Ojciec przebrał swojego 5-letniego syna na Halloween za... Hitlera. Teraz dziecku grożą śmiercią!

„Po pierwsze, to nie wasz interes. Po drugie, jak śmiecie grozić dziecku!” - bronił się ojciec na Facebooku.
Ojciec przebrał swojego 5-letniego syna na Halloween za... Hitlera. Teraz dziecku grożą śmiercią!
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/bryant.goldbach)/Flickr.com
29.10.2018

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Już w środę 31 października 2018 roku tysiące dzieci i nastolatków na świecie będzie świętować tę najstraszniejszą noc w roku. Tradycyjnie uczestnicy Halloween przebierają się za duchy, wampiry, potwory i inne straszydła, ale z roku na rok coraz więcej z nich stawia na kostiumy nawiązujące do popkultury albo do historii. Nie wszystkie przebrania mogą jednak liczyć na aprobatę.

Zobacz również: Najgorsze stroje na Halloween: Ludzie, którzy je założyli, mają dziwne poczucie humoru...

Tak właśnie stało się w poniższym przypadku. Z okazji tegorocznego święta Halloween niejaki Bryant Goldach ze stanu Kentucky postanowił przebrać swojego 5-letniego syna za samego… Adolfa Hitlera. Zdjęciami chłopca w kostiumie i charakteryzacji podzielił się na swoim profilu na Facebooku. Na fotografiach widzimy Goldbacha wraz z dwójką jego dzieci - córką, oraz synem w nazistowskim mundurze, wraz ze swastyką. Zdjęcia zamieszczone przez mężczyznę wywołały prawdziwe oburzenie. Golbdach wyznał, że gdy wraz z dziećmi wybrał się na tradycyjne zbieranie cukierków, wiele osób reagowało na ich widok bardzo negatywnie, a wręcz agresywnie. Mężczyzna podzielił się swoją frustracją z tego powodu, pisząc na Facebooku: “Dziś wieczorem gdy chodziliśmy ulicami widzieliśmy ludzi przebranych za morderców, diabły, seryjnych zabójców, widzieliśmy krwawe i przerażające kostiumy. Nikt nawet nie mrugnął na nie okiem. Ale gdy mój synek i ja przebraliśmy się za postaci historyczne, nagle ludzie uznali, że mają prawo nie tylko rzucać pod naszymi adresami złośliwe i obłudne komentarze, ale nawet podchodzić do nas i grozić mojemu 5-letniemu synowi”.

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/bryant.goldbach)

Mężczyzna wyraził swoje oburzenie wobec reakcji, które bezpośrednio spotkały jego syna: “Po pierwsze, to nie wasz interes. Po drugie, jak śmiecie! Jak śmiecie grozić dziecku. Co innego grozić mi, ale mojemu dziecku? Igracie z ogniem” - napisał Goldbach. W dalszej części wpisu bronił swojej decyzji odnośnie wyboru kostiumów na tegoroczne Halloween. “Każdy, kto nas zna doskonale wie, że uwielbiamy historię i często przebieramy się za postaci historyczne” - argumentował Bryant Goldbach. Jednak takie tłumaczenia nie przekonały internautów, którzy ochoczo komentowali wpis mężczyzny. “Chodzi o to, że to nie tylko historia, to ideologia, niestety wciąż żywa, która nawiązuje do bardzo mrocznego rozdziału w historii ludzkości. Istnieje różnica między zabójstwem a ludobójstwem, a przebieranie się za nazistę nawiązuje do tego drugiego przypadku” - napisał jeden z internautów. Ktoś inny dodał: “Jego tłumaczenie o “postaciach historycznych” to ściema. Bryant Goldbach to biały supremacjonista”. Biała supremacja (ang. white supremacy) to ruch uznający białą rasę za wyższą od ludów należących do innych ras i mniejszości. Po wpisie Goldbacha użytkownicy Twittera zaczęli zamieszczać w Sieci zdjęcia udostępniane przez niego na Facebooku, odwołujące się właśnie do ruchu białych supremacjonistów.

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/bryant.goldbach)

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/bryant.goldbach)

W obliczu krytyki Bryant Goldbach skasował już zdjęcia oraz przeprosił za kostiumy, w które przebrał się wraz ze swoim synem. “Myślę, że decyzja, abym wraz z moim synem przebrali się w te stroje była w złym guście. Nie pomyślałem o tym. Myślę, że to była zła decyzja”.

Zobacz również: „Po Halloween moje dziecko dziwnie się zachowuje. Twierdzi, że ciągle czuje czyjąś obecność. Jestem przerażona!”

Gotowi na Halloween? Oto najstraszniejsze horrory, które wprawią was w upiorny nastrój
Gotowi na Halloween? Oto najstraszniejsze horrory, które wprawią was w upiorny nastrój - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 4.47 / 5
al (Ocena: 5) 02.11.2018 10:30
Goldbach to ładne żydowskie nazwisko.Hitler też był żydem
odpowiedz
Tomasz (Ocena: 5) 01.11.2018 18:28
To, że facet robi takie rzeczy na swoim dziecku jest słabe, ale to, że KTOKOLWIEK grozi dziecku to stawia całą tą "postępową" lewicę na równi z samymi nazistami. Obrzydliwy pokaz jak wygląda tolerancja lewicy. Pierwszym i podstawowym prawem każdego człowieka jest PRAWO DO SWOJEJ GŁUPOTY. Jeśli lewica chce komuś to odbierać siłą to stawia się w jednym szeregu z nazistami SS.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.11.2018 18:16
Ludzie przebierają się za morderców, to nawet nikt nie mrugnie okiem. A Tu wielkie halo bo ktoś przebrał się za gościa, który nikogo nie zabił. Szanuje i popieram wybór
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 31.10.2018 08:52
szkoda, że córki za żydówkę nie przebrał, albo za ewkę. a czy promowanie/noszenie takich symboli to nie jest karane?
odpowiedz
Janek (Ocena: 1) 30.10.2018 12:30
Źydki z USA są w stanie 5-latka do więzienia posłać. Oni potrafią zadbać o pamięć własnego plemienia. Gdy tymczasem w Polszy walczy się z patriotami. Spotkajmy się 11 listopada w Warszawie, pokażmy ilu Nas jest.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie