Polski Alfie Evans: W szpitalu chcieli odłączyć 14-letniego Mateusza od respiratora?

Na szczęście do tego nie doszło.
Polski Alfie Evans: W szpitalu chcieli odłączyć 14-letniego Mateusza od respiratora?
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/profile.php?id=100017499007889)
12.09.2018

W kwietniu tego roku cały świat trzymał kciuki za Alfiego Evansa. U nieuleczalnie chorego chłopca stwierdzono śmierć mózgu w 70 procentach – lekarze i sąd podjęli więc decyzję o odłączeniu 2-latka od aparatury podtrzymującej życie.

Mimo to dziecko oddychało samodzielnie przez kilka dni, a pomoc jego rodzicom nieoczekiwanie zaoferował szpital we Włoszech. - W sprawę włączył się nawet papież Franciszek. Sąd jednak nie wyraził zgody na przewiezienie go do innego państwa. Chłopiec przebywał w szpitalu w Wielkiej Brytanii.

Niestety Alfiego nie udało się uratować. Chłopczyk zmarł pod koniec kwietnia.

Zobacz: Alfie Evans nie żyje

Obecnie głośno jest o bardzo podobnej historii. - Mateusz Jacak, młody piłkarz Znicza Pruszków walczy o życie. Trafił do szpitala po tym, jak został znaleziony nieprzytomny pod swoim domem. Rodzice są oburzeni tym, jak został potraktowany w szpitalu. Na początku uznano, że jego stan spowodowany jest zażyciem dopalaczy. Później okazało się, że był to udar. W żadnym szpitalu nie chcieli go przyjąć. W końcu przyjechała po niego karetka z Centrum Zdrowia Dziecka, ale dotarła na miejsce aż 7 godzin od zdarzenia – relacjonuje serwis kozaczek.pl.

Najbardziej zatrważające w całej historii jest to, że rodzice Mateusza nieoficjalnie dowiedzieli się o zamiarze odłączenia ich syna od aparatury. Na szczęście informacja okazała się błędna – szpital dostarczył państwu Jacak dokumentację, z której jasno wynika, że Mateusz nie zostanie odłączony od respiratora.

Samodzielnie wykonał pierścionek zaręczynowy. Wszyscy współczują jego narzeczonej
Samodzielnie wykonał pierścionek zaręczynowy. Wszyscy współczują jego narzeczonej - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.09.2018 17:14
Kto to pisze?! w POLSCE nie fukcjonuje termin ODŁĄCZENIA OD RESPIRATORA. Co za dureń puścił w eter takie hasło i wszyscy je powtarzają. Tak odłączaja od respiratora i duszą pacjentów żywcem. Co za paranoja. Proszę poczytać o protokołach DNR i wykorzystaniu możliwości terapeutycznych bo to chyba jedyna dostępna w Polsce metoda w związku z którą nie przywraca sie rytmu serca pacjentowi, dla którego nie ma już żadnych szans. Respirator odłącza się tylko i wyłącznie w chwili kiedy pacjenta poddaje się próbie oddechu własnego. Minimum ogarnięcia w temacie, błagam, bo to żenada pisać rzeczy o których nie ma się pojęcia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie