21-latka popełniła samobójstwo w więzieniu. Poniżano ją w nieludzki sposób

Kazano jej m.in. paradować nago przed strażnikami…
21-latka popełniła samobójstwo w więzieniu. Poniżano ją w nieludzki sposób
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/katie.allan.543)/Unsplash
24.10.2018

O tej smutnej historii od paru dni piszą brytyjskie, a teraz już także światowe media. Młoda dziewczyna, nie mogąc znieść brutalnego traktowania w więzieniu, popełniła samobójstwo. Co więcej, gdyby sąd przyczynił się do apelu rodziny ofiary Katie, 21-latka w ogóle nie trafiłaby za kratki.

Zobacz również: Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową

W lutym 2018 roku Katie Allan potrąciła 15-letniego Michaela Keenana i uciekła z miejsca zdarzenia. Wcześniej 21-latka wypiła parę piw. Być może to zdarzenie uszłoby Katie na sucho, ale świadek wypadku zdążył zapisać numer rejestracyjny prowadzonego przez nią pojazdu. Katie została aresztowana. Na szczęście obrażenia 15-letniego Michaela nie były poważne i chłopak wrócił do pełni zdrowia. Rodzice nastolatka apelowali wręcz, aby Katie nie trafiła do więzienia. “Katie głęboko żałuje tego, co się stało. Wykazała szczerą i autentyczną skruchę. Ani Michael, ani ja, ani moja żona Margaret nie chcieliśmy, aby Katie została skazana wyrokiem” - mówił ojciec ofiary wypadku, Dan Keenan, w rozmowie z The Sun.

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/katie.allan.543)

Mimo to Katie Allan została skazana na karę 16 miesięcy więzienia. Ale dziewczyna nie odsiedziała całego wyroku -  w czerwcu 2018 roku popełniła samobójstwo. 21-latka była notorycznie prześladowana przez więzienne strażniczki oraz kobiety z sąsiednich cel. Rodzice Katie zdradzili, że ich córce regularnie kazano rozbierać się i “paradować nago przed strażnikami”. Często też robiono jej kontrole osobiste, podczas których musiała zdjąć z siebie wszystkie ubrania. Pracownicy więzienia twierdzili, że te rewizje odbywały się wyrywkowo, ale rodzice Katie mówią, że za każdym razem dotyczyły właśnie ich córki. 21-latka była też zastraszana i terroryzowana przez współwięźniarki. Grożono jej, że zostanie przeniesiona na oddział o zaostrzonym rygorze, mimo że była bardzo łagodna i nigdy nie sprawiała problemów. Z powodu stresu Katie zaczęła się okaleczać. Straciła też ok. 80 proc. włosów, bo zaczęła cierpieć na łysienie plackowate wywoływane nieustannymi nerwami.

Zobacz również: Panna młoda zmarła przed wymarzonym ślubem. Tydzień później jej narzeczony znalazł zdjęcie, którego zapomniała usunąć

Matka Katie, Linda, wspomina ostatni raz, gdy widziała córkę żywą: “Podczas mojej ostatniej wizyty wraz z jej bratem wiedzieliśmy, że coś jest nie tak. Wyglądała na wykończoną i nie spała, bo ciągle była terroryzowana i prześladowana”. Katie powiedziała mamie, że tamtego ranka jedna z innych więźniarek groziła jej, a dziewczyna była naprawdę przerażona. “Powiedziałam: Musisz zgłosić to strażniczkom, Katie. Powiedziała, że nie mogła tego zrobić, bo bała się strażniczek na równi ze współwięźniarkami” - wspomina Linda Allan. Brat Katie próbował ją rozweselić, a wychodząc z więzienia jej matka powiedziała jednej ze strażniczek, że martwi się o córkę. Kobieta zapewniła ją, że rozwiąże sytuację, ale następnego dnia Katie została znaleziona martwa.

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/katie.allan.543)

Zrozpaczeni rodzice i brat Katie pojechali do więzienia, gdzie czekał na nich list pożegnalny. Katie napisała w nim, że przeprasza, ale nie mogła tego dłużej znieść. Przepraszała, że wszystkich zawiodła. Później matka 21-latki dowiedziała się, że wieczór przed śmiercią strażniczka powiedziała Katie, że najlepszym rozwiązaniem będzie przenieść ją do więzienia dla dorosłych. “Sprawili, że młoda kobieta w stanie niewyobrażalnego stresu stała się jeszcze bardziej znerwicowana, a potem zamknęli ją w celi na kolejną noc pełną udręki” - komentowała Linda Allan.

Także rodzina Michaela ciężko przeżyła śmierć Katie. Jego matka, Margaret Keenan powiedziała, że wszyscy są zrozpaczeni tą wiadomością. “Katie została skazana, mimo że tego nie chcieliśmy, a wiadomość o jej śmierci była dla nas druzgocąca. Katie napisała do nas list z więzienia, w którym po raz kolejny przepraszała i powtarzała, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że potrąciła Michaela. To wszystko to wielka tragedia dla jej rodziny”.

Zobacz również: Nastolatka zmarła po pierwszym pocałunku - TO SYNDROM ŚMIERCI DOROSŁYCH!

Polecane wideo

21-latka twierdzi, że jest ZBYT PIĘKNA. Uroda rujnuje jej życie
21-latka twierdzi, że jest ZBYT PIĘKNA. Uroda rujnuje jej życie - zdjęcie 1
Komentarze (37)
Ocena: 4.89 / 5
oral (Ocena: 5) 27.10.2018 09:54
jêbâł ją pies ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.10.2018 10:31
komisariat warszawa ochota robi to samo, bandyci policyjni juz tak maja
odpowiedz
Janek (Ocena: 5) 26.10.2018 08:56
Trafiła do pierdla słusznie i tyle. Skręca mnie jak czytam wypociny białych rycerzy broniących kryminalistki tylko dlatego że to młoda ładna kobieta. Jeśli uszło by jej to na sucho poczuła by się bezkarna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2018 21:06
K*rwa chore. Psychopaci mordują ludzi, robią burdy na ulicach i chodzą wolno po świecie a dziewczyna dostaje rok więzienia za potrącenie chłopaka, któremu nic nie jest i ma się dobrze. Może mogli ją od razu zaj*bać bo przecież popełniła straszliwy czyn, godny ukamieniowania.....Pier....dolnijcie się w łeb co niektórzy. Zasłużyła na karę, ale nie na taką , jaką dostała, i mam nadzieję, że jej rodzice będą walczyć o sprawiedliwość dla swojej córki. Trochę empatii ludzie, jakby to była wasza córka, to też hipokrytki byście z p*zdy strzelały że jakim prawem ją zamknęli i jeszcze ją gnębią !!!
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 25.10.2018 17:45
Bardzo młoda dziewczyna.Ledwo 21 lat i takie coś masakra
odpowiedz

Polecane dla Ciebie