Nowym premierem Polski będzie Mateusz Morawiecki? Oto reakcja internautów…

To już oficjalne. Beata Szydło złożyła rezygnację.
Nowym premierem Polski będzie Mateusz Morawiecki? Oto reakcja internautów…
Fot. wykop.pl
07.12.2017

Od kilku dni cała Polska zastanawiała się, jak będzie wyglądał skład rządu po rekonstrukcji. Mówiło się, że to właśnie dzisiaj premier Beata Szydło złoży rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Podczas posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości faktycznie tak się stało. Zastąpi ją Mateusz Morawiecki, obecny wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Serwis money.pl przypomina: O tym, że mógłby zostać premierem, mówiło się już w kwietniu 2016 roku. Z kolei w czerwcu 2017 roku sam zainteresowany mówił, że takie dywagacje są jak „dyskusja o lodzie na Saharze”.

W ostatnich dniach kandydatura Morawieckiego stawała się jednak coraz bardziej prawdopodobna. Jako sprawny menedżer i człowiek potrafiący zjednywać sobie przychylność innych, miał naprawić stosunki z Unią i zadbać, by fundusze z Brukseli płynęły do Polski szerokim strumieniem.

Co w takim razie stanie się teraz z Beatą Szydło? Nieoficjalnie mówi się, że być może zostanie wicepremierem Polski. Oznaczałoby to zatem, że ona i Mateusz Morawiecki… zamieniliby się stanowiskami.

Jak internauci zareagowali na rekonstrukcję rządu? Na memy nie trzeba było długo czekać.

rezygnacja Beaty Szydło

Fot. Facebook.com/Nowoczesny Maoizm

rezygnacja Beaty Szydło

Fot. Facebook.com/ TVpi Korea

rezygnacja Beaty Szydło

Fot. Facebook.com/ Liberalni

rezygnacja Beaty Szydło

Fot. Facebook.com

rezygnacja Beaty Szydło

Fot. Facebook.com / W prostych słowach o złej zmianie

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo