W jednym z podwarszawskich barów prawdopodobnie serwowano potrawy z... PSIEGO MIĘSA!

Na terenie placówki znaleziono wycieńczone psy.
W jednym z podwarszawskich barów prawdopodobnie serwowano potrawy z... PSIEGO MIĘSA!
Fot. Unsplash
28.03.2018

Kuchnia zagraniczna jest w Polsce bardzo popularna. Lubimy zwłaszcza chińskie i arabskie specjały. W dużych miastach knajp z tymi przysmakami jest zatrzęsienie. Nic dziwnego, niektórzy zamiast gotować obiad w domu wolą iść do Chińczyka na kurczaka w sosie curry. Z kolei  w nocy, po powrocie z imprezy, zachodzą na kebaba.

Minusem goszczenia się w takich przybytkach jest jednak wielka niewiadoma. Trudno bowiem powiedzieć, co znajduje się w potrawie, którą spożywamy. Krąży wiele opowieści o przygotowywaniu jedzenia z mięsa psów i kotów przez Chińczyków oraz o pluciu i dodawaniu męskiego nasienia do potraw arabskich serwowanych Europejczykom.

Ostatnio okazało się, że w tych doniesieniach może być trochę prawdy. Na celowniku znalazła się jedna z podwarszawskich knajp, która słynęła z potraw oriantalnych. Na jej posesji odnaleziono psy, przebywające w okropnych warunkach. Bulwersującego odkrycia dokonali aktywiści z Animal Rescue Polska. Wszystko wskazuje na to, że zwierząta zabijano, a z ich mięsa przyrządzano jedzenie.

O sprawie zaalarmowali okoliczni mieszkańcy. Słyszeli oni dochodzące z budynku dźwięki i widzieli mięso. „Do interwencji wezwała nas policja. Powodem było wiszące nad budką mięso i doniesienie sąsiadów” – portal pikio.pl podaje wypowiedź Dawida Fabjańskiego z Animal Rescue Polska.

Bar jest prowadzony przez Chińczyków. Na jego zapleczu przetrzmywali oni psy. Osoby, które je znalazły, doniosły, że jedno zwierzę było martwe, a drugie na skraju wycieńczenia, informuje pikio.pl.

Sprawą zajmuje się sanepid i lekarz weterynarii. Zbadane zostanie mięso wiszące nad budką oraz znajdujące się w lokalu. Wtedy dowiemy się, czy to psie mięso. Niestety wszystko na to wskazuje.

Jak na razie właściciele lokalu otrzymali karę pieniężną w wysokości 1000 zł.

A Wy jadacie w takich miejscach?

Zobacz także: Tego nie może zabraknąć na Twoim stole wielkanocnym: MAZUREK KAJMAKOWY

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.08.2018 23:35
Jak tak was czytam ludzie to dochodzę do wniosku, że jesteście sp*erdolonymi umysłowo amebami...Serio wy porównujecie psa/kota do świni czy kury ?!!! Co za j.bana patola ! Wstyd mi za taki ciemnogród jaki wy sobą reprezentujecie. Pies cz kot to bardzo mądre zwierzę, w przeciwieństwie do kury, która grzebie w gównie pazurami, czy świni, która się w tym gównie tapla !! I żeby nie było, NIE JEM prawie w ogóle mięsa , moja dieta opiera się w większości na daniach wege, więc stulcie mordy i oszczędźcie sobie zj.banych komentarzy . Jak można jeść zwierzęta domowe, które mieszkają z nami pod jednym dachem, zastanowiliście się j.bane cebulaki ?!!! Ja sobie tego nie wyobrażam, bo sama mam psa i kota, i nie patrze na nich jak na obiad. Pies i kot to u nas świętość, tak jak u hindusów krowa, poza tym oni są U NAS i mają się dostosować do naszej kultury, a jeśli chcą żreć psie mięso to wyp.erdalać do siebie !!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.03.2018 23:02
uwielbiam jesc w azjatyckich restauracjach, kocham te makarony i sosy... ale z "miesa" biore tylko krewetki. Musze dokładnie widziec co jem. Jak widze te niby wołowiny to mi sie niedobrze robi. Kto wie czy to wołowina czy mieso z kota :p
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.03.2018 09:37
Zabijanie psów jest BE, ale krówki, świnki i kurczaczki to już spoko? Ludzie jesteście chorzy. Wszyscy, którzy jedzą mięso przykładają rękę do AGONII zwierząt.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 28.03.2018 07:25
Niestety, ale oni nie są emocjonalnie związani z psami, tak jak my. Dla nich pies to jak dla nas świnka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.03.2018 07:15
A to barbarzyńcy, jak można jest mięso psa. Co innego krowy, kurczaka, świni- wtedy już jest jak najbardziej Ok? Świnie czują ból tak samo, mają podobną inteligencje co psy. Proponuje zaakceptować fakt że w innych kulturach je się inne mięso, albo przejść na wegetarianizm - inaczej jesteście hipokrytami.
zobacz odpowiedzi (13)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo