Ten chłopiec bez wahania pomógł nieznajomej dziewczynce w potrzebie. Niewielu jego kolegów by się na to zdobyło

Postawa chłopca ujęła wszystkich, a najbardziej matkę dziewczynki.
Ten chłopiec bez wahania pomógł nieznajomej dziewczynce w potrzebie. Niewielu jego kolegów by się na to zdobyło
Fot. iStock
26.10.2018

Dorastający chłopcy potrafią być wyjątkowo niemili w stosunku do swoich koleżanek. W okresie dojrzewania nastolatkami rządzą hormony i pojawia się zainteresowanie płcią przeciwną. Młodzi chłopcy nie zawsze wiedzą, jak je okazać, dlatego często wyśmiewają rówieśniczki albo robią sobie z nich żarty. Czasami wynika to także z nieodpowiedniego wychowania. Ale przykład tego nastolatka pokazuje, że został wychowany na naprawdę empatycznego człowieka.

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: 7 typów koleżanek z klasy, których nie lubią chłopcy

Wspomniany wyżej chłopak bez wahania i w dyskretny sposób pomógł dziewczynce w potrzebie, mimo że w ogóle jej nie znał. Sytuacja miała miejsce pewnego popołudnia w szkolnym autobusie, którym nastolatkowie wracali do domu po zajęciach. Podczas jazdy nastolatka dostała okres, z czego nie zdała sobie sprawy. Chłopak zauważył, że ma plamę na spodniach, ale zamiast to zignorować albo wyśmiać ją z tego powodu, zachował się naprawdę wspaniale. Napisała o tym matka dziewczynki, gdy córka powiedziała jej o całej sprawie. “Dzisiaj w autobusie moja córka dostała okres. Chłopak rok starszy od niej, którego nie zna, wziął ją na bok i wyszeptał, że ma plamę na spodniach. Dał jej swój sweter, żeby mogła zawiązać go wokół pasa i w ten sposób wysiąść z autobusu”.

Fot. iStock

W dalszej części wpisu na Facebooku matka nastolatki chwaliła nie tylko postawę chłopaka, ale także jego mamę, która wychowała go we wspaniały sposób. “[Moja córka] powiedziała, że była zawstydzona i na początku powiedziała, że to nic takiego, ale chłopak nalegał. Powiedział: "Wszystko w porządku, wiem, jak to jest - mam siostry". Jeśli jesteś mamą tego chłopca… Chcę ci podziękować i powiedzieć, że wychowujesz go we właściwy sposób! Słyszymy tyle złego o dzisiejszej młodzieży, że chciałam podzielić się czymś pozytywnym” - zakończyła swój wpis matka dziewczynki.

Fot. Unsplash

Internauci byli zachwyceni dojrzałą postawą nastolatka. “Co za niesamowity chłopak. To pokazuje, jak ważne jest, aby uczyć chłopców o kobiecych ciałach i vice versa. Zrozumienie wywołuje wrażliwość” - napisała jedna osoba w komentarzach. Inna dodała: “Zgaduję, że twoja córka i ten chłopak są bardzo młodzi, mają może ok. 15 lat. Byłoby bardzo kuszące, żeby ją wyśmiać. A nawet jeśli nie, to dość niezręczne przeprowadzać taką rozmowę z nieznajomą osobą. Chłopak musiał być naprawdę miły wobec twojej córki, skoro zareagował w taki sposób”. Z kolei inna internautka podzieliła się podobną historią z własnego doświadczenia: “To samo przydarzyło mi się na imprezie w liceum! Dostałam okres o dwa tygodnie za wcześnie, miałam na sobie białą sukienkę. Jakiś chłopak dał mi swoją kurtkę i wziął od swojej dziewczyny tampona. Wymyślił nawet historyjkę, dlaczego miałam na sukience czerwoną plamę. To było 3 lata temu, a dalej jestem mu za to wdzięczna!”.

Oby więcej chłopców potrafiło zachować się w taki sposób!

Zobacz również: Dostała okres i poplamiła spodnie. Jak na ten widok zareagowali obcy ludzie?

Ta dziewczyna to zlepek dwóch osób. Piękna i smukła twarz, a ciało...
Ta dziewczyna to zlepek dwóch osób. Piękna i smukła twarz, a ciało... - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.10.2018 22:05
,,Wynika to także z nieodpowiedniego wychowania...,, NIE także, tylko szczególnie. To od wychowania zależy jakie będzie nasze dziecko, czy będzie empatycznym, dobrym człowiekiem czy rozwydrzonym bachorem bez szacunku do innych. Okres dojrzewania i hormony nie mają tu nic do rzeczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.10.2018 15:31
Brawa dla mamy tego chlopca! Uczcie sie kobiety, a dopiero potem bierzcie za rozmnazanie. Pamietajcie, ze wypluc z siebe potomnstwo kazdy potrafi, ale wychowac juz malo kto.
odpowiedz
Lola (Ocena: 5) 26.10.2018 15:30
Chłopak zachował się wspaniale. Ale po co o wszystkim pisać na internecie? Mi było by wstyd, jak bym moja matka i takich sprawach publicznie pisała.. Świat schodzi na psy..
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie