O żartach księżnej Kate mówią dzisiaj wszyscy! Zabawne?

Nadal trwa wizyta pary książęcej w naszym kraju.
O żartach księżnej Kate mówią dzisiaj wszyscy! Zabawne?
Fot. KAPiF
18.07.2017

Zarówno polskie, jak i brytyjskie media zdominował wczoraj jeden temat: wizyta księcia i księżnej Camridge w Polsce. Kate i William przylecieli na warszawskie Okęcie około 13:30, gdzie najpierw zostali powitani przez Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego, ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathana Knotta oraz ambasadora RP w Wielkiej Brytanii Arkady Rzegockiego. Po 14:00 nastąpiło z kolei oficjalne powitanie pary książęcej na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz Pierwszą Damę.

Para książęca znalazła także chwilę na rozmowę i zdjęcia ze swoimi polskimi fanami. Jak donosi dailymail.co.uk: „Fani mówili księżnej, że jest piękna i wspaniale ubrana. Odrzekła im, że to tylko makijaż”.

Żart Kate bardzo się wszystkim spodobał i cytowały go wszystkie światowe media. Po kilku godzinach księżna zażartowała raz jeszcze. Tym razem na inny temat. Jaki?

książę William oraz księżna Kate

Fot. KAPiF

Podczas wieczornego przyjęcia na cześć królowej Elżbiety, kiedy William wygłosił swoje przemówienie, Kate w pewnym momencie odwróciła się do niego i powiedziała: „Po prostu będziemy musieli mieć więcej dzieci”. Było to jej nawiązanie do sytuacji, kiedy w recepcji zaproponowano jej uroczą zabawkę dla Georga i Charlotte.

Żart z trzeciej ciąży ponownie spotkał się z ciepłym przyjęciem mediów. Prasa i portale sporo pisały także o zjawiskowej sukience księżnej, która jest projektem Gosi Baczyńskiej.

Sporym echem odbiło się także przemówienie Williama, w które wplótł... kilka polskich zwrotów. Co powiedział?

 

- Dziś mamy podwójny powód, by świętować: świętujmy urodziny królowej i więzi łączące nasze kraje. Teatr Szekspirowski w Gdańsku, który będziemy zwiedzać jutro, jest przypomnieniem, że powiązania kulturalne leżą u podstaw naszych stosunków. Dzieła Szekspira wystawiono w Polsce bardzo szybko po tym, jak wystawiono je w Londynie. Podziwiamy Polskę jako wspaniały przykład, odwagi, wytrwałości i odporności. Wytrwaliście setki lat ataków, w tym rozbiory. W XX w. Polska pokazała odwagę przeciwstawiając się okupacji Niemiec. Katherine i ja byliśmy bardzo poruszeni odwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego. Będziemy tak samo poruszeni, gdy odwiedzimy jutro obóz koncentracyjny Stutthof - słowa księcia zacytował serwis Party.pl.

A tak książę mówi po polsku:

 

Wizyta księcia i księżnej Cambridge w naszym kraju zakończy się jutro.

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.07.2017 14:59
Polacy to chyba podniecaja sie wszystkimi co do nich przyjada i im pomachaja..
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 18.07.2017 11:11
ona jest śliczna
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie