili się o miejsce w autobusie. Kto ma rację?
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/RadioEmiPoland/videos/355139258574162/)
07.11.2018

Podróżowanie komunikacją miejską bywa przyczyną wielu kłótni i nieporozumień, a także dyskusji w Internecie. Zdarza się, że współpasażerowie kłócą się o wolne miejsce albo o to, kto komu powinien ustąpić. Często takie zdarzenia są nagłaśniane przez media, a komentujący dzielą się zazwyczaj na dwa obozy.

Zobacz również: LIST: „Zlinczowali mnie w autobusie, bo nie ustąpiłam miejsca starszej pani. Podłość!”

Ostatnio w jednym z warszawskich autobusów rozpętała się awantura między matką z wózkiem dziecięcym, a starszym panem, który środkiem pojazdu przewoził rower. Problem polegał na tym, że mężczyzna zajął miejsce dla osób uprzywilejowanych, tj. niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim oraz właśnie matek z wózkami dziecięcymi. Starszy pan nie zamierzał ustąpić kobiecie tłumacząc, że spieszy się do lekarza. Pasażerowie zgodnie stanęli w obronie kobiety, jednocześnie atakując mężczyznę - nie przebierając przy tym w słowach. Cała sytuacja została nagrana przez jednego ze świadków zdarzenia i zamieszczona na Facebooku.

Na nagraniu słychać ostrą wymianę zdań między starszym rowerzystą a innym pasażerem: “Wypad mi stąd!” - mówi jeden z mężczyzn. “Nie wysiądę” - odpowiada starszy pan. “Dziadek, wyjdź mi stąd z tym. Tu jest kobieta z dzieckiem, ona powinna mieć pierwszeństwo” - kontynuuje mężczyzna. “Ja mam, mi się spieszy do lekarza” - wyjaśnia rowerzysta. Na te słowa mężczyzna zapowiada, że zaraz wezwie na miejsce policję i zaczyna szarpać starszego pasażera za rękaw. “Weź, dziadek, bo ci kurde przyłożę” - dodaje. “A on se z rowerem, no! Stary gorszy, bo łapy ma dłuższe od tych młodych” - włącza się do dyskusji jedna z kobiet. Inni pasażerowie obrzucali rowerzystę wyzwiskami, nazywając go “idiotą” i starym debilem”. Ostatecznie starszy pan zabrał swój rower i opuścił autobus, a kierowca kontynuował jazdę.

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/RadioEmiPoland/videos/355139258574162/)

Filmik został udostępniony dalej ponad 1,7 tys. razy i wzbudził wiele kontrowersji oraz burzliwą dyskusję w Internecie. W komentarzach część osób stanęła po stronie kobiety z wózkiem dziecięcym, pisząc m.in.: “Jestem całorocznym rowerzystą i stanowczo potępiam krótkodystansowców, którzy to wiozą rower na przejażdżkę. Co to za głupota?! Rower jest pojazdem i służy jeżdżeniu na każdą odległość. Nie rozumiem idei dowożenia roweru na miejsce. Gonić takich pseudocyklistów!”, “Dowód na to, że rower rzuca się na mózg rowerzysty niezależnie od wieku, i jeszcze są komentujący, którzy popierają starego pedałującego chama”. Ale równie duża grupa osób stanęła w obronie starszego rowerzysty: “Mam dzieci, ale w życiu bym starszego człowieka nie wyrzuciła z autobusu czy tramwaju bo mi się należy miejsce (...). Jestem tego zdania, że póki mam siły i moje dzieci i ja jesteśmy zdrowi, jestem wstanie stać w autobusie i ustąpić starszemu. A jeśli nie ma miejsca na wózek w autobusie pojadę następnym, i tego uczę moje dzieci”, “Słów brak... Oglądając to mam zaciśnięte gardło i łzy w oczach, że w tak chamski sposób można potraktować starszego człowieka…” - pisali.

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/RadioEmiPoland/videos/355139258574162/)

A waszym zdaniem kto miał rację w tym sporze o miejsce w autobusie, matka z wózkiem czy starszy rowerzysta?

Zobacz również: Matka domaga się, by pasażerowie komunikacji publicznej USTĘPOWALI miejsca dzieciom
Polecane wideo

Blogerka chwaliła się, że schudła 50 kg. Przytycie kolejnych 60 ukryła przed fanami
Blogerka chwaliła się, że schudła 50 kg. Przytycie kolejnych 60 ukryła przed fanami - zdjęcie 1
Komentarze (52)
Ocena: 4.79 / 5
gość (Ocena: 5) 06.08.2019 22:58
Nie jest ważne kto miał racje ale co mówi regulamin a on mówi ze napierw pierwszeństwo ma osoba niepełnosprawna, potem osoba z wózkiem a potem rowerzysta. Kierowca ma prawo odmówić jazdy autobusem gdy pojawi sie np 2 rowerzystów, i obaj będą chcieli zająć jedno miejsce.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2018 21:06
Zauważam, że kobiety niesamowicie schamiały. Oczywiście, że kultura czy chamstwo nie ma płci. Mam jednak swoją statystykę. Jedna kobieta na dziesięć podziękuje za otworzenie drzwi czy przepuszczenie w drzwiach. Jakby im się to prawnie należało. Czasami blokują cały chodnik i żadne nie ustąpi. Dwa razy się zdarzyło, że dosłownie celowo zatarasowały mi przejście. Gdy stanąłem na skraju chodnika nie mogąc przejść, stanęły również i żadna nie chciała ustąpić. Słowo daję, rzadko mam jakieś problemy z facetami. A tak skrajnych przypadków nigdy. A jestem nerwowy i kiedyś kogoś zaboli.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2018 13:22
Ładne masz zdanie o swojej matce
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2018 19:02
Nienawidzę ciężarnych krów, które myślą, że wszystko im się należy bo rozłożyły nogi. Normalna kobieta w ciąży to już rzadkość, same roszczeniowe rozplodowy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2018 16:44
Niech się cieszą, że ten starszy facet nie dostał zawału z nerwów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie