Kolejny królewski absurd. To dlatego Harry i Meghan NIE MOGĄ trzymać się za ręce

Książęca para rzadko okazuje sobie uczucia. Znamy przyczynę.
Kolejny królewski absurd. To dlatego Harry i Meghan NIE MOGĄ trzymać się za ręce
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/firstduchessofsussex/)
06.07.2018

Trudno wyobrazić sobie bardziej medialny związek. Następca brytyjskiego tronu i popularna aktorka, która wchodzi do rodziny królewskiej. Harry i Meghan prawdopodobnie nigdy nie zaznają spokoju, a każdy ich krok będzie szeroko komentowany przez media na całym świecie. Choćby się starali, ich małżeństwo nie będzie do końca normalne.

Zobacz również: Meghan złamała kolejny zakaz. Chodzi o słowa, których NIE WOLNO jej wypowiadać

Z jednej prostej przyczyny - po ślubie oboje muszą przestrzegać sztywnej etykiety, czyli oficjalnych i tych niepisanych zasad. Te dotyczą zarówno ich zachowania, jak i wyglądu. Świeżo upieczona księżna zdążyła się już przekonać, że to wcale nie takie proste. Znawcy protokołu wytykają jej kolejne wpadki, które dla zwykłego śmiertelnika wydają się wyjątkowo absurdalne.

Markle musi się tłumaczyć z każdego gestu i stylizacji. Ostatnio dostało jej się za to, że w czasie spotkania w pałacu Buckingham próbowała chwycić dłoń męża. Dlaczego uznano to za skandal?

Harry i Meghan

Forum / REUTERS

Okazuje się, że to, co wypada narzeczonym, małżonkom już nie przystoi. Przed ślubem Meghan i Harry chętnie okazywali sobie publicznie uczucia. Trzymali się za dłonie, przytulali, kilka razy przyłapano ich także na niewinnym pocałunku. Wtedy nikt nie miał o to do nich pretensji, bo tak zachowują się młodzi i zakochani. Zabranianie im tego byłoby zwyczajnie nieludzkie.

Okazywanie bliskości przez narzeczonych uznawane jest za dopuszczalne i wręcz urocze. Przyszli małżonkowie pokazują w ten sposób swoją jedność. Takimi gestami zyskali jeszcze większą sympatię - tłumaczy w rozmowie z magazynem „People” Myka Meier, ekspertka ds. dworskiej etykiety.

19 maja 2018 roku wszystko się jednak zmieniło. Po wypowiedzeniu sakramentalnego „tak” książęta Sussex nie mogą już sobie pozwolić na taką swobodę. Od tego momentu muszą zachowywać się jak profesjonaliści, co w praktyce oznacza zakaz okazywania czułości.

Zobacz również: Wiemy, co się stanie, jeśli księżna Meghan urodzi córkę. Czysty ABSURD!

Harry i Meghan

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/meghan_and_harry/)

Królowa bardzo rzadko pozwalała sobie na fizyczny kontakt z mężem w czasie oficjalnych sytuacji. Wszystko wskazuje, że to niepisana zasada obowiązująca wszystkich członków monarchii - przekonuje Robin Kermode, ekspert ds. mowy ciała cytowany przez „Mail Online”. - Widać gołym okiem, że Kate i William też są ze sobą bardzo blisko, ale nie czują potrzeby okazywania swojej miłości - dodaje.

Harry i Meghan też muszą się tego nauczyć. Powinni być bardzo powściągliwi zwłaszcza, kiedy towarzyszą Elżbiecie II. Wtedy każdy zbyt ludzki gest mógłby zostać odebrany jako wyraz braku szacunku wobec głowy rodziny, czyli monarchini.

Księżna Sussex regularnie musi się tłumaczyć z nieznajomości etykiety. Chodzi m.in. o siedzenie ze skrzyżowanymi kolanami, co uznaje się niedopuszczalne. Jedyna prawidłowa forma to skrzyżowane łydki.

Harry i Meghan

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/meghanmarkle__/)

Gorącą dyskusję na temat książęcej bliskości wywołało m.in. to nagranie. Niektórzy twierdzą, że książę Harry w dyskretny sposób odrzucił dłoń Meghan, która koniecznie chciała go złapać. On zachował się jak profesjonalista, a zachowanie świeżo upieczonej księżnej ma być dowodem na to, że wciąż nie potrafi dostosować się do sytuacji.

Dystans pomiędzy małżonkami wydaje się czymś mało naturalnym, ale musi upłynąć jeszcze sporo czasu, by coś w tej kwestii uległo zmianie. O ile to w ogóle możliwe.

Zobacz również: Zdjęcia, które brytyjska rodzina królewska najchętniej usunęłaby z Internetu. Tak kusiła Meghan Markle (18+)

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.07.2018 18:11
Ona wcale nie probowala zlapac go za ręke !!!
odpowiedz
Żaneta (Ocena: 5) 06.07.2018 10:41
Wcale to nie wyglądało tak jakby chciała go złapać za rękę. No i nie zapominajmy, że jest tylko człowiekiem. Każdy może się zapomnieć przy takiej ilości durnych zasad,
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2018 07:26
Ludzie myślą,że mają bajkowe życie ale to nieprawda... Mają przekichane mimo bogactwa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2018 02:32
A to przepraszam bardzo, oni nie są ludźmi ?!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie