12 listopada w tym roku będzie dniem wolnym od pracy

To z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
12 listopada w tym roku będzie dniem wolnym od pracy
Fot. Unsplash
24.10.2018

W tym roku będziemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości. 11 listopada przypada jednak na niedzielę, dlatego posłowie wpadli na pomysł, aby dniem wolnym od pracy wyjątkowo był w tym roku także 12 listopada.

We wtorek Sejm zajął się projektem ustawy o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, złożonym do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z uchwaloną ustawą 12 listopada 2018 roku ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy. Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu - czytamy na tvn24.pl

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, w rozmowie z RMF FM skomentował to następująco: „Uważam, że setna rocznica to tak wielkie święto, że 12 listopada możemy jeszcze odpoczywać i świętować to ważne wydarzenie dla Polaków”.

Te święta warto wpisać do swojego kalendarza: Dzień Rozrzutności, Dzień bez Bielizny, Dzień Wódki (PLUS inne zabawne okazje)

Ten szczególny listopadowy poniedziałek nie będzie jednak dniem wolnym dla wszystkich, a to dlatego, że nie obowiązuje wówczas zakaz handlu. - Wolnego mieć nie będą również np. kierowcy czy spedytorzy, zatrudnieni w transporcie i w komunikacji, osoby zatrudnione przy niezbędnych remontach, w rolnictwie i hodowli. Do tego świadczący usługi z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej - czyli np. pracownicy sklepów internetowych – oraz urządzeń telekomunikacyjnych - wylicza serwis money.pl.

12 listopada będą także pracować publiczne szpitale, ambulatoria i apteki.

Co myślicie o tym pomyśle?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gazeta.pl (@gazetapl)

Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową
Jej narzeczony zginął tragicznie przed ślubem. Uczciła jego pamięć wzruszającą sesją zdjęciową - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.11.2018 11:33
A dlaczego tylko niektórzy mają mieć wolne? Albo wszyscy albo nikt. Jakoś nikt nie myśli gdzie pracujący odprowadzą swoje dzieci gdy szkoły i przedszkola będą zamknięte.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie