Kolejna tragedia w Wielkiej Brytanii: spłonął 24-piętrowy budynek! (Przykry wypadek czy... celowy zamach?)

Są ofiary, ranni i zaginieni. Dramatyczna akcja ratunkowa nadal trwa...
Kolejna tragedia w Wielkiej Brytanii: spłonął 24-piętrowy budynek! (Przykry wypadek czy... celowy zamach?)
Fot. https://www.youtube.com/watch?v=yx1MtcYrMsc
14.06.2017

Wielka Brytania przeżywa zły okres. Niedawno doszło do trzech zamachów terrorystycznych z udziałem islamskich ekstremistów, a rankiem 14 czerwca zelektryzowała nas wiadomość o kolejnej tragedii. Tym razem miał miejsce pożar 24-piętrowego budynku mieszkalnego - Grenfell Tower przy stacji metra Latimer Road w zachodniej części Londynu. Media podają, że miesza w nim 125 rodzin, a w chwili gdy budynek zajął się ogniem, mogło w nim przebywać nawet 600 osób. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Niektórzy mieszkańcy wysuwają przypuszczenia, że zawiniła awaria instalacji elektrycznej. Straż pożarna nie potwierdziła tych doniesień.

Do tej pory otrzymaliśmy informację o 6 osobach śmiertelnych. Wiele znajduje się w stanie krytycznym, są też zaginieni. Rodziny próbują dowiedzieć się, co się stało z ich bliskimi. W budynku w chwili tragedii znajdowali się również nasi rodacy – na szczęście nie stała im się krzywda. Z pewnością mamy jednak do czynienia z jedną z największych tragedii ostatnich miesięcy, a londyńczycy byli świadkami dantejskich scen...

Jedną z nich jest wyrzucenie niemowlęcia przez okno z 9. lub 10. piętra. Zrozpaczona matka stanęła w oknie i dała znaki ludziom stojącym na zewnątrz, że rzuci dziecko. Na szczęście udało się je złapać. O incydencie opowiedziała jedna z kobiet, będąca świadkiem tragedii – Samira Lamrani. Wyznała również, że nigdy nie zapomni piszczących i płaczących dzieci, które nie mogły wydostać się z płonącego budynku.

Niestety wszystko wskazuje na to, że doszło do zaniedbania. Portal wp.pl pisze, że mieszkańcy informowali władze o złym stanie budynku. Czas pokaże, czy doniesienia są prawdziwe. W Sieci nie brakuje jednak i takich opinii, że pożar nie był zwykłym wypadkiem, a celowym zamachem, wymierzonym... w islam. Wieżowiec był bowiem zamieszkiwany głównie przez muzułmanów.

Akcja ratunkowa jeszcze się nie skończyła. Prawdopodobnie liczba ofiar jeszcze się zwiększy...

 

Źródło: tvn24.pl, wp.pl

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie