Oszukała setki internautów mówiąc, że ma raka. Wyłudziła 55 tys. dolarów!

27-latka mówiła, że umiera na raka. Tysiące ludzie wsparło ją finansowo w “walce z chorobą”.
Oszukała setki internautów mówiąc, że ma raka. Wyłudziła 55 tys. dolarów!
Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UCELaTnvDjEn3avJwvD42f7A)
19.10.2018

Rak to jedna z najgorszych chorób naszych czasów. Atakuje znienacka i niestety w wielu przypadkach okazuje się, że jest nieuleczalny. Ale nawet podjęcie leczenia nie gwarantuje wyzdrowienia. Wielu pacjentów podejmuje heroiczną walkę z chorobą, ale mimo to umiera.

Zobacz również: LIST: „Od 2 lat udaję chorą na raka! Wreszcie czuję się kochana i potrzebna, ale zaczyna mi to ciążyć!”

Dlatego takie historie, jak tak, tym bardziej bulwersują. Pewna 27-latka z Australii zdołała przekonać tysiące internautów o tym, że choruje na nowotwór jajników. Wzbudziła ich współczucie do tego stopnia, że nieznajomi zaczęli wpłacać datki na jej leczenie. Okazało się jednak, że cała historia była farsą, a dziewczyna miała na celu tylko jedno - wyłudzić jak najwięcej pieniędzy. Ale w końcu prawda wyszła na jaw, a oszustka musi teraz ponieść konsekwencje swoich czynów.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UCELaTnvDjEn3avJwvD42f7A)

Lucy Wieland założyła konto na Instagramie (już skasowane), na którym publikowała swoją “walkę z chorobą”. Jej profil śledziło prawie tysiąc osób. Trzeba przyznać, że fotografie były naprawdę przekonujące - dziewczyna miała ostrzyżone włosy, na zdjęciach często pozowała z kroplówką albo podłączona do aparatu tlenowego. Do fotografii dołączała wzruszające opisy. Jeden z nich głosił: “W nocy nie spałam dobrze, ale po raz pierwszy od paru tygodni mogłam względnie łatwo i bezboleśnie oddychać, co było wspaniałe!”. Z kolei na innym zdjęciu 27-latka pozowała z laską ortopedyczną, ponieważ - jak napisała - “ból wywoływany przez raka jest zbyt silny”.

Fot. Twitter.com (https://twitter.com/periodicoelsol)

Wieland szukała wsparcia także na stronie GoFundMe.com. Założyła tam zbiórkę pieniędzy na swoje leczenie. Udało jej się wyłudzić w ten sposób 55 tys. dolarów! W środę 17 października 2018 roku kobieta została aresztowana po trwającym ponad miesiąc śledztwie. “Część mieszkańców lokalnej społeczności zauważyło pewne nieścisłości w tej historii, więc rozpoczęliśmy śledztwo aby ustalić, czy informacje podawane przez kobietę są prawdziwe” - komentował detektyw Chris Lawson. “To bardzo przygnębiające. Prawdziwymi ofiarami są tutaj ludzie ze społeczności, którzy usłyszeli o tej historii i próbowali pomóc najlepiej, jak tylko potrafili, w niektórych przypadkach dawali tyle pieniędzy, ile mieli, choć było ich niewiele. Szczerze wierzyli, że próbują pomóc” - dodał śledczy.

Proces Lucy Wieland ruszy w grudniu tego roku.

Zobacz również: Udawała, że ma raka, żeby pojechać do Disneylandu!

Urodziła trojaczki. Teraz pokazała, jak wygląda jej brzuch
Urodziła trojaczki. Teraz pokazała, jak wygląda jej brzuch - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 4.78 / 5
gość (Ocena: 5) 19.10.2018 23:01
Ludziska !! wbijajcie na kanał "Dotyk Boga" na Youtube gdzie są świadectwa z uzdrowień m.inn z raka i innych nieuleczalnych chorób.. To sam Jezus uzdrawia posługując się pokornymi...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.10.2018 21:48
Jestem osobą nieuleczalnie chorą. Leczą mnie chemią (nie mam raka), bo choroba postępuje a inne leki nie działają. Nigdy nie mogę pojąć jak można udawać chorego i jeszcze do tego wyłudzać pieniądze. Takim osobom bez wyrzutów sumienia życzę by na własnej skórze poczuli z największą możliwą siłą jak to jest. Gdyby taki sku****l chociaż na chwilę zamienił się z którymś kogo chorobę udaje, od razu dałoby to do myślenia... zawsze mnie to bulwersuje, bo tacy ludzie powodują, że kiedy ktoś naprawdę potrzebuje pomocy, to inni doszukują się oszustwa.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 4) 19.10.2018 20:27
jedna z gwiazek szol biznesu tez tak zrobila...
zobacz odpowiedzi (1)
anlow (Ocena: 4) 19.10.2018 17:29
o ile wiem w Zielonej Górze w lubuskim tez był podobny przypadek tylko kobieta sie na tyle zapętliła ze naprawę została niepełnosprawna. Ale to raczej jakaś choroba psychiczna nią kierowała. Okropni sa tacy ludzie ;/
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie