Świat mody znowu promuje anorektyczny typ sylwetki? Te nogi wyglądają przerażająco...

Nie tak powinna wyglądać zdrowa, piękna kobieta - grzmią internauci. Słusznie podnieśli alarm?
Świat mody znowu promuje anorektyczny typ sylwetki? Te nogi wyglądają przerażająco...
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/crfashionbook/ & https://www.instagram.com/ana._selfharm/)
24.06.2017

Pomimo wielu głosów dochodzących zarówno ze świata modelek, jak i celebrytów czy też specjalistów ds. odżywiania oraz lekarzy, które wyrażają krytyczny stosunek do reklamowania chudości, świat mody po raz kolejny poszedł w skrajność. Zaangażował otyłe kobiety. Są organizowane specjalne pokazy i sesje zdjęciowe, ukazujące modelki z nadwagą. Dziewczyny dają w nich do zrozumienia, że duże jest piękne i dobrze czują się w swoich ciałach. Podobnie jak w przypadku wychudzonych modelek, daleko im do normalnych rozmiarów. Wszystko wskazuje na to, że najlepiej być bardzo chudą albo bardzo grubą. Poza tym trendy jest także typ mocno wyrzeźbionej sylwetki. Reprezentują go m. in. Ewa Chodakowska i Mel B.

Niestety wybiegowe modelki nadal muszą dostosowywać się do konkretnych wymogów. Dlatego naprawdę trudno mówić o zmianie myślenia w świecie mody. Nie tylko projektanci, ale także niektóre magazyny modowe hołubią anorektyczny typ kobiecego ciała. Ostatnio zarzuty popłynęły w kierunku CR Fashion Book. To luksusowy magazyn poświęcony modzie. Założyła go Carine Roitfeld, która wcześniej była redaktorką francuskiej wersji „Vogue'a”. CR Fashion Book ukazuje się dwa razy w roku.

Na promowanie anoreksji przez magazyn wskazali użytkownicy Instagrama. Z okazji pierwszego dnia lata ukazało się w nim zdjęcie nóg modelki Grace Hartzel. Komentatorzy piszą, że są zbyt cienkie i CR Fashion Book promuje nierealistyczne wymiary.

Zobacz także: Kościste i chude jak patyki - nie tak powinny wyglądać zgrabne kobiece nogi! (FOTO)

Według Models.com wymiary Grace nie odbiegają od wymiarów innych modelek, takich jak Kendall Jenner czy Karlie Kloss. Trudno w to jednak uwierzyć, patrząc na zdjęcie. Nogi faktycznie są bardzo cienkie, podobnie jak uda. Biodra również prezentują się niezbyt dobrze. Zbyt wąskie, chłopięce – tak można je określić.

Co ciekawe, na prywatnej stronie Grace nie ukazały się żadne niepochlebne opinie. Za to kiedy zdjęcie opublikował CR Fashion Book, natychmiast posypała się lawina krytyki.

Boję się o nasze córki. Mam na myśli, co to za g**** ...” - pisze jedna z internautek.

„Wychudzenie nie powinno być promowane. Naturalna szczupłość jest w porządku, ale żadne nogi nie powinny wyglądać tak, jak te na zdjęciu” - opiniuje kolejna.

„To dla mnie niewiarygodne, jak daleko od promowania średniego typu sylwetki jest przemysł modowy. Te nogi są w nietypowym rozmiarze” - brzmi kolejny komentarz.

„To niezdrowy, przerażający wygląd. Niezależnie od tego, czy modelka cierpi na jakąś chorobę czy nie, jest naganne, aby magazyn promował go jako idealny” - czytamy następny wpis.

Nie zabrakło też bardziej stonowanych wypowiedzi.

Niektórzy wskazali m. in., że nie powinno się negatywnie komentować ciała modelki. Zwłaszcza, że może cierpieć na zaburzenie odżywiania. Dodali jednak, że magazyn powinien wziąć odpowiedzialność za promowanie takiego typu sylwetki jako lepszej od innych. „Trzeba się skupić na treści, jaką przekazuje magazyn, świętując pierwszy dzień lata. To doskonały przykład, dlaczego u dziewczyn pojawiają się zaburzenia na tle odżywiania. Magazyny czytane przez rzesze ludzi skupiają się na chudości, a nie na tym, jak powinno wyglądać normalne ciało”.

Zarówno CR Fashion Book, jak i sama Grace nie odnieśli się do zarzutów komentatorów. My w pełni popieramy zarzuty kierowane pod adresem promowania wychudzonego ciała. 

Zobacz także: 22-latka pokazuje, jak BRZYDKIE jest wychudzone ciało. Dziś już tak nie wygląda!

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/

 

Komentarze (8)

Ocena: 3.88 / 5
Zdrowy na umyśle człowiek (Ocena: 4) 08.07.2017 17:52
Zdrowy człowiek nie powinien mieć tak cienkich nóg. To przez takie trendy setki jeśli nie tysiące naprawdę ładnych, zgrabnych i szczupłych dziewczyn wpadają w anoreksję. Powinniśmy starać się podziwiać osoby o normalnej szczupłej sylwetce a nie te będące na skraju wychodzenia z wygłodzeniem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2017 10:30
Wypieprzaj spamerko nikt nie kupi tego gowna!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2017 16:57
mam takie właśnie anorektyczne nogi, moja matka miała takie same, babcia także... mam zasłaniać je szatą do kostek? nie odchudzam się, ale i tak mi nikt w to nie wierzy...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.06.2017 12:32
Naturalna szczupłość jest w porządku, ale żadne nogi nie powinny wyglądać tak, jak te na zdjęciu”-Mam jeszcze chudsze nogi,pomimo ,że wpierniczam cały czas i co mam sobie może zrobić przeszczep tłuszczu bo jakiś "specjalista" w dziedzinie urody twierdzi,że nie powinnam tak wyglądać? Dodam też,że na brak zainteresowania facetów też nie narzekam w odróżnieniu od moich "kobiecych" koleżanek;P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2017 10:24
Mam podobne nogi, nigdy nie stosowałam diety, lubię słodycze, tłuste dania itp i sobie niczego nie odmawiam. To jest genetyka, nie każda musi mieć krągłe biodra.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo