Nie uwierzysz, co ten ksiądz przekazał na WOŚP

Dzisiaj mówią o tym WSZYSCY.
Nie uwierzysz, co ten ksiądz przekazał na WOŚP
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/Wosp.Sztab.Elblag/posts/1791965927501282)
15.01.2018

Choć trudno uwierzyć w to, że inicjatywa taka jak WOŚP może w ogóle budzić czyjąkolwiek niechęć, z roku na rok przybywa przeciwników całej akcji. Do bojkotu zbiórki zachęcała poprzednio partia rządząca. Głośno było swego czasu także o niechlubnym zachowaniu księdza Jacka Międlara.

Przypomnijmy: Nie daję pieniędzy na WOŚP

Mimo że w świadomości wielu osób kościół uchodzi za instytucję przeciwną Orkiestrze, tak naprawdę nie brakuje duchownych, którzy bardzo wspierają działalność Jurka Owsiaka.

Przykładem może być chociażby ksiądz z Elbląga, który wszystkie zebrane podczas niedzielnej mszy pieniądze przeznaczył na WOŚP. Ponieważ wspieranie Orkiestry jest dobrowolne, duchowny z Kościoła Polskokatolickiego na samym początku mszy poinformował wiernych, że datki zebrane na tacę zostaną przeznaczone na ten cel.

Kiedy zdjęcia księdza wrzucającego pieniądze do puszek wolontariuszy trafiły na Facebooka, reakcja internautów na ten niesamowity gest była bardzo pozytywna.

„Brawo dla księdza to jest naprawdę ksiądz z powołania i inni księża powinni brać z niego przykład”.

„Wielki szacunek dla księdza. Jestem naprawdę pod wrażeniem” – posypały się komentarze.

Nic dodać, nic ująć!

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 15:21
Są parafie ,które pozwalają wolontariuszom na działalność na swoim terenie.Co do dawania ja myślę,że niech każdy robi jak uważa.Jednym pasuje WOŚP innym co innego i nie się o co tutaj kłócić.Bo różne były spiny wśród internautów.
odpowiedz
Soi (Ocena: 5) 16.01.2018 09:15
Co tu do chwalenia? On nie dał swoich pieniędzy tylko to co zebrał od wiernych... Równie dobrze Ci ludzie mogli od razu wrzucać do skrzynki a jedyną osobą w kościele, która by nic nie dała to byłby ksiądz, bo przecież on sam sobie ofiary nie rzuca. Więc jak dla mnie to on tylko zrezygnowałze zbierania kasy tego dnia dla siebie. Nic wielkiego.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 06:21
A co to jest za kościol "polskokatolicki"?:-|
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.01.2018 21:21
Pomagać i wpierać to piwinien właśnie kosciół dla portrzbujacych robić. A potem sie dziwia ze ludzie odchodza od koscioła warto sie zastanowic dlaczego.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.01.2018 15:56
Wrescie polski katolicki kosciol pokazuje serce
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo