Pracownicy pizzerii zobaczyli, że bezdomni jedzą resztki z ich śmietnika. Ich reakcja wzruszyła cały Internet

Na drzwiach pizzerii pojawiła się kartka z zaskakującą wiadomością dla bezdomnych.
Pracownicy pizzerii zobaczyli, że bezdomni jedzą resztki z ich śmietnika. Ich reakcja wzruszyła cały Internet
Fot. iStock
11.10.2018

Bezdomni nie mają łatwego życia. Gdy ktoś ląduje na ulicy najczęściej staje się społecznym wyrzutkiem. Osoby bezdomne codziennie martwią się tym, gdzie przyjdzie im spać danej nocy oraz w jaki sposób zdobyć następny posiłek. Bardzo często są zmuszone żywić się tym, co znajdą na ulicy czy po prostu na śmietniku.

Zobacz również: Bezdomni bracia zostali milionerami!

Właśnie taką scenę ujrzała niedawno Michelle Lussier, menadżerka pizzerii Little Caesars, znajdującej się w miejscowości Fargo w stanie Dakota Północna. Pewnego dnia kobieta zobaczyła bezdomnego mężczyznę, który szukał czegoś do jedzenia wśród resztek znajdujących się w koszach na śmieci ustawionych przy restauracji. Michelle postanowiła coś z tym zrobić. Następnego dnia wywiesiła na drzwiach pizzerii kartkę z następującym napisem: “Do każdego, kto przegląda nasze śmieci w poszukiwaniu jedzenia: jesteś człowiekiem i zasługujesz na więcej niż posiłek ze śmietnika. Proszę, wstąp do nas w godzinach otwarcia na darmowy kawałek gorącej pizzy i szklankę wody. Nie będziemy zadawać żadnych pytań”.

O tej niesamowicie empatycznej działalności pracowników pizzerii Little Caesars natychmiast zaczęły mówić lokalne, krajowe, a teraz nawet światowe media. W rozmowie z kanałem telewizyjnym Valley News Live Michelle Lussier ponowiła swój apel to wszystkich, którzy są głodni i nie mają gdzie się podziać: “Nie wstydźcie się, jeśli jesteście głodni i nie chcecie robić tego, co inni, czyli żebrać. Jeśli źle się z tym czujecie, zapraszamy was na parę kawałków pizzy”.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/channel/UCqDsOEMBTH8Ypk84vaKsKrA)

Warto dodać, że pizzeria Little Caesars zawsze przekazuje niezjedzoną pizzę lokalnym schroniskom dla bezdomnym i jadłodajniom, w których mogą się za darmo posilić. Chcielibyśmy, żeby taka działalność stała się normą we wszystkich restauracjach!

Zobacz również: Zagłodziła własne dziecko, bo grała na komputerze! Wyrodna matka!


Najprzystojniejsi pasażerowie metra
Najprzystojniejsi pasażerowie metra - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.67 / 5
Gej jest okej (Ocena: 1) 13.10.2018 10:04
A liczyłem na to że zamknęli śmietnik na klucz :)
odpowiedz
Judyta (Ocena: 5) 12.10.2018 23:07
Szkoda że w Polsce jeśli ochrona lokalu lub sklepu zobaczy bezdomnego grzebiącego w śmietniku to brutalnie go przepędza...
zobacz odpowiedzi (1)
kociara (Ocena: 5) 12.10.2018 07:06
Niestety prawda jest taka, że dużo jedzenia się wyrzuca a ludzie bezdomni głodują... Jednak zapraszanie ich do stolika gdzie przychodzą klienci to nie bardzo bo jednak to przyjemne nie jest :/ Owszem, dać jeść tak ale gdzieś "na boku". Swego czasu w moim mieście w barze mlecznym często palętali się bezdomni i aż się jeść odechciewało(tacy ludzie śmierdzą przecież). Moim zdaniem powinny w miastach być takie stołówki dla bezdomnych żeby tam zwykli ludzie oraz restauracje/bary mogły oddawać jedzenie. Nie lądowałoby w koszu a głodni byli by najedzeni.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.10.2018 17:18
Trochę się wzruszyłam...bycie bezdomnym i głodnym to straszna sprawa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.10.2018 15:30
W Polsce zaraz znalazłby się jakiś Janusz udający bezdomnego i Karyna narzekająca na nieprzyjemny zapach nowych klientów.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie