Potłuczone lustra, podarte ubrania, poprzewracane manekiny. Sklepy H&M zostały zdemolowane za rasistowską reklamę!

Chodzi o bluzę z napisem „Coolest monkey in the jungle”...
Potłuczone lustra, podarte ubrania, poprzewracane manekiny. Sklepy H&M zostały zdemolowane za rasistowską reklamę!
Fot. Prt screen jezebel.com / Twitter.com @FloydShivambu
15.01.2018

Niedawno pisałyśmy o aferze dotyczącej marki odzieżowej H&M. Na brytyjskiej stronie internetowej sieciówki pojawiła się reklama bluzy z napisem „Coolest monkey in the jungle”, czyli najfajniejsza małpa w dżungli. Modelem był ciemnoskóry chłopiec. Internauci od razu dopatrzyli się w tym rasizmu i pomysł szwedzkiej odzieżówki został zbojkotowany. Więcej na ten temat dowiecie się tutaj.

Chociaż reklama została usunięta, a sklep oficjlanie wystosował przeprosiny, to nie pomogło. W odpowiedzi na ten rzekomy bądź prawdziwy rasizm w RPA zostały zdemolowane sklepy H&M. Odpowiadają za to zwolennicy skrajnie lewicowej partii Ruch Bojowników o Wolność Gospodarczą.

Zostały potłuczone lustra, poprzewracano manekiny oraz wieszaki. Na zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych wnętrza sklepów wyglądają, jakby przeszedł przez nie huragan. W niektórych musiała interweniować policja, gdyż inaczej nie udałoby się opanować sytuacji.

Do sytuacji odniosł się Floyd Shivambu, deputowany Ruchu Bojowników o Wolność Gospodarczą. Napisał on na Twitterze następujący komentarz: „H&M ponosi konsekwencje swojego rasizmu. Wszyscy rozsądni ludzie zgodzą się, że sklep nie powinien dalej działać w Południowej Afryce. Brawo dla Wojowników, którzy fizycznie walczą z rasizmem”.

Waszym zdaniem to przesada czy słuszna walka w imię równości?

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Jazda (Ocena: 5) 28.03.2018 17:12
Prawdziwej natury się nigdy nie pozbędą, monkey to monkey.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 17:40
A ja mam pytanie: gdzie byli rodzice chłopca jak na sesji był ubierany w tą bluzę? Dlaczego nie odezwali się, że nie chcą żeby ich dziecko reklamowało „rasistowskie” ubranie? Jakoś im to było obojętne i żadnego problemu z tym nie mieli więc o co tym ludziom chodzi? Dzisiaj razizm działa w inną stronę. Ile to razy w serialach lub filmach amerykańskich białe kobiety są przedstawiane jako głupie i niezaradne a czarne jako silne? Jak często biali są wyśmiewani przez czarnych? Równość powinna być mierzona jedną miarką a nie dwoma różnymi
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 16:48
Chcieli udowodnić, że nie są małpami, więc zdemolowali sklep :D
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 16:46
Rozumiem, że jakby biały chłopiec miał taką bluzę to wszystko byłoby ok? Czemu niby ta bluza ma być zarezerwowana dla białych, czy to nie przypadkiem rasizm, że czarny chłopiec nie może jej spokojnie zareklamować?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 16:40
Murzyni sa wiekszymi rasistami niz biali. Jakos tego nikt nie widzi?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo